کنفرانس ورشو وحال و روز رژیم ایران-مطالب طنز وکاریکاتورهای سیاسی

اندازه متن
Aa Aa

کنفرانس ورشو وحال و روز رژیم ایران-مطالب طنز وکاریکاتورهای سیاسی

نگاهی به موضوعات طنز و کاریکاتورهای رسانه های منطقه‌ای و شبکه های اجتماعی

غلط کردم گویی قهرمانانه!

فلاحت پیشه را که می‌شناسید، رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس رژیم رو میگم؛ ایشون دیروز گفته «بعد از ۲۲ بهمن شرایطی در فضای سیاسی در جهان و در خود آمریکا در مقابل آمریکا فراهم خواهد شد و آمریکا مجبور خواهد شد با ایران وارد مذاکره شود». میگن از وقتی آقای فلاحت پیشه این فرمایش رو کرده، دولتمردان و دولت‌زنان آمریکایی، بیچاره‌ها همین جوری دارن تیک تیک از ترس می‌لرزند که بعد از 22بهمن چه شرایطی قراره فراهم بشه که اونا مجبور به مذاکره با رژیم بشن.

این جور با قدرت و صلابت حرف زدن و دشمنان رو به تکان و شکان انداختن تنها مختص فلاحت پیشه نیست. بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه هم که ژستهای قدرت‌مدارانه‌اش هر بار استکبار را زهره‌ترک می‌کند، دیروز اکیداً اخطار و هشدار داد: « با صدای بلند اعلام می‌کنیم که این آمادگی را داریم که حتی با کشورهای منطقه گفت‌وگو کنیم و آمادگی تعامل با همه این کشورها را داشته و داریم».

کنفرانس ورشو

و این کشورها هم که به نظر می‌رسد اسمشان عربستان و امارات است با شنیدن این حرف، بخصوص بعد از شرکت در کنفرانس ورشو دچار حول ولا شده‌اند که اگر فردا نظام مقتدر ایران بیاید بگوید که یالا بیایید مذاکره من می‌خواهم نیروهایم را با اقتدار از سوریه و یمن و عراق بیرون بکشم، آنها چه خاکی باید به سرشان بریزند.

این دیپلوماسی قدرت مدارانه چند روز پیش در سخنرانی رئیس جمهور قدر قدرت جناب روحانی خودش را نشان داد که در برابر سفرا و دیپلوماتهای خارجی مقیم تهران فرمایش فرمود اگر آمریکا توبه کند و برگردد ما آماده‌ایم توبه او را بپذیریم و با او گفتگو کنیم! البته مبتکر این دیپلوماسی قدرت مدارانه خود مقام عظماست با آن عبارت دشمن شکن «نرمش قهرمانانه». الان با این فرمایشات جدید مقامات نظام به نظر می‌رسد که این نرمش قهرمانانه به مرحلة «تسلیم قهرمانانه» و «غلط‌کردم گویی پهلوانانه» رسیده است.

بحرانها

در رژیم آخوندی هزار و یک بحران روی دست مونده دارن به جای پاسخ به اونها فقط حرف درمانی می‌کنند. از نامه خامنه ای بگیرید تا وعده های بقیه در مورد سال آینده. این وضعیت حتی موجب تمسخر رسانه‌های خودشون هم شده.

برای نمونه به قسمت هایی از طنز روزنامة مردم سالاری نگاه می کنیم که از جمله نوشته: «نه تکلیف بوی بد تهران معلوم شد، نه تکلیف کانال مالی اروپا، نه اف ای تی اف، نه تکلیف صدها کانتینر گوشت تو گمرک و نه تکلیف خیلی چیزهای دیگه،

تنها چیزی که تکلیفش معلوم شد تکلیف شب عید دانش آموزها بود که اعلام کردن هیچ تکلیفی تو عید ندارن:

۱- معصومه ابتکار گفته که گفتگوی میان نسلی مهمترین چالش دهه پنجم انقلابه. من نمی‌دونم منظور ایشون کدوم نسله ولی دو سه تا نسلی که ما تو خونمون داریم مهمترین چالششون حرف نزدن مسئولین تو دهه پنجم انقلابه. یعنی اگر بخوان به گفتگو فکر کنن باید چالش‌های گوشت یخی، سه شیفت کار کردن، عید بدون آجیل و لباس نو، نداشتن امنیت شغلی، چالش‌های دکل گم شده، اختلاس‌های سریالی، املاک و حقوق نجومی و ده‌ها چالش دیگه رو باهاش کنار بیان تا زبونشون برای گفت‌وگو باز بشه. البته بعضی‌ها که فرزندان دلبندشون با یه فاصله چند هزار کیلومتری دارن از مزایای دهه‌های قبل تو آمریکا فیض می‌برن خیلی متوجه چالش سفره‌های خالی بین نسلی نمیشن، البته ما هم دیگه توقعی نداریم.

۲- صدا و سیما که سال قبل در راستای فرهنگ سازی و اخلاق مداری مد نظر خودش، لوگوی باشگاه رم ایتالیارو سانسور کرده بود و باعث شد تمام دنیا با یه لبخند ملیح به ما نگاه کنن، امسال هم زحمت کشیده و لوگوی باشگاه منچستر یونایتدو سانسور کرده و شیطون قرمز وسط لوگو رو مثل دکل نفتی غیب کرده تا یه بار دیگه تو کل دنیا سوژه بشیم. احتمالا این مدیرهای ژن خوب تشخیص دادن که مشکلات کشور زیر سر این شیطونه بوده و خواستن یه لطفی به مردم کرده باشن ».

با چند کاریکاتور از شبکه های منطقه‌یی ادامه میدیم

تابلو اول، موقعیت رژیم رو در برابر اجلاس ورشو به تصویر کشیده

 

 

 

 

عنوان تابلو دوم: عراق پل دخالت رژیم در سوریه

 

 

 

 

 

و عنوان تابلو آخر هم هست: «پای سوخته نظام آخوندی در یمن»

طنز نوحه اجلاس ورشو – بلا ای بلا ای بلا اجلاس ورشو لهستان – خامنه ای – روحانی