تحریم افراد وشرکتهای وابسته به رژیم آخوندی توسط خزانه داری آمریکا-رودررو

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

تحریم افراد وشرکتهای وابسته به رژیم آخوندی توسط خزانه داری آمریکا-رودررو

همزمان با اجلاس ورشو، خزانه داری آمریکا تعدادی از شرکتها و عوامل رژیم را در لیست تحریمها قرار داد. این لیست گذاری از زوایای مختلف مهم بود . علاوه بر این مقامهای آمریکایی بازهم بر تشدید تحریمها  و فشارها بر رژیم تأکید کردند. کلیپ حاضر این موضوع را بررسی می کند:

این افراد و شرکتهای رژیم به چه جرمی در لیست تحریمها قرار گرفتند؟‌س 

چرایم مختلف بود. ولی وجه مشترک هر ۹نفر و ۲شرکت ارتباط با سپاه پاسداران و نیروی قدس بود.

وزیر خزانه داری آمریکا استیون منوچین جزییات این تحریمها را اعلام کرد.

دوشرکت عبارتند از :‌ سازمان افق نو و شرکت  نت پیگرد سماوات

سازمان افق نو را به خاطر حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران تحریم کرده اند.

عوامل سازمان افق نو نیز تحت پوشش برگزاری کنفرانسهای بین المللی در ایران از مهمانان خود اطلاعات جمع آوری می کند و جاسوس استخدام می کند . هم اطلاعات شرکتها و هم افراد. یعنی مشغول عضوگیری و جاسوسی برای نیروی قدس است.

یکی از این جاسوسها یک افسر سابق نیروی هوایی آمریکا به نام مونیکا ویت است.

وی در بهمن سال ۹۰برای شرکت در کنفرانس «هالیوودیسم» به ایران سفر کند.

این کنفرانس توسط سازمان افق‌نو برگزار شده بود.

وی پس از رفتن به ایران در سال ۲۰۱۳ اطلاعات محرمانه افسران بخش اطلاعاتی نیروی هوایی آمریکا را که در دوره خدمت با آنها همکاری کرده بود در اختیار رژیم ایران قرار داده است.

در این پرونده علاوه بر خزانه داری آمریکا، وزارت دادگستری و اف بی آی هم دخیل بودند.همزمان با تحریم شرکت افق نو دادگستری آمریکا   افسر سابق نیروی هوایی را متهم به جاسوسی کرد. وی از سال۲۰۱۳ در ایران است. حکم بازداشت وی صادر شده است.

شرکت دوم شرکت  نت پیگرد سماوات  نام دارد که آنهم تحریم شده است.

اما ۹نفری که تحریم شدند  همگی در ارتباط با سپاه  پاسداران بودند. یعنی ۴ نفر آنها در  شرکت نت پیگرد سماوات کار می کردند و ۵ نفر دیگر در سازمان جنگ الکترونیک و دفاع سایبری سپاه پاسداران   که اسامی آنها اعلام شده است. این ۵ نفر در فعالیت سايبري مخرب براي دسترسي پيدا كردن به سيستمهاي كامپيوتري  کار می کردند. وارد كردن بدافزار به آنها از جمله اتهامات این افراد است.

روز ۱۸بهمن هم وزارت خزانه داری آمریکا طی بیانیه یی اعلام کرد:یک فرد مستقر در ترکیه بنام « اورن کایاکران»  را به خاطر نقض تحریمهای آمریکا علیه رژیم ایران، لیست گذاری و تحریم کرده  شود

همزمان با این تحریم جدید خزانه داری آمریکا،  اروپاییها هم مجدد رژیم را در لیست پولشویی قرار دادند، این اقدام در حالی که اروپا دنبال سازوکار است و دور زدن تحریمها چه معنایی دارد؟س

این اقدام اروپاییها روز ۱۳فوریه یعنی ۲۴بهمن صورت گرفت.

یعنی4 روز مانده به اجلاس اف ای تی اف در پاریس که روز ۲۸بهمن است. ضرب الاجل اف ای تی اف در این روز برای رژیم تمام می شود. رژیم باید در مورد 4لایحه جواب بدهد. لایحه مبارزه با پولشویی، لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم ،

لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم سی اف تی و لایحه الحاق ایران به مبارزه با جنایات سازمان یافته فراملی ـ پالرمو

دو تای آنها تصویب شده اما دوتای آنها تصویب نشده است.

جالب است که رژیم به اف تی اف هم دعوت نشده است. بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه رژیم۲۱بهمن۹۷ همین را تأییدکرد.

این کار اروپاییها فشار روی رژیم است. می دانید از بیش از ۲۰۰کشور جهان این لیست شامل ۲۳ کشور است .خیلی سرشکستگی برای آخوندهاست در کنار عراق و کره شمالی و باهاماس و …

این اقدام اروپاییها یک روز قبل از اجلاس ورشو هم بود که خود این هم معنی دار  بود.

رژیم باید خیلی از اروپاییها ممنون باشد که سازوکاری به نام اینستکس  راه انداختند تا به دوز زدن تحریمهای آمریکا کمک کنند. تازه اروپاییها همه شون هم در اجلاس ورشو شرکت نکردند؟ واقعا رژیم قدردان آنهاست؟س

روشن است که کمک به رژیم و راه انداختن این سازوکارها از نظر مردم ایران محکوم و کاری است قبیح و مشمئز کننده.

اما  رژیم احساس تحقیر و توهین می کند می گوید این سازوکار یا اینستکس، نفت در برابر غذاست. خود خامنه ای در باصطلاح راهبرد جدیدی که همزمان با اجلاس ورشو بیرون داد گفت:‌

برخی کشورهای اروپایی خدعه گر هستند. نباید به آنها اعتماد کرد.

اروپاییها هم در رابطه بارژیم شقه هستند  در همان اجلاس ورشو وزیر خارجه انگلستان شرکت کرد.

خود لهستان میزبان بود. جالب بود مایک پمپئو گفت در آن اجلاس که بیش از ۶۰ کشور بودند که اروپاییها هم بودند حتی یک کشور بلند نشد از رژیم ایران دفاع کند یا حرفهای آمریکا را در مورد این که این رژیم تهدید است انکار کند

این رژیم اخر قابل دفاع نیست. اروپاییها هم شرمگینانه دفاع می کنند.

جالب است در همین کنفرانس ورشو مایک پنس معاون رئيس جمهوری آمریکا ببینید خطاب به اروپاییها چه گفت:

«ما یک کارزار را راه انداختیم و با برگرداندن تحریمها علیه رژیم ایران کمک کردیم که رژیم ایران نتواند پول برای کشتار و تروریسم و… به دست بیاورد.

ما تلاش می‌کنیم صادرات نفت رژیم ایران را به صفر برسانیم.اما متاسفانه برخی کشورهای اروپایی با ما همکاری نکردند و سازوکاری برای دور زدن تحریمها راه انداختند.

ما می‌گوییم این کار غلطی است که هدفش رساندن پول به رژیم ایران است و باعث جدایی ما و اروپا می‌شود.

برجام یک مشکل بود. زمان آن رسیده که کشورهای اروپایی از برجام خارج شوند. در سال ۱۳۸۸ (قیام ۸۸) جهان فرصت را از دست داد اما نباید اینبار فرصت سوزی شود. جهان باید اینبار به کمک مردم ایران بیاید. ما در کنار مردم ایران ایستاده ایم»

بله مردم ایران و مقاومت ایران این سؤال را از اروپاییها دارند:

«چرا سازوکار مالی برای فاشیسم مذهبی. چرا  این همه سال سازوکاری برای نجات زندانیان سیاسی از زیر شکنجه‌های جلادان خامنه‌ای فراهم نکرده‌اند؟

چرا سازوکاری برای محاکمه سران رژیم به خاطر قتل عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ ایجاد نکردند؟

چرا سازوکاری برای جلوگیری از سرکوب گسترده مردم ایران به‌خاطر شرکت در اعتراض‌های حق طلبانه درست نکرده‌اند»

 

این هفته آثار تحریمهای آمریکا به چه صورت خود را نشان داد؟س

بیشترین اثر تحریمها روی صنعت نفت و صادرات  آن بود.

راینر سیل رئیس شرک نفتی  ) او ام فا)  اتریش روز ۱۸بهمن ۹۷ اعلام کرد این شرکت تمام پروژه‌های خود را در ایران به دلیل نگرانی از عواقب تحریم‌های آمریکا متوقف کرده است.

رئیس شرکت نفتی OMV  در یک کنفرانس خبری گفت: ما پروژه دیگری را در ایران اجرا نخواهیم کرد و پروژه‌ای هم در ایران نداریم و همه چیز متوقف شده است.

شکست فروش نفت رژیم از طریق عرضه در بورس

خبرگزاری ایسنا ۱۶بهمن۹۷:

یک میلیون بشکه نفت خام سبک شرکت نفت در بازار فیزیکی رینگ بین‌الملل بورس انرژی عرضه شد اما در نهایت در کفه تقاضا هیچ سفارشی ننشست.

بیژن زنگنه وزیر نفت ۱۶بهمن۹۷ وضعیت صنعت نفت را  و صادرات آن را این گونه می گوید:

هیچ کشور اروپایی غیر از ترکیه از ما نفتی نمی خردکشورهای اروپایی ….. می‌خواهند درآمد صادراتی حاصل نشود، جلوی نقل و انتقال پول نفت و فرآورده را بگیرند.

کشورهای یونان و ایتالیا با وجود معافیت از تحریمهای آمریکا از جمهوری اسلامی نفت خریداری نمی‌کنند. در شرایط سخت جنگی هستیم

 

نشریه اقتصادی پترولیوم اکونومیست۱۶بهمن۹۷:  صنایع نفت ایران با توجه به کاهش صادرات نفت با خطر ورشکستگی روبرو است. تحریم‌های آمریکا باعث شد ده‌ها شرکت خارجی از بازار ایران خارج شوند.

 

حریمهای جدید آمریکا علیه ایران، شامل ۹ فرد و۲شرکت وابسته به سپاه

تحریمها و شکسته شدن سکوت روحانی

اشتراک گذاری: