آخرین تدبیر مبارزه با گرانی – طنز سیاسی

اندازه متن
Aa Aa

آخرین تدبیر مبارزه با گرانی – طنز سیاسی

نگاهی به موضوعات طنز و کاریکاتورهای رسانه های منطقه‌ای و شبکه های اجتماعی

امت همیشه در صحنه هر چی صبر کردند تا بلکه از وعده‌های شیخ حسن چیزی سبز شود و کلید تدبیر او قفل گرانی را باز کند، خبری نشد؛ ناچاز خودشون دست به کار شدند. و برای پستة جفتی ۲۵۰۰ تومن و هفت سینی که کم‌کمش و کوچولوی کوچولویش هم صدهزار تومن آب می‌خورد تدبیری به کار بستند. عنایت کنید:

بله، این ابتکار یک هموطن آجیل‌فروش است که به فکر قشر مستضعفی که در عین حال می‌خواد به هر قیمت سفرة هفت سین داشته باشه و حاضر هم نیست از آجیل عید کوتاه بیاد، تسهیلاتی فراهم کرده که بتونن سفرة‌ هفت سین رو یکی دو ساعت ببرن باهاش عکس یادگاری بگیرن و به یاد گذشته‌ها که می‌تونستند خودشون سفره هفت سین داشته باشن خوش بگذرونند و بعدش هم برگردونند.

اما راستش عقلمون نرسید که پستة کرایه‌یی رو چه جوری حل می‌کنند؟ لابد فکر اونشم کردن دیگه! امیدواریم به زودی سیب و پرتقال کرایه‌یی هم به بازار بیاد و این مشکل امت شهیدپرور هم حل بشه! نون نسیه‌یی و با حساب دفتری هم که راه افتاده و این مشکل هم حل شده. ما به هموطنان توصیه می‌کنیم که تا دیر نشده عکسهای یادگاری با نون سنگک و بربری و تخم مرغ و مرغ بگیرند تا بعد بتونن به فرزندانشون توضیح بدن که در زمانهای قدیم این جور چیزها هم وجود داشته.

خب این از حل مشکل گرونی!

و اما مشکل بیکاری! یکی از هموطنان مغازه دار هم این ابتکار رو هم به طور خیلی جالبی حل کرده. عنایت بفرمایید: همون طور که می‌بینید یک جوان در ویترین یک مغازه نقش یک مانکن مجسمه‌یی را بازی می‌کند. مغازه دار مربوطه می‌گوید این هم به نفع ماست چون ارزانتر از خود مجسمه است و هم نانی هم به یک بنده خدا می‌رساند.

البته ما نتوانستیم از خود این جوان چیزی بشنویم، چون در تمام روز نقش مجسمه را بازی می‌کرد. اما فکرش را بکنید که اگر همة مغازه‌داران از این شیوه استفاده کنند، چقدر مسألة بیکاری حل می‌شه! شیخ حسن گفت که مسأله اشتغال را حل کرده‌ایم، باور نکردند. ضمناً اگر مجسمه سازها، میکل‌آنژ و غیره به سنگ جان می‌بخشیدند، بیان نگاه کنن که نظام مقدس ولایت فقیه از انسان سنگ می‌سازد و این طوری مشت می‌زند به دهن استکبار!

در ادامه توجهتون را به چند کاریکاتور که در رسانه‌های منطقه‌یی و شبکه های اجتماعی درج شده، جلب می کنم.

کاریکاتور اول عنوانش هست«مزدوران برون مرزی نظام برای دریافت مواجب با حساب بی اعتبار رژیم مواجه شده اند»آخرین تدبیر مبارزه با گرانی – طنز سیاسی

 

 

 

عنوان کاریکاتور بعدی هست: مهره های جنگ نیابتی رژیمآخرین تدبیر مبارزه با گرانی – طنز سیاسی

 

 

 

کاریکاتورهای بعدی اوضاع و احوال رژیم در برابر قیام مردم ایران را سوژه کرده اند. آخرین تدبیر مبارزه با گرانی – طنز سیاسی
تابلو اول: «سال ۲۰۱۶ نظام آخوندی به دست مردم به زباله دان می رود»

 

 

 

عنوان کاریکاتور آخر برنامه امروز هم «وحشت آخوندها از بهمن اعتراضات در سراشیبی سقوط» هست. از روزنامة عکاظ آخرین تدبیر مبارزه با گرانی – طنز سیاسی

مطالب مرتبط:

جهان را سراسر معتاد می‌کنیم – طنز سیاسی

موشکاف ۲۷ اسفند- دم دمای غروب خلافت عظما دارن طوری دارن همدیگه رو لت و پار می کنن