ارتباط هکرهای مستقر درایران با سپاه پاسدران -رسانه های جهان

اندازه متن
Aa Aa

 

ارتباط هکرهای مستقر درایران با سپاه پاسدران -رسانه های جهان

بنا‌ به گزارش یک شرکت تحقیقاتی آمریکایی در زمینه حملات سایبری، هکرهای مستقر در ایران که با سپاه پاسداران رابطه دارند،

مسئول حملات سایبری به آمریکا و رخنه کامپیوتری در پارلمان استرالیا و احزاب سیاسی این کشور در بهمن گذشته بودند.

کلیپ حاضر  با گزارشی از روزنامه وال استریت‌ژورنال شروع   میشود  که به ابعاد این موضوع پرداخته و از جمله نوشته:

«حمله این ماه بخشی از یك كارزار جاسوسی جهانی بوده كه شركت‌های امنیت سایبری می‌گویند سال گذشته آغاز شد که عمدتاً به پنج کشور موسوم به «فایو آیزمركب از آمریكا، كانادا، انگلیس، استرالیا و نیوزلند حمله كرده است.

رئیس شرکت امنیت سایبری «ریسکیوریتی»، چارلز یو گفت که حمله سایبری اخیر به پارلمان استرالیا با اقدامات «مؤسسه مبنا» در ایران همخوانی دارد که بنابر گزارش‌ها، با سپاه پاسداران ارتباط کاری دارد.

در فروردین امسال، اف.بی.آی. ۹ تن از اعضای مؤسسه مبنا را تحت تعقیب قرار داد، و آن‌ها را مسئول عملیات هک کردن دانشگاه‌ها، شرکت‌های خصوصی و نهادهای دولتی در ایالات‌متحده و انگلستان دانست».

تلگرام تبریک اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان به مناسبت سالگرد ۲۲ بهمن، خطاب به آخوند روحانی، انتقاداتی ازطرف  احزاب و شخصیت‌های آلمانی را برانگیخته.

به نوشته روزنامه “بیلد” که به این پیام دسترسی پیدا کرده ، فرانک والتر اشتاین‌مایر به نقض حقوق بشر در ایران و سایر فعالیت‌های مخرب آن اشاره  ای نکرده.

عنوان مقاله روزنامه آلمانی بیلد، اینه که : «۴۰ سال حمایت از تروریسم، دلیلی برای جشن گرفتن ندارد». و نوشته:

«این تلگرام به رژیمی ارسال شد که در طول ۴۰ سال گذشته، یک کشور تروریستی را بنا کرده‌است. کشوری که در آن آزار و اذیت وحشیانه نسبت به زنان، اقلیت‌های مذهبی و مخالفان سیاسی صورت می‌گیرد و همچنین اعدام‌های دسته‌جمعی و شکنجه جزو لاینفک رژیم ایران است. پیام تبریک اشتاین مایر باعث شگفتی و شوک رهبران جهان شده‌است».

بیلد به واکنش بعضی  از مراجع بین‌المللی پرداخته و از جمله نوشت: «کریستین مییر رئیس سازمان گزارشگران بدون‌مرز، روزنامه‌ نگارانی را برشمرد که هنوز در ایران زندانی هستند. این سازمان با استناد به اسناد داخلی دستگاه قضایی رژیم ایران ثابت کرده‌است که در طول ۴۰ سال گذشته، هزاران زندانی سیاسی بازداشت، اذیت و آزار، تحت شکنجه و قتل قرار گرفته‌اند».

ویکتوریا کوتس معاون دستیار رئیس‌جمهور آمریکا توی یادداشتی در سایت کاخ سفید اعلام کرد واشنگتن قصد داره به فشار به رژیم ایران ادامه دهد.

سایت واشنگتن فری‌بیکن، به اهمیت این موضوع در سیاست دولت آمریکا پرداخته و در عنوان مطلب خود آورده: «فراتر از تحریم‌ها، چگونه می‌توانیم حداکثر فشار بر رژیم ایران اعمال کنیم». و نوشته:

«نیاز است که ایالات متحده ارتباط خیزش‌های مردمی در داخل ایران با سیاست خارجی تجاوزگرانه‌ رژیم را وارد محاسبات خود کند. مردم ایران در اواخر دسامبر ۲۰۱۷، اعتراضات ضد دولتی را در سراسر کشور، با فریادهایی رسا آغاز کردند و علی‌رغم نادیده گرفتن آن از سوی رسانه‌های غربی، این خیزش‌ها همچنان ادامه دارد.

رژیم فاسد مذهبی ایران، وانمود می‌کند که اقتصاد فروپاشیده آن که ناشی از بی‌کفایتی خودشان است، به‌خاطر تحریم‌های آمریکا است. با این حال، اساسا این اعتراض‌ها سیاسی هستند و نه اقتصادی.

شعارهای ایرانی‌ها در اعتراض به افزایش قیمت‌های مایحتاج روزانه، سریعا تبدیل به شعارهایی چون « مرگ بر دیکتاتور» یا «دشمن ما همین‌جاست، دروغ میگن آمریکاست». درک این نکته، کلید اصلی در اعمال فشار حداکثری بر رهبری رژیم ایران است.

در ادامه، فری بیکن به‌نقل از ویکتوریا کوتس معاون دستیار رئیس‌جمهور آمریکا می‌نویسد:‌

«ما می‌خواهیم این فشار قاطع باشد و داریم این تحریم‌ها را با تلاش‌های گسترده‌تری تکمیل می‌کنیم که همان‌گونه که راهبرد رئیس‌جمهور ترامپ می‌طلبد، هزینه سیاست‌های مخرب و بی‌ثبات‌کننده ایران را به سطحی غیرقابل تحمل برسانیم.» ».

خب  اینجا به تحولات جهان می‌پردازیم. سایت  خبری فاکس‌نیوز، به آخرین تحولات ونزوئلا پرداخته و در عنوان مطلب خودش آورده:

«خوان گوایدو، برای دریافت کمک‌های انسان‌دوستانه که برای مردم ونزوئلا ارسال شده، به مرز این کشور با کلمبیا می‌رود». و نوشته:

«روز پنجشنبه خوان گوایدو به همراه جمعی از حامیانش به مرز این کشور با کلمبیا برود تا کمک‌های انسان‌دوستانه ای که از سوی آمریکا ارسال شده‌است را دریافت کند.

این کمک‌ها از سوی ارتش ونزوئلا با فرمان نیکلاس مادرو مسدود شده‌است. پیش از این، گوایدو، عزم خود را برای شکستن محاصره نظامی کشور توسط نیکولاس مادرو را به نمایش گذاشته بود. گوایدو قرار است فاصله ۸۰۰ کیلومتری کاراکاس تا مرز کلمبیا را با همراهی ۸۰ نفر از اعضای پارلمان طی کند.».

روز گذشته، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که ۲۰۰ سرباز آمریکایی برای مدتی در سوریه جهت حفظ “صلح” باقی می‌مانند.

روزنامه نیویورک تایمز، با درج این خبر، نوشته: «این تصمیم، امتیازی به متحدان آمریکا و مقامات رسمی پنتاگون بود که استدلال می‌کردند که عقب‌نشینی کامل آمریکا از مناطق کلیدی در سوریه، موجب بازگشت داعش می‌شود. اعلام این خبر پس از مکالمه تلفنی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه صورت گرفت که طی آن دو رهبر توافق کردند به هم‌کاری با یکدیگر برای ایجاد یک منطقه امن ادامه دهند».

به گفته نیویورک تایمز: این دومین بار در عرض دو ماه اخیر است که یک تصمیم بزرگ نظامی در مورد سوریه گرفته می‌شود.

در ماه دسامبر سال پیش آقای ترامپ با اعلام خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، متحدان و رقبای این کشور را شگفت‌زده کرد.

در رویدادی دیگه ای، روزنامه واشنگتن تایمز، در عنوان مطلب خود آورده:

«جولین آسانژ در بحبوحه بن‌بست بین‌المللی، گذرنامه جدیدی از استرالیا دریافت کرد».  

«روز پنج‌شنبه رسانه‌های محلی استرالیا گزارش دادند که جولیان آسانژ یک گذرنامه جدید از سرزمین مادری خود دریافت می‌کند.

اعطای این گذرنامه، راه را برای خروج ناشر ویکی‌لیکس از سفارت اکوادور در لندن به خانه خود باز می‌کند. روزنامه سیدنی مورنیتگ هرالد گزارش داد که اندرو تاد معاون دبیر بخش مدیریت بحران در امور خارجه استرالیا، تاکید کرد که دولت استرالیا درخواست گذرنامه از سوی آقای آسانژ در سال ۲۰۱۸ را تصویب کرده‌است. حالا او گذرنامه استرالیایی دارد.»

 

واشنگتن تایمز اضافه کرده  «آسانژ، ۴۷ ساله، در سال ۱۹۷۱ در تاونزویل استرالیا به‌دنبا آمد. با این حال، او از سال ۲۰۱۲ ، در پی افشاگری‌های گسترده در سایت ویکی‌لیکس، در سفارت اکوادور در لندن زندگی کرده‌است. اکوادور در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۷ حق پناهندگی و شهروندی به آسانژ اعطا کرد، اما آینده او به‌طور مداوم نگرانی‌هایی را بوجود آورد.

بر اثر آتش‌سوزی در منطقه‌ای پرجمعیت و قدیمی در شهر داکا پایتخت بنگلادش دست‌کم ۶۷ نفر کشته شدند.

این حادثه را از روزنامه هندوستان تایمز، دنبال می‌کنیم که نوشته:

«بنا به گفته یک شاهد، دست‌کم ۵۰ نفر به بیمارستان منتقل شدند که وضعیت آن‌ها بحرانی است. مقامات آتش‌نشانی روز پنجشنبه گفتند که حداقل ۶۷ نفر در این حادثه کشته شدند و ممکن است بر اثر جابجایی قطعات آوار برای پیدا کردن قربانیان، تلفات بالا رود. این آتش‌سوزی چهارشنبه شب به وقت محلی، ابتدا از یک آپارتمان پنج طبقه که محل نگهداری مواد شیمیایی بوده شروع می‌شود و بعد به ساختمان‌های مجاور سرایت می‌کند.«

 

پایان این کلیپ به مطلبی تحت عنوان زنبور عسل والاس باور کردنی نیست- از روزنامه یو اس آ تودی اختصاص پیدا کرده

خبری داریم با عنوان: «باور کردنی نیست، بزرگترین زنبور جهان دوباره پس از ۳۸ سال در اندونزی کشف شد». و نوشته:

«بزرگترین زنبور جهان پس از آنکه دهه های متوالی گم شده بود، اکنون دوباره توسط یک تیم تحقیقاتی کشف شده است.

این حشره که «زنبور بزرگ والاس » نام دارد به  احترام «آلفرد راسل والاس» دانشمند و طبیعت شناس انگلیسی نام گذاری شده است.

هیکل این زنبور به اندازه شصت دست انسان است و طول دو سر بال آن به ۶ سانت می‌رسد؛ یعنی چهار برابر اندازه یک زنبور عسل اروپایی.

 

مطالب بیشتری از برنامه رسانه‌های خارجی:

تاثیر سیاست آمریکا دربازارنفت وگاز ایران-مقاله‌ای ازاویل پرایس-رسانه های جهان

بیلد آلمان،برایان هوک،رژیم ملاها یک رژیم فاسد مافیایی هست- رسانه های جهان