گرامی باد یاد خسرو گلسرخي و كرامت‌الله دانشيان-زهرا رجبی-روزها و یادها

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

۲۹ بهمن ۱۳۵۲  شهادت خسرو گلسرخي و كرامت‌الله دانشيان

خسرو گلسرخي و كرامت الله دانشيان، روشنفكران انقلابي و آزاده‌اي بودند كه در حاكميت اختناق شاه، سرفراز و تسليم نا‌پذير به دفاع از آرمانهاي انقلابي توده‌ها پرداختند و  سرانجام  با خون خود بر شكست‌ناپذيري خلق و پيشتازان جان برکفشان گواهي دادند.

روزها و یادها- هفته اول اسفند

                             شهادت خسرو گلسرخی و کرامت‌الله دانشیان                      

شاعر انقلابی خسرو گلسرخی که در دوران زندان عمیقا تحت تاثیر مجاهدین و بخصوص مجاهد شهید کاظم ذوالانوار بود، استمرار تاریخی راه آرمان انقلابیون و مبارزات آزادیخواهانه را در بیدادگاهی شاه خائن چنین بیان نمود.

زندگي مولا، حسين نمودار زندگي اكنوني ماست كه جان بر كف براي خلقهاي محروم ميهن خود در اين دادگاه محاكمه مي‌شويم. او در اقلیت بود و يزيد، بارگاه، قشون، حكومت و قدرت داشت.

او ایستاد و شهید شد، هرچند كه يزيد گوشه‌يی از تاريخ را اشغال كرد ولي آن‌چه كه در تداوم تاريخ تكرار شد، راه مولا حسين و پايداري او بود، نه حكومت يزيد. آن‌چه را كه خلقها تكرار كردند و مي‌كنند، راه حسين مولا حسین است…»

سرانجام در سحرگاه بیست و نهم ۵۲ فرزند دلاور خلق خسرو گلسرخی و کرامت دانشیان که او هم با تائید مبارزه مسلحانه در همان دادگاه شاه را به محاکمه کشید با قلبی سرشار از عشق و ایمان به پیروزی در میدان چیتگر تهران تیرباران  شدند


 ۱-اسفند ۱۳۷۴ شهادت مجاهد خلق زهرا رجبي شهيد بزرگ دفاع از حقوق پناهندگان

اول اسفند، ياد آور خاطره‌ی آتشين بنفشهايست كه براي بهار آزادي ايران، در خون تپيد.

مجاهد والامقام زهرا رجبي از اعضاي شوراي رهبري سازمان مجاهدين خلق ايران، و همچنين عضو شوراي ملي مقاومت ايران، در راس هياتي از جانب مقاومت براي رسيدگي به وضعيت ناگوار پناهندگان ايراني به تركيه سفر کرده بود.

شهادت مجاهد خلق زهرا رجبی از برجسته‌ترین زنان پیشتاز مجاهد خلق

                     زهرا رجبی از برجسته‌ترین زنان پیشتاز مجاهد خلق                   

وي در استانبول، همراه با مجاهد خلق علي مرادي مورد حمله ديپلمات-تروريستها و آدمکشان وزارت اطلاعات آخوندي قرار گرفته، و هر دو به شهادت رسيدند.

زهرا رجبي در سال ۱۳۳۶ در تهران متولد شده بود و از دانشجويان فعال دانشگاه ملي ايران در مبارزات ضد سلطنتي بود.

او از برجسته‌ترين زنان پيشتاز مجاهد خلق و از ياران نزديک رئيس جمهور برگزيده مقاومت، مريم رجوي بود که مسؤليتهاي مهمي را در كشورهاي مختلف برعهده داشت.

براثر افشاگريهاي مقاومت، يكي از قاتلان وي در تركيه دستگير و بقيه نيز شناخته شدند.

دادگاه استانبول يكي از عوامل جنايتكار وزارت اطلاعات رژيم آخوندي را به‌جرم شرکت در ترور زهرا رجبي و علي مرادي، محاکمه و به ۳۳سال و ۴ ماه حبس محکوم کرد و معاون كنسولي رژيم آخوندي و سه کارمند دیگر سفارت رژيم خميني به عنوان عنصر نامطلوب از ترکیه اخراج شدند.


۳-اسفند ۱۳۸۴انفجار حرم سامرا، جنايت هولناك رژيم آخوندي درعراق

در بامداد روز سوم اسفند۱۳۸۴ رژیم آخوندی مبادرت به انفجار حرمین سامرا نمود، بر اثر اين انفجار، بخش بزرگي از گنبد مرقدهاي امامان دهم و يازدهم شيعيان، امام علي النقي(ع) و امام حسن عسکری (ع) تخريب شد.

روزها و یادها- هفته اول اسفند

               انفجار حرم سامرا جنایت هولناک رژیم آخوندی در عراق           

مقاومت ايران اين عمليات تروريستي را به شدت محكوم كرد و آن را كار مزدوران اطلاعاتي ولي فقيه ارتجاع دانست.

خانم مريم رجوي، رئيس جمهور برگزيده‌ی مقاومت ايران گفت «فاجعه بمب گذاری و تهاجم تروريستي درحرم مطهر امام علي‌النقي و امام حسن‌عسكري، (ع) را به عموم مسلمانان و شيعيان و به ويژه به مردم عراق و هموطنانمان در ايران عميقا تسليت مي‌گويم.

اين فاجعه تلخ كه بدون شك از سوي هر انسان آزاده يي در جهان به شدت محكوم است، تنها می تواند از سوي رژيم آخوندي كه به ويژه در اين ايام، درپي تفرقه اندازي در عراق است، مورد بهره برداري قرارگيرد. رژيمي كه مردم عراق بهخوبي با روشهاي جنايتكارانه و تفرقه اندازانه آن آشنا هستند.»

اشتراک گذاری: