تظاهرات جوامع ایرانی هواداران مقاومت ایران در لندن به مناسبت ۸مارس روز جهانی زن

اندازه متن
Aa Aa

تظاهرات جوامع ایرانی هواداران مقاومت ایران در لندن به مناسبت ۸مارس روز جهانی زن

تظاهرات جوامع ايراني در لندن به مناسبت روز جهاني زن حمايت از قيام مردم ايران و مبارزات آزاديخواهانه زنان ايراني عليه رژيم آخوندي

روز شنبه ۹ مارس برابر با ۱۸اسفند, جوامع ايراني در انگلستان  و هواداران سازمان مجاهدين خلق, تظاهراتي در مقابل دفتر نخست وزيري در لندن در حمايت از قيام مردم ايران و نقش پيشتاز زنان در مبارزه عليه رژيم زن ستيز آخوندي. برگزار كردند.

در اين تظاهرات نمايندگاني از پارلمان انگلستان, حقوق دانان ، شخصيتهاي دانشگاهي و اتحاديه هاي كارگري انگلستان شركت و ضمن سخنراني هاي خود از آرمانهاي دموكراتيك مردم ايران و به ويژه از مبارزات زنان آزاديخواه ايران حمايت كردند.

سخنرانان سركوب سيستماتيك و تبعيض عليه زنان توسط رژيم زن ستيز آخوندي را محكوم كردند. سخنرانان همچنين تصريح كردند كه در نقطه مقابل رژيم, برنامه شوراي ملي مقاومت و سازمان مجاهدين خلق ايران, جايگاه زنان را در موضع رهبري مقاومت عليه ديكتاتوري مذهبي به رسميت مي شناسد. آنان تاكيد كردند كه  اين برنامه و مبارزه شجاعانه  زنان ايراني عليه ديكتاتوري مذهبي حاكم بر ايران, آنان را به نيروي اصلي تغيير و سرنگوني رژيم آخوندي  تبديل كرده است.

راجر لاين, رهبر پيشين اتحاديه هاي كارگري انگلستان در سخنان خود گفت: ما از اعتراضات بخشهاي مختلف جامعه ايران حمايت مي كنيم. من افتخار دارم كه اتحاديه كارگري انگلستان از خواستهاي كارگران ايران حمايت كرده است. من به اينجا آمده ام تا حمايت كامل خود را از آرمانهاي دموكراتيك مردم ايران, به ويژه زنان كه توسط شوراي ملي مقاومت و رئيس جمهور منتخب شورا, خانم مريم رجوي رهبري مي شود اعلام كنم.

خانم ترزا ويليرز, نماينده مجلس عوام و وزير پيشين ايرلند در دولت انگلستان در سخنان خود گفت: من از حقوق بشر و دموكراسي در ايران حمايت مي كنم. وضعيت اسفبار زنان در ايران ضرورت تغيير در ايران را نشان مي دهد. من آمده ام تا از خواستهاي شما براي عدالت و دموكراسي و آزادي حمايت كنم.

دكتر جاسلين اسكات, قاضي سابق و نويسنده و استاد دانشگاه بوكينگهام گفت: ما امروز به مناسبت روزجهاني زن در اينجا جمع شده ايم تا از زنان شجاع و متعهد و قدرتمند ايراني كه در برابر سركوب پاسداران مقاومت مي كنند, تقدير كنيم. ما از شما و مبارزه تان براي حقوق بشر, برابري و عدالت, حمايت مي كنيم. ما به شما درود مي فرستيم, و در كنار شما هستيم.

مالكوم فاولر, وكيل برجسته و عضو سابق كانون وكلاي انگلستان طي سخنراني خود در اين تظاهرات گفت: من براي محكوميت انتصاب ابراهيم رئيسي به رياست قوه قضاييه رژيم , به شما مي پيوندم و از دولت انگلستان مي خواهم كه همراه با متحدانش در سازمان ملل كار كند تا از ارگانهاي ذيربط در سازمان ملل بخواهند تا يك تحقيقات مستقل براي قراردادن مقامات رژيم امثال  رئيسي در برابر عدالت, را انجام دهند.

نمايندگان جوامع ايراني در سخنراني هاي خود در اين تظاهرات نقش برجسته زنان در جنبش هاي آزاديخواهانه صدساله گذشته در ايران را تشريح كردند.

نمايندگان جوامع ايراني و هواداران مقاومت ايران, در سخنراني هاي خود در اين تظاهرات, از دولت انگلستان خواستند كه حق مردم ايران و آلترناتيو مشروع مورد حمايت آنها, شوراي ملي مقاومت را براي تغيير رژيم استبداد مذهبي و برقراري يك جمهوري مبتني بر آزادي و دموكراسي و جدايي دين از دولت را به رسميت بشناسد.

سخنرانان همچنين از دولت انگلستان خواستند, سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات رژيم را در ليست گروههاي تروريستي قرار بدهد. چرا كه آنها ارگانهاي اصلي سركوب در ايران و مسئول توطئه هاي تروريستي عليه مخالفان و فعالان و شوراي ملي مقاومت در خارج ايران هستند.

تلويزيون الغد در گزارشي از تظاهرات جوامع ايراني در لندن گفت: تظاهرات امروز با حضور ایرانیان مقیم خارج کشور و جنبش مقاومت ایران در روز جهانی زن برگزار شده است. همچنین این تجمع که در مقابل مقر نخست وزیری برگزار شده تلاشی است برای اعمال فشار به دولت انگلستان جهت اقدام برای توقف اعدامهایی که همچنان توسط رژیم ایران انجام میشود. سازمان دهندگان تظاهرات میگویند که از زمان تصدی منصب ریاست جمهوری توسط روحانی  ۸۵ زن در ايران اعدام شده‌اند. تجمع امروز در ادامه تلاشهای مقاومت ایران برای برپایی اعتراضاتی در سطح جهان برای یادآوری این امر میباشد سخنرانانی  از جمله اعضاي پارلمان از حزب محافظه کار برای حاضران سخنرانی خواهند کرد

خبرگزاري عكس ریپورت دیجیتال نيز با مخابره عكسهاي متعدد از اين گردهمايي نوشت

ايرانيان در حمايت از مريم رجوي و عليه سركوب زنان در ايران در وست مينيستر لندن در مقابل نخست وزيري انگلستان دست به تظاهرات زدند.

خبرهای مرتبط:

جمعه ۸ مارس   تظاهرات و راهپیمایی ایرانیان  حامیان مقاومت، همزمان در واشنگتن و لندن

تظاهرات جوامع ایرانی مقیم آمریکا باپرچم‌های ایران درحمایت از دمکراسی در ایران

هشت مارس روز جهانی زن، روز نوید بخش بایدها و شدنها-قسمت اول