طعنه به وزیرخارجه به خرس میگن خالو-گزیده‌طنزها و کاریکاتورهای سیاسی

اندازه متن
Aa Aa

اشتراک گذاری:

طعنه به وزیرخارجه به خرس میگن خالو-نگاهی به موضوعات طنز و کاریکاتورهای رسانه های منطقه‌ای و شبکه های اجتماعی

به خرس می‌گه خالو!

اخیراً علی لاریجانی رئیس مجلس آخوندی همراه با مم جواد ظریف وزیر خارجة نظام ولایت که ناامید و عصبانی و نالان از مونیخ برگشته بود، با هم به چین و ماچین رفتند تا به قول مقاله نویس روزنامة ولایت راه ابریشم جدید را باز کنند. عنوان «تحفة گرانبهای پکن» برای مقاله‌یی که در شمارة امروز روزنامة رسالت آمده، ظاهراً نشان می‌دهد آب دهن نویسنده از رابطه با چین به اندازة همان جادة ابریشم کش آمده است.

اما در عین حال در همین مقاله عباراتی هست که نشان می‌دهد خود نویسنده هم می‌داند که این جوریا هم نیست. گوش کنید می نویسد: «بديهي است که “شراکت استراتژيک” با چين، آن هم در شرايطي که ناکارآمدي بسته پيشنهادي و ساز و کار مالي مالي ويژه مقامات اروپايي به اثبات رسيده است، گزاره مهم و قابل استنادي در حوزه اقتصاد و سياست خارجي کشورمان محسوب مي شود».

پس معلوم می‌شود که علی آقا و مم جواد پس از ناامیدی از اروپا و بستة اروپا و از زور پیسی و بدبختی به دستبوس خاقان چین رفته‌اند تا به این رهنمود عمل کنند که: « دستت چو نمیرسد به کوکو، خشکه پلو را فرو کو» حالا هم چون دستت نمی‌رسد به اروپا و آمریکا، خشکه پلو و کالاهای بنجل چینی را حلوا حلوا کن! هموطنان لر ما این جور مواقع ضرب‌المثل بهتری دارند و می‌گویند «از تنبلی به خرس می‌گه خالو!» حالا هم نقل رژیم است که از پیسی و بعد از ناامیدی به اروپا این جوری به روسیه و چین و ماچین می‌آویزد.

چهل سال غارت و چپاول

بعد از ۴۰سال غارت و چپاول سرمایه های مردم حالا که اوضاع جامعه برای رژیم به نقطه ترسناک انفجاری رسیده هر باند داره تمام فساد و دزدی و گرانی و قاچاق را دربست تو کیسة باند رقیبش می ذاره تا خودش را در ببره. یک نمونه را از کیهان خامنه‌ای ۴ بهمن با عنوان «مدرک» بشنوید که از جمله نوشته:

گفت: در اسفندماه ۹۵ یکی از مدعیان اصلاحات گفته بود «اگر این دولت (دولت روحانی) نبود قیمت پراید به۵۰ میلیون و دلار به ۱۲هزار تومان می‌رسید و قیمت سکه ۳ میلیون تومان می‌شد». گفتم: حالا که در دولت کنونی همه این اتفاقات فاجعه‌بار و پلشت افتاده است چه می‌گوید؟!

گفت: ای عوام! مگر وقتی گفتند برجام همه تحریم‌ها را لغو می‌کند! و گفتند امضای کری تضمین است! تورم تک رقمی می‌شود‌! و… حالا که برعکس شده به روی خودشان می‌آورند که انتظار داری به خاطر وعده‌های پوچی که داده‌اند شرمنده باشند‌؟! گفتم: یارو می‌گفت صدها بار خودمو به مریضی زده بودم و مدرسه نرفته بودم ولی هنوز این معما برام حل نشده، اون دکتری که بعد‌ازظهرش معاینم می‌کرد و کلی قرص و شربت واسم می‌نوشت مدرکشو از کجا گرفته بود!

البته این ابهام دررژیم نیست. مدرک غارت و چپاول همه باندها را خمینی بعد از شرکت دادنشون در جنایت سرکوب صادر کرده فقط به حرفش گوش ندادن که «همه با هم» بخورن. کار به این جا کشیده که دست هم رو رو کنند.

با چند کارکاتور از رسانه ها و شبکه های منطقه‌یی ادامه می دیم:

تابلو اول هست: «نگاه نظام آخوندی به کشورهای منطقه از لوله سلاح»گزیده‌ای از مطالب طنز وکاریکاتورهای سیاسی

 

 

 

 

کاریکاتور دوم: مرغی که امیدوار است از تخم های موشکی اش جوجه اتمی در بیایدگزیده‌ای از مطالب طنز وکاریکاتورهای سیاسی

 

 

 

 

تابلو بعد: فیگور صلح طلبانه نظام در دو سوی قاب رسانه هاشگزیده‌ای از مطالب طنز وکاریکاتورهای سیاسی

 

 

 

 

و تابلو آخر « نظام زیر فشار بحرانهای داخلی و خارجی اش»گزیده‌ای از مطالب طنز وکاریکاتورهای سیاسی

طنز منکر بزرگ-کاریکاتورهای سیاسی

آفساید اشپیگل فیک نیوز – fake news

اشتراک گذاری: