طنز وای به واقعیت-کاریکاتورهای رسانه‌ها

اندازه متن
Aa Aa

طنز وای به واقعیت وکاریکاتورهای رسانه‌ها

نگاهی به موضوعات طنز و کاریکاتورهای رسانه های منطقه‌ای و شبکه های اجتماعی

وای به حال واقعیت

علی مطهری نایب رئیس مجلس ارتجاع را اگر کمی بشناسید لابد با فیگورهای لوسش هم آشنا هستید که خودش خیال می‌کند مردم پسند است. این آقازاده چند روز پیش در یک مصاحبه در اصالت دو نامة خمینی، ابراز تردید کرده و گفت: «فکر نمی‌کنم نامه منسوب به امام درباره نهضت آزادی، واقعا از امام باشد، نامه مربوط به آقای منتظری هم بعید می‌دانم از امام باشد». به دنبال این حرف دفتر حفظ و نشر آثار خمینی موضعگیری کرد و آخوند حمید انصاری گفت: هیچ شبهه‌یی در انتساب این نامه‌ها به خمینی نیست!».

اما مطهری همچنان بر نظر خود پافشاری کرد و استدلالهایی هم در این رابطه عنوان کرد از جمله این که چطور می‌شود که خمینی نامه ششم فروردین ۱۳۶۸ آقای منتظری را به “قعر جهنم” و در نامه هشتم فروردین ۱۳۶۸ او را به “آسمان” برده است که “اینها با هم همخوانی ندارد.” بعد از آن ظاهراً با توضیحاتی که از طرف سایت حسن خمینی به او داده شده بود، علی آقا از حرف خود کوتاه آمد و گفت اصالت آن دو نامه را می‌پذیرم، اما… (حرف من دربارة این اما به بعد است) اما « ای کاش این دو نامه از امام خمینی نمی بود و جعلی بود».

باید گفت وای به حال واقعیت!… اما امیدوارم انتظار نداشته باشید حالا که این آقازاده فهمید که این دو نامه مال خود خود آن دجال است، در تنظیمش با هیولا تغییری ایجاد شده باشد. هم‌چنین امیدوارم که این قضیه و آن تردید و این ای کاش را به حساب شوتی و پرتی علی مطهری نگذارید.

دستخط خمینی

اتفاقاً این آقازاده مثل سایر آقازاده‌ها خیلی هم زرنگ و خر مرد رند است با زیر سؤال بردن اصالت نامه‌های خمینی از یک طرف می‌خواهد خودش را مخالف این حرفها و مضمون آن نامه‌ها جلوه بدهد و از طرف دیگر صورت کریه آن هیولا را با آب و صابون بشورد.
اگر یادتان باشد چندی پیش هم گروهی از آدمهای حاشیة رژیم با همین انگیزه که عرض کردم سعی کردند بگویند که نامه و دستخط خمینی در مورد قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی هم جعلی است و آن را احمد پسر خمینی جعل کرده و از این قبیل…
اما کیهان خامنه‌ای توی دهن علی مطهری زده و نوشت: « علی مطهری بسیار بی‌جا و غلط می‌کند که تعیین تکلیف می‌کند امام چه باید می‌نوشته و چه نمی‌نوشته یا نامه ایشان از سر دلخوری و شرایط جسمی و روحی… بوده است…

لابد اگر به امثال علی مطهری بود تا به حال ده‌ها بار مملکت را به منافقین… می‌فروختند». جان کلام در جواب به این آقازادة لوس و ابله همین است که اگر هیولا می‌خواست حساب و کتاب این چیزها را بکند، مجاهدین به دست مردم ایران تا الان دهها بار نظام منحوسش را به گور سپرده بودند.

سایر مطالب طنز

در دعوای باندی برسر قبول یا رد FATF مهره‌ها و رسانه‌های حکومتی از آنجا که جنگشان بر سر منافع باندی است در دعوای باندی هم روی همین نکات دست گذاشته و جای آباد برای هم نگذاشته‌اند. یک نمونه را از طنز روز کیهان خامنه‌ای بشنوید. که از جمله نوشته: «گفت: چه خبر؟ گفتم: یکی از سایت‌های مدعی اصلاحات نوشته است: مخالفان FATF از شفافیت می‌ترسند! گفت: یعنی اصلاح‌طلبان از افشای اسرار اقتصادی کشورمان برای دشمنان نمی‌ترسند؟! آن‌هم در بحبوحه جنگ اقتصادی؟!

گفتم: آنها از سامانه حقوق مدیران می‌ترسند که دولت از مدت‌ها قبل قرار بود راه‌اندازی کند. گفت: از افشای اسرار نظام برای دشمن استقبال می‌کنند ولی از شفافیت میزان حقوق و دریافتی خودشان برای مردم وحشت دارند! چرا برعکس حرف می‌زنند؟!گفتم: یارو لیوانی را وارونه روی میز رستوران بود برداشت و دستی روی آن کشید و با عصبانیت به مدیر رستوران گفت؛ اینکه سر ندارد! و دستی هم به زیر لیوان زد و گفت؛ تهش هم که سوراخ است!

برنامه را با چند کاریکاتور از شبکه های اجتماعی ومنطقه‌یی ادامه میدیم

تابلو اول: پول نفت ایران چه می شود؟ از شبکه های اجتماعی است با استناد به این حرف آخوند خاتمیطنز وای به واقعیت وکاریکاتورهای رسانه‌ها

 

 

 

 

عنوان تابلو دوم کارنامه چهل ساله نظام است.طنز وای به واقعیت وکاریکاتورهای رسانه‌ها

 

 

 

 

طنز وای به واقعیت وکاریکاتورهای رسانه‌هاو آخرین تابلو برنامه امروز: «تحریمهای جهانی» از روزنامة البیان

ضرب‌المثلی که میگه : بیله دیگ!… بیله چغندر! -طنز وکاریکاتورهای رسانه‌ها

«پر کشیدن گوشت از سفره‌های مردم»؟!