شیلا جکسونلی و لیندا چاوز و آدام ارلی در راهپیمایی هواداران مجاهدین مقابل کاخ سفید

اندازه متن
Aa Aa

شیلا جکسونلی و لیندا چاوز و آدام ارلی در راهپیمایی هواداران مجاهدین مقابل کاخ سفید

شركت كنندگان و سخنرانان تظاهرات روز ۸مارس در واشینگتن ، ضمن محكوم كردن سركوب مردم ايران توسط رژيم آخوندي، و حمايت از کانونهای شورشی و  قيام مردم ايران براي آزادي، انتصاب آخوند رئيسي عضو هيئت مرگ در قتل عام ۳۰۰۰۰ زنداني سياسي در سال ۶۷  توسط خامنه ای به ریاست قوه قضائیه رژیم آخوندها، را به عنوان عکس العمل دیکتاتوری ضدبشری آخوندي در قبال اعتلای جنبش دادخواهی  شهیدان قتل عام درسطح داخلی و بین المللی، به شدت محکوم کردند و خواستار محاكمه خامنه اي و رئيسي بجرم جنايت عليه بشريت در قتل عام ۶۷ شدند. آنان در سخنرانيهاي خود، از برنامه ده ماده اي مريم رجوي براي آيران آينده و از يك ايران آزاد و دموكراتيك و یک جمهوری مبتني بر جدايي دين و دولت حمايت كردند.

خانم ليندا چاوز مدير پيشين روابط عمومي كاخ سفيد و رئيس مركز فرصتهاي برابر در سخنراني خود در اين گردهمايي گفت:

از شما متشکرم. بسيارمتشکرم. بسيار خوشحالم که شما را در اين جا مي بينم که نام مناسب مجلس آزادي را دارد.

آنچه همه شما و من و مردم آمريکا و مهمتر از آن مردم ايران ميخواهند آزادي است. اما آزادي بدست نخواهد آمد مگر اينکه تغيير رژيم در تهران صورت گيرد. مدت زيادي است که ما وعده مدراسيون در رژيم ايران را شنيده ايم. و اينکه رهبران فعلي رژيم و روحاني مقداري مدراسيون ايجاد خواهند کرد. اما هيچ چيز تغيير نکرده.

آنچه اتفاق افتاده رژيمي است که همچنان کشتار انجام ميدهد، مردم ايران را سرکوب ميکند، وقتي ما در ماه مارس آزادي زنان را جشن ميگيريم، مهم است که به ياد داشته باشيم که بيش از نيمي از مردم ايران داراي حقوق برابر نيستند. زنان ايران توسط رژيم روحاني و آخوندها سرکوب ميشوند.

مدرحاليکه مردم ايران در شهرهاي سراسر ايران اعتراض ميکنند و خواستار تغيير شرايط اقتصادي هستند و براي آزادي و برابري زنان و استقلال قوه قضاييه و برابر براي همه تلاش ميکنند، آنچه ما مي بينيم اين است که تنها در اين ماه شخصي که مسئول کشتار نه ۳۰۰، نه ۳۰۰۰، بلکه ۳۰ هزار انسان در سال ۶۷ بوده، يعني ابراهيم رئيسي، بعنوان رئيس قوه قضاييه منصوب شده است. چطور ميشود که با وجود اين جانور وحشي که مردم را کشته، آزادي باشد؟ او قاتل افراد از همه سنين است. او قاتل مردان و زنان است. زنان باردار بدست رئيسي اعدام شده اند. و همچنين افراد کم سن. دختران جوان ۱۵ ساله شکنجه و توسط اين هيولا کشته شده اند. بنابراين ما بايد به اين رژيم «نه!» بگوييم.

ما بايد خواهان آزادي و همه نکاتي باشيم که خانم رجوي به مردم ايران وعده داده است، يعني انتخابات آزاد، آزادي مطبوعات، جدايي دين از دولت، برابري زن و مرد، و استقلال دستگاه قضايي. همه اين چيزها ضروري هستند اما تنها به يمن فعاليتهاي افرادي مثل شما در سراسر شهرهاي آمريکا اتفاق خواهند افتاد، اين فعاليت ها همچنين بعهده مردم ايران است.

مايه افتخار من بوده است که با شما طي ساليان طولاني، يعني از اوائل دهه ۱۹۹۰ کار کنم وقتي در سازمان ملل فعال بودم. من در کنار شما بوده ام و لوايح مربوط به شما را حمايت کرده ام و عليه رژيم وحشتناک حاکم بر ايران صحبت کرده ام. و من مفتخرم که اين فعاليت ها را انجام داده ام و در کنار شما ايستادم. و باز هم خوشحالم که شما را در اينجا در واشنگتن ميزباني ميکنم.

خانم شیلا جکسون لی نماینده با سابقه کنگره از ایالت تکزاس که در هوای سرد و توام با برف و باران خودش را به محل تظاهرکنندگان رسانده بود، گفت همه ما معتقديم كه رژيم ايران بايد تغيير كند. وي از نقش خانم رجوي در پيشبرد مقاومت براي آزادي در ايران تجليل به عمل آورد.

برد شرمن، نماينده كنگره آمريكا و از اعضاي ارشد کمیته امور خارجی مجلس نمايندگان نيز طي پيامي به شركت‌كنندگان در تظاهرات واشينگتن به مناسبت روز جهاني زن، حمايت و همبستگي خود را با مقاومت و قيام مردم ايران ابراز كرد.

آدام ارلی، سفیر سابق آمریکا در بحرین و سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا از دیگر سخنرانان این برنامه بود که ضمن برشماري كارنامه وحشتناك ۴۰ ساله رژيم آخوندي، استمرار قیام در ایران برای سرنگونی رژیم آخوندي را ستود و بر چشم‌انداز روشن برای تغییر در ایران تاکید كرد. وي تأكيد كرد كه كارزار گسترده شيطاني سازي رژيم آخوندي عليه مجاهدين و مقاومت ايران، قبل از هرچيز ترس و وحشت آخوندها را از نقش تعيين كننده مقاومت ايران در هدايت و سازماندهي قيام براي سرنگوني اين رژيم ضد بشري به نمايش مي گذارد. وي بر ضرورت برسميت شناختن آلترناتيو دمكراتيك شوراي ملي مقاومت ايران توسط جامعه جهاني تأكيد كرد.

در اين گردهمايي شماري از نمايندگان انجمن ها و تشكلهاي ايرانيان در آمريكا به سخنراني پرداختند.

پس از گردهمایی در میدان فريدام پلازا ، شركت كنندگان به راهپيمايي به طرف كاخ سفيد پرداختند.

مطالب مرتبط :‌

پیام مریم رجوی به تظاهرات و راهپیمایی هواداران مجاهدین و مقاومت مردم ایران

بازتاب تظاهرات هواداران مجاهدین مقابل کاخ سفید در رسانه‌های خارجی

راهپیمایی ایرانیان در واشنگتن در حمایت از مجاهدین و مقاومت و قیام مردم ایران