راهپیمایی ایرانیان در واشنگتن در حمایت از مجاهدین و مقاومت و قیام مردم ایران

اندازه متن
Aa Aa

راهپیمایی ایرانیان در واشنگتن در حمایت از مجاهدین و مقاومت و قیام مردم ایران

روز جمعه هشتم مارس روز جهاني زن، ايرانيان آزاده از سراسر امريكا  با برگزاري گردهمايي و تظاهراتي در واشينگتن در ميدان فريدام پلازا ، به سوي كاخ سفيد راهپيمايي كردند.

درجريان اين تظاهرات شماري از اعضاي كنگره و شخصيتهاي سياسي با سخنراني و  با ارسال پيام، همبستگي و حمايت خود را از مقاومت سازمانيافته و خواست مردم ايران براي سرنگوني فاشيسم مذهبي اعلام كردند.

امير عمادي از سوي سازمان جوامع ايرانيان مقيم امريكا، ضمن خوشآمدگويي به حاضران، گفت:

 امير عمادي

ما امروز به اينجا آمده ايم تا حمايت خود را از جنبش سراسري مردم ايران براي آزادي و دمکراسي اعلام کنيم. قيامي که در دسامبر ۲۰۱۷ آغاز شد ادامه پيدا کرده است. خواست قيام آفرينان سرنگوني ديکتاتوري مذهبي است. و ميهن ما ايران شاهد امواج تظاهرات و تجمعات و اعتصابات در شهرهاي بزرگ و كوچك سراسري بوده است.

وي با اشاره به هزاران دستگيري و شکنجه و قتل دستگير شدگان قيام و توسل رژيم آخوندي به سرکوب و توحش هرچه بيشتر براي مهار اوضاع  افزود :

يکي از علائم اين امر انتصاب ابراهيم رئيسي يک آخوند سرکوبگر بعنوان رئيس قوه قضاييه است که بخاطر نقشش در هيئت مرگ و کشتار 30 هزار زنداني سياسي که اکثرا اعضاي سازمان مجاهدين خلق ايران بودند شناخته شده است.

اما مردم ايران تسليم نشده اند. پوسترهاي مقامات رژيم بطور روزانه به آتش کشيده ميشوند. هر روز شعارها در دفاع مقاومت ايران بر روي ديوارها نقش ميبندد. اينها بخش کوچکي از فعاليت هاي کانون هاي شورشي در داخل ايران است. اينها فعاليت هاي شوراهاي مقاومت بطور مخفي در همه شهرها است. و ما بسيار مفتخريم که در اينجا هستيم و از آنها حمايت ميکنيم و اطمينان حاصل ميکنيم که صداي آنها در واشنگتن به گوش ميرسد.

ما در ميدان آزادي گردهم آمده ايم، که به همه يادآوري ميکند که همه اين فعاليت ها براي آزادي است. و تجمع ما در اينجا و سخنراني ها منتهي به راهپيمايي ايران آزاد خواهد شد که تا کاخ سفيد ادامه خواهد يافت.

  ليندا چاوز- مدير پيشين روابط عمومي كاخ سفيد و رئيس مركز فرصتهاي برابر

از شما متشکرم. بسيارمتشکرم. بسيار خوشحالم که شما را در اين جا مي‌بينم که نام مناسب ميدان آزادي را دارد.

آنچه همه شما و من و مردم آمريکا و مهمتر از آن مردم ايران ميخواهند آزادي است. اما آزادي بدست نخواهد آمد مگر اينکه تغيير رژيم در تهران صورت گيرد. مدت زيادي است که ما وعده مدراسيون در رژيم ايران را شنيده ايم. و اينکه رهبران فعلي رژيم و روحاني مقداري مدراسيون ايجاد خواهند کرد. اما هيچ چيز تغيير نکرده.

آنچه اتفاق افتاده رژيمي است که همچنان کشتار انجام ميدهد، مردم ايران را سرکوب ميکند، وقتي ما در ماه مارس آزادي زنان را جشن ميگيريم، مهم است که به ياد داشته باشيم که بيش از نيمي از مردم ايران داراي حقوق برابر نيستند. زنان در ايران توسط رژيم آخوندها سرکوب ميشوند.

درحاليکه مردم ايران در شهرهاي سراسر ايران اعتراض ميکنند و خواستار تغيير شرايط اقتصادي هستند، و براي آزادي و برابري زنان و استقلال قوه قضاييه و برابري براي همه تلاش ميکنند، آنچه ما مي‌بينيم اين است که تنها در اين ماه شخصي که مسئول کشتار نه ۳۰۰، نه ۳۰۰۰، بلکه ۳۰ هزار انسان در سال ۶۷ بوده  ، يعني ابراهيم رئيسي، بعنوان رئيس قوه قضاييه منصوب شده است. چطور ميشود که با وجود اين جانور وحشي که مردم را کشته آزادي باشد؟ او قاتل افراد از همه سنين است. او قاتل مردان و زنان است. زنان باردار بدست رئيسي اعدام شده اند. و همچنين افراد کم سن. دختران جوان ۱۵ ساله شکنجه و توسط اين هيولا کشته شده‌اند. بنابراين ما بايد به اين رژيم «نه!» بگوييم.

ما بايد خواهان آزادي و همه نكاتي باشيم که خانم رجوي به مردم ايران وعده داده است – يعني انتخابات آزاد، آزادي مطبوعات، جدايي دين از دولت، برابري زن و مرد، و استقلال دستگاه قضايي. همه اين چيزها ضروري هستند اما تنها به يمن فعاليت هاي افرادي مثل شما در سراسر شهرهاي آمريکا اتفاق خواهند افتاد، اين فعاليتها همچنين بعهده مردم ايران است.

مايه افتخار من بوده است که با سازمان مجاهدين طي شما طي ساليان طولاني، يعني از اوائل دهه ۱۹۹۰ کار کنم وقتي در سازمان ملل فعال بودم. من در کنار شما بوده ام و لوايح مربوط به شما را حمايت کرده ام و عليه رژيم وحشتناک حاکم بر تهران  صحبت کرده ام. و من مفتخرم که اين فعاليت ها را انجام داده ام و در کنار شما ايستادم. و باز هم خوشحالم که شما را در اينجا در واشنگتن ميزباني ميکنم.

شيلا جکسون لي-نماينده كنگره آمريكا

برادران و خواهرانم، هيچ باراني، هيچ يخي، هيچ برفي، تعهد قوي به آزادي که همه ما به آن اعتقاد داريم را مختل نمي کند. من به پشتکار شما براي حضور در اينجا، حتي در کشوري که در آن مي توانيم آزادانه صحبت کنيم درود مي فرستم و ما عليه ستم مي ايستيم، من متعهد به يک ايران آزاد و دموکراتيک هستم که در آن همه مردم بتوانند صحبت کنند، جايي که جوانان بتوانند رشد کنند و شغل و مشاغل خود را انتخاب کنند و آزادانه صحبت کنند و در يک جامعه دموکراتيک در انتخابات شرکت کنند.

من خوشحال هستم که خواهرم (مريم رجوي)، زماني که ما در پاريس بوديم، قدرت خود را نشان داد که هرگز تسليم نخواهد شد، هرگز کوتاه نخواهد آمد و هرگز به ظلم و ستم تن نخواهد داد. من خوشحالم که او در پاريس قوي است و همچنان براي مردم ايران ايستاده است.

صداي ما صداي نور و قدرت است، و من به آنچه شما به آن اعتقاد داريد اعتقاد دارم. مردم ايران تغيير رژيم را مي خواهند. ما مي خواهيم مردم اين کار را با شيوه اي دموکراتيک و قوي انجام دهند. ما مي خواهيم ظرفيت هسته اي مهار شود تا بتوانيم روي سرمايه گذاري در مردم ايران تمرکز کنيم. ما خيلي از رهبري که شما ارائه کرده ايد از شما سپاسگزاريم.

من به دموکراسي اعتقاد دارم. من به قدرت شما اعتقاد دارم من به عزم شما، پشتکار شما اعتقاد دارم. من اينجا هستم که از جوانان ايران حمايت کنم. ما براي هميشه زندگي خواهيم كرد و آزادي خواهد آمد.

آدام ارلي: سخنگوي پيشين وزارت خارجه آمريكا

اينجا کمي سرد است، اما فکر نمي کنم شما قصد داشته باشيد که کمي سردي هوا شما را متوقف کند، درسته؟ به هر حال، آنها بايد در کاخ سفيد شما را بشنوند. آنها بايد شما را در کاپيتول هيل بشنوند.

ميليونها ايراني هستند که اجازه نمي دهند زندان و يا شکنجه و يا گرسنگي يا مرگ آنها را متوقف کند. آيا شما با آنها ايستاده ايد؟ آره يا نه؟ [بله!] نشنيدم [بله!] آيا شما از ملاها در تهران مي ترسيد؟ آري يا نه؟ [نه!] آيا آنها براي مردم ايران صحبت مي کنند؟ [نه!] آيا شما آماده هستيد که کشور خود را پس بگيريد؟ [بله!]

امروز ما براي فراخواندن به آينده اي روشن براي ايران اينجا هستيم. چهل سال حکومت آخوندي يک ملت با افتخار و موفق را نابود کرده است. براي ۴۰ سال مردم ايران رنج برده اند. امروز ۳۰ تا ۴۰ درصد از آنها بيکار هستند. سي درصد يا 26 ميليون نفر اکنون در فقر مطلق زندگي مي کنند. در حقيقت، ۶ ميليون ايراني گرسنه هستند. و در حالي که مردم ايران گرسنه هستند، افرادي که بر آنها حکومت مي کنند فقط ثروتمند تر و غني تر مي شوند.

ولي فقيه خامنه اي صدها ميليارد دلار را کنترل مي کند. وزير سابق دادگستري او، لاريجاني که مسئول رسيدگي به فساد است، داراي ۶۳حساب بانکي، حساب هاي بانکي شخصي با ده ها ميليون دلار است. از شما ميپرسم، آيا اين عادلانه است؟ [نه!] آيا اين چيزي است که ما فقط بايد قبول کنيم و کاري نکنيم؟ [نه] البته نه. به همين دليل از دسامبر ۲۰۱۷، ميليون ها نفر در تمام ۳۱استان ايران به خيابان ها آمده اند تا به ملاهاي تهران خداحافظ بگويند.

و رژيم سرانجام چه کاري انجام داده است؟ هر چه در قدرت دارد را براي متوقف کردن آنها و خاموش کردن آنها بکار برده است. اما هنوز تظاهرات ادامه دارد. و آنچه اين به ما مي گويد اين است که رژيم نمي تواند مردم ايران را متوقف کند. و چرا اينطور است؟ چرا؟ چون مردم ايران جانشان به لبشان رسيده است. آنها مرگ را به حکومت ناعادلانه فاسد ملاها ترجيح مي دهند. مثل شما، آنها مايلند همه چيز را براي آينده اي روشن تر فدا کنند.

و آينده به چه چيزي شبيه است؟ خوب، شوراي ملي مقاومت ايران ايده خوبي دارد. فقط نگاهي به طرح ده ماده اي مريم رجوي رييس جمهور منتخب شوراي ملي مقاومت بکنيد. خواستار چه چيزي است؟ خواستار جدايي دين و دولت است. خواستار لغو مجازات اعدام است. خواستار برابري جنسيتي است. و خواستار آزادي مطبوعات و بيان است.

شوراي ملي مقاومت ايران و ميليون ها نفر از حاميان آن، خواهان ديدن ايراني هستند که آزاد است، دموکراتيک است و غير هسته اي است. اين چيزي است که ما براي آن مبارزه مي کنيم. و اين چيزي است که رژيم تهران بيشتر از همه از آن ترس دارد. به همين دليل است که شوراي ملي مقاومت و مجاهدين خلق را به عنوان تهديد موجوديت خود  مي بيند. به همين دليل است که آنها تلاش کردند تا در ماه ژوئن گذشته در پاريس در گردهمايي ايران آزاد بمب گذاري کنند. به همين دليل است که رژيم سه حمله تروريستي عمده را در ايالات متحده، فرانسه و آلباني انجام داد. به همين دليل است که روحاني شخصا به رئيس جمهور فرانسه ماکرون تلفن کرد که از او بخواهد فعاليت هاي شوراي ملي مقاومت ايران را در فرانسه محدود کند. مکرون حاضر نشد . به همين دليل است که رژيم ايران ابراهيم رئيسي را به عنوان رئيس جديد قضاييه خود منصوب کرده است. مردي که عضو کميته هاي مرگ بود که مسئول مرگ ۳۰۰۰۰نفر از هموطنان ايراني شما بود. اين به ما بيشترين چيز را مي گويد که رژيم ايران به چه جهتي مي رود و چرا.، چون آنها مي ترسند. آنها از از دست دادن قدرت خود مي ترسند و اين خيلي زود خواهد بود. و نيز به همين دليل است که رژيم ايران به يک کارزار شيطان سازي عليه شما عليه شوراي ملي مقاومت عليه مجاهدين خلق روي آورده است. آنها در چند سال گذشته صدها کتاب و فيلم را که براي شيطان سازي از مجاهدين خلق بوده است، توليد کرده اند. آنها به يک بنياد فکري کانادايي ۸۰ هزار دلار پيشنهاد کردند تا به سازمان مجاهدين خلق به عنوان يک فرقه اشاره کند.

همه اينها به ما چه مي گويد؟ به ما مي گويد که مجاهدين خلق، شوراي ملي مقاومت و همه شما تاثير گذار هستيد. شما تاثير داريد. هيچ چيزي به موفقيت تلاش هاي شما بيش از آن نمي گويد که رژيم ايران مي خواهد شما را خاموش کند، مي خواهد شما را بکشد، مي خواهد شما کنار برويد. اين به ما مي گويد که رژيم ايران مي خواهد از تمام قدرتي که دارد براي نابودي شما استفاده کند. آيا آنها موفق مي شوند؟ [نه!] هر چه بيشتر به شما حمله کنند، بيشتر آنها شما را تقويت مي کنند، و بيشتر آنها عزم و اراده ما را تقويت مي کنند. اين چيزي است که آنها بايد درک کنند، و به همين دليل امروز ما اينجا هستيم – براي ارسال يک پيام روشن. ما کنار نخواهيم رفت شما نمي توانيد ما را کنار بزنيد. تنها کساني كه بايد بروند  شما هستيد.

پيام من به شما و دولت ايالات متحده امروز بسيار ساده است. توانمند ساختن مردم ايران. آنها قوي هستند. آنها توانايي دارند و آنها مصمم هستند که در سرنگوني اين رژيم شرور و غيرقانوني موفق شوند. آينده در دست شماست. هيچ چيز و هيچ کس نمي تواند شما را متوقف کند خيلي ممنون.

مطالب مرتبط :

بازتاب تظاهرات هواداران مجاهدین مقابل کاخ سفید در روز زن

راهپیمایی ایرانیان در واشنگتن در حمایت از مجاهدین و قیام مردم ایران- قسمت پایانی