ورشو، تظاهرات هموطنان تا اجلاس بین‌المللی کابوسی برای حکومت ایران

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

 ورشو، تظاهرات هموطنان تا اجلاس بین‌المللی کابوسی برای حکومت ایران

گزیده ای از اظهارات مهره ها و رسانه های رژیم

اجلاس ورشو کابوس رژیم شده است. بخصوص از وقتی گردهمایی جوامع ایرانیان هوادران مقاومت ایران هم همزمان با این اجلاس در ورشو اعلام و اجرا شد. رژیم در روزهای اخیر حتی در روز اول برگزاری این دو همایش تمام بوق‌های تبلیغاتی را حول این کوک کرده که این اجلاس را از پیش شکست خورده معرفی کنند و اینکه به لحاظ سیاسی جایگاهی ندارد.

اما به دنبال جهانی شدن واکنش ها به گردهمایی جوامع ایرانیان و سطح بالای مقامات شرکت کننده در اجلاس ورشو، واقعیت آنچه را که در درون رژیم می گذرد را بیرون کشید. به گزارش کوتاهی از این واکنش ها توجهتون را جلب می کنم البته تاکید می کنم این گوشه‌یی از واکنش‌های هراس آلود رژیمه:

گزارش

به موازات اجلاس وزیران در ورشو، برگزاری همایش مجامع ایرانیان در ورشو نیز رژیم را به طور مضاعف سراسیمه کرده است. خبرگزاری نیروی تروریستی قدس در مور این همایش نوشت:« از جمله طرف‌هایی که برای تقویت این نشست در ورشو حضور یافته‌اند، جمعی از اعضای مجاهدین هستند. نماینده ارشد این گروه ساعتی پیش گفت‌وگویی تلویزیونی با شبکه اسکای‌نیوز انجام داد»

خبرگزاری سپاه پاسداران هم هراس خود را با تیتر: «وکیل ترامپ در تجمع مجاهدین در ورشو سخنرانی کرد» نشان داد و افزود: ««در این تجمع که در نزدیکی محل برگزاری نشست ورشو در جریان است، «رودی جولیانی» وکیل شخصی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا جزء سخنران‌های اصلی است و در سخنرانی‌اش بار دیگر از آرزوی تغییر نظام در ایران صحبت کرده است».

خبرگزاری ایرنا هم با تیتر:«وکیل ترامپ در جمع مجاهدین از بر اندازی نظام ایران سخن گفت» وحشت رژیم را بارز کرد و افزود: «به گزارش خبرگزاری رویترز ؛ جولیانی ساعتی بعد در صفحه توئیتر خود عکسی از «مریم رجوی» منتشر کرد و مدعی شد که سازمان مجاهدین خلق تنها سازمانی است که می تواند جایگزین رژیم ایران شود». با وجود این سوز و گداز ها و ابراز وحشتها، رسانه های حکومتی اظهارات واعظی رئیس دفتر روحانی را منعکس کرده اند که گفته است:« ما عملا برای اجلاس ورشو حسابی باز نکرده ایم».

سوز و گدازها

 

اما ایرنا خبرگزاری رسمی رژیم با سوز و گداز خبر داد: «برگزارکنندگان نشست ورشو به خبرنگار ایرنا اجازه حضور ندادند». و افزود:« ایرنا تقریباً از ابتدای طرح برگزاری این اجلاس درصدد بود تا در این اجلاس شرکت و تحولات را رصد و گزارش کند».

و سپس با آه و افسوس افزوده است:« پس از پیگیری‌های به‌عمل‌آمده، یک مسئول رسانه اعلام کرد که برای برگزاری نشستی در این ابعاد، مجوز ورود خبرنگاران به‌صورت سازمان‌یافته اطلاع‌رسانی شده است. او توصیه کرد که مراتب از طریق تماس با وزارت امور خارجه لهستان پیگیری شود.اما این مسیر هم به در بسته خورد و پس از تلاش‌های مکرر برای ارتباط با بخش رسانه‌ای وزارت امور خارجه لهستان، هیچ‌کس پاسخگو نبود».

اما به رغم سوز و گدازهای خبرگزاری ایرنای رژیم سایر خبرگزاری های حکومتی همچنان در کار خبرهایی که در اتاق در بسته «تولید» می‌شود سخت در تلاش برای کوچکنمایی این اجلاس هستند. خبرگزاری حکومتی صدا و سیمای رژیم نوشت: « بررسی بیش از ۱۴هزار توئیتی که در ماه گذشته در حمایت از این نشست منتشر شده است، نشان می دهد که همه این توئیت ها فقط از طریق ۸ حساب کاربری تنظیم شده اند. به نظر می رسد هدف از این اقدام، ایجاد جوّی مصنوعی برای نشان دادن حمایت عمومی از نشست ورشو یا به عبارت دیگر، نارضایتی عمومی از ایران است».

این دروغ و دجالگری آخوندی توسط سایر رسانه های حکومتی هم رله شد. این در حالی است که در ۱۱بهمن ماه جاری مدیریت توییتر و فیس‌بوک برای سومین بار در ماههای اخیر هزاران حساب کاربری جعلی متعلق به رژیم و ارگانهای آن را مسدود کردند.

وحشت حکومت از نشست ورشو – روزنامه‌های امروز حکومتی

خامنه‌ای، ترس مضاعف

اشتراک گذاری: