چهارشنبه سوری فرصت وفراخوانی برای گسترش قیام-روی خط

اندازه متن
Aa Aa

 

چهارشنبه سوری فرصت وفراخوانی برای گسترش قیام-روی خط

 

گزارش امروزمون رو ازسایت مجاهد و قسمت دوم مقاله (چهارشنبه ‌سوری، فرصت و فراخوانی برای گسترش قیام) شروع میکنیم.

این گزارش نگاهی داره به دلیل وحشت آخوندها از چهارشنبه سوری، جایگاه این سنت ملی در فرهنگ ایران،

دلیل دشمنی رژیم با این مراسم، و چهارشنبه سوری نقطه تلاقی ایران و قیام و آزادی.

«می‌جنگیم، می‌میریم / ایران و پس می‌گیریم» این یکی از شعارهای پرطرفدار در قیام بود و هست.

شعاری که به ماهیت حکومتی اشغالگر اشاره داره که به نام دین و خدا بدترین جنایتها رو انجام میده  چهل ساله که با سرکوب و ترور برپاست. اما این روزها به شدت وحشت زده است

سایت مجاهد در مقاله ای باعنوان ( هراس اشغالگران عمامه به‌سر از خشم در کمین ایران )با اشاره به هشدارهای هراس آلود مهره ها و رسانه های حکومتی از عزم جزم شیر خشمناک ایران برای درهم شکستن قفس  و پس گرفتن وطن میگه.

 

 

بخشی از همین هراس رو میشه در واکنشهای هیستریک رژیم نسبت به فضای مجازی دید.

روزانه سران یا مهره های نظام یا به قول خودشون کارشناسهای سایبری نظام به صحنه یمان و از خطر فضای مجازی برای امنیت رژیم شکوه و شکایت میکنن. اما علت چیه؟

سایت ایران آزادی در همین رابطه گفتگوی خودش رو به هراس آخوندها از فضای مجازی با آقای فردین ماهوتچیان اختصاص داده که به این سوالات پاسخ میده:

اهمیت فضای مجازی در جامعه ایران چیه؟ رژیم در مقابله با فضای مجازی چه طرح هایی داره؟

رژیم از طریق ارتش سایبریش دست به چه فعالیتهای مخربی در سطح بین المللی میزنه و در چه زمینه ای هست؟

انتصاب آخوند جنایتکاری مثل رئیسی به عنوان رییس قوه قضاییه یکی از بهترین دلایل برای چشم انداز و روند وخیم نقض حقوق بشر در ایران تحت حاکمیت آخوندهاست.

سایت همبستگی ملی در گزارشی تحت عنوان (دیکتاتوری خامنه ای – موج تازه سرکوب در ایران ) نگاهی داره به نظر کارشناسان در این رابطه که نشون دهنده موقعیت لرزان ولی فقیه هست.

در برنامه ارتباط مستقیم این هفته سیمای آزادی گفتگویی دررابطه با وضعیت رژیم آخوندی و بحرانهای گریبانگیرش پخش شد.

در بخشی از این گفتگو با آقای محمدعلی توحیدی به انتصاب آخوند رئیسی به ریاست قوه قضاییه که به نوعی نشونه ای از انقباض نظام آخوندی هست اشاره شد.

سایت مجاهد بخش هایی از این گفتگو رو تحت عنوان (گماشتن رئیسی: جبر خامنه‌ای، تعمیق بحران و تشدید فشار داخلی و بین‌المللی ) منتشر کرده که به تاثیر این انتصاب روی بحران درونی رژیم پرداخته.

 

انتصاب آخوند رئيسی بازتاب گسترده ای در سطح بین المللی داشته.

از جمله آقای طاهر بومدرا مقاله ای درهمین رابطه نوشته و به سابقه جنایت بار این عضو هیات مرگ اشاره کرده.

سایت همبستگی ملی این مقاله رو باعنوان (رییس جدید قوه قضاییه ایران بی اعتنایی آشکار به حقوق بشر را نمایندگی می کند ) منتشر کرده که تصویر کاملی از نقش این قاضی خونریز و پیام این اقدام خامنه ای ارائه میکنه.

 

در ساعات پایانی ۲۲ اسفندماه، دومین جلسه‌ی سه‌جانبه مزدی، بدون نتیجه به پایان رسید.

این در حالیه که کمتر از یک هفته به پایان سال ۹۷باقی مونده اما علیرغم بحث‌های رسانه‌ای بسیار و حساسیت خاص موضوع، هنوز تکلیف دستمزد ۹۸ مشخص نشده.

سایت ایران آزادی در مقاله ای با عنوان (تعیین حداقل دستمزد کارگران؛ حقوقی ناچیز که به‌موقع پرداخت نمی‌شود) نگاهی داره به آخرین وضعیت و بحثها و گفتگوهای صورت گرفته حول این موضوع در درون رژیم واعضای مجلس ارتجاع.

سایت ایران آزادی همچنین در مقاله صوتی (حداقل دستمزد کارگران، ۴۰ درصد سبد معیشت؟!؛ البته اگر پرداخت شود) به عمق این بحران فاجعه بار بیشتر پرداخته و از تاثیر پروژه خصوصی سازی روی وضعیت کارگران گفته.

بله سفره‌های خالی کارگران، معلمان، بازنشستگان و کشاورزان به موازات هزینه‌های سنگین زندگی در حال حاضر رمق بیش از ۷۰ درصد از جامعه را گرفته و همین باعث شده که نرخ خط فقر در ایران آخوند زده  به مرز ۶۰ میلیون برسه

سایت همبستگی ملی در مقاله ای با عنوان (سفره خالی کارگران در آغاز سال نو) نگاهی داره به بحران روبه رشد تورم و گرانی از یک طرف و رکود شدید اقتصادی از طرف دیگه. چیزی که به بروز بیکاری همراه با عدم پرداخت حقوق زحمت کشان راه برده.

مطالب مرتبط:

چهارشنبه سوری آتشین-شعله قیام و اعتراض و عصیان – ری‌توئیت

افشاگری مقاومت ایران: ابراهیم رئیسی رئیس جدید قوه قضاییه کیست؟/سایت البشائر مصر