واکنش‌های رسانه‌ها و حکومت ایران به چهارشنبه سوری و افزایش تهدیدات

اندازه متن
Aa Aa

واکنش‌های رسانه‌ها و حکومت ایران به چهارشنبه سوری و افزایش تهدیدات

در حالی‌که حکومت آخوندی در نگرانی از  برپایی جشن چهارشنبه‌سوری همه نیروهای خود را بسیج کرده ، روزنامه حکومتی مردم‌سالاری در علت سمت و سو گرفتن چهارشنبه سوری  علیه رژیم نوشت: یک روزی به‌دلیل نگرانی از پرستش آتش، خنده و شادی جوانان، مجبور به تغییر آیین‌ها و اعمال محدودیتها شدیم و روز دیگر به‌دلیل همان حدود و حصارها مجبور به آزادی‌هایی شدیم که امروز آن را با نارنجک دستی و کپسول و اسپری مشاهده می‌کنیم.

در همین حال، یک روز مانده به جشن ملی چهارشنبه سوري، حکومت آخوندی بر ابعاد تهدیدها و اقدامات خود برای جلوگیری از تبدیل شدن این آیین ملی به اعتراضات مردمی  علیه نظام ولایت فقیه را افزود.

گزارش:

دادستانهای سركوبگر رژیم در شهرهای مختلف با صدور اطلاعیه‌هایی به تهدید مردم پرداختند.

دادستان رژیم در یزد هشدار داد: دستگاه قضایی با مخلان چهارشنبه‌سوری برخورد قاطع و قانونی می کند و هر فردی که موجب اخلال شود به حبس از سه ماه تا یک سال و ٧٢ ضربه شلاق محکوم می شود.

دادستان رژیم در مازندران نیز با تهدید گفت: بیشتر کارهایی که در چهارشنبه سوری صورت می‌گيرد از مصادیق بارز اخلال نظم است و مخلان نظم به سه تا یک‌سال حبس و ۷۴ضربه شلاق محکوم خواهند شد و بدون هیچ تعارفی نوروز را در زندان به سرخواهند برد

تهدیدهای سرکرده‌های نیروی انتظامی و فرمانداران رژیم نیز هم‌چنان ادامه دارد.

سرکرده نیروی انتظامی رژیم در رفسنجان گفت: مکان خاصی برای اجرای برنامه چهارشنبه‌سوری در نظر گرفته نشده ولی تجمع افراد در یک مکان ممنوع است.

در زابل فرماندار رژیم در این شهر، اعلام کرد مردم تنها در سه نقطه می‌توانند مراسم برپا کند ولی نبایستی همراه خود مواد محترقه داشته باشند.

سرکرده نیروی انتظامی رژیم در لرستان نیز درباره ابعاد بسیج رژیم برای کنتر ل مراسم چهارشنبه‌سوری و تجمعات نوروزی مردم گفت: ۵ هزار و ۹۴۰  نفر در عملیات نوروزی پلیس لرستان حضور دارند.تعداد ۳۴۰ نفر نیروی کمکی از ناجا گرفته‌ایم و بیش از ۲ هزار نفر شبگرد محلات، استان را پایش و کنترل می‌کنند، تعداد ۵۵ دوربین آفلاین روی لباس پلیس استان نصب می‌شود که  از خرم‌آباد شروع شده است.

سرکرده ارگان سرکوب و سانسور اینترنتی موسوم به فتا در نیروی انتظامی گلستان گفت: افرادی که اقدام به طراحی سایت، وبلاگ و ایجاد کانال ها و صفحات شبکه های اجتماعی در فضای مجازی (برای چهارشنبه‌سوری) می کنند، منتظر اقدام پلیس فتا و برخوردهای قانونی مراجع قضایی باشند

یک رسانه حکومتی درباره ابعاد استقبال مردم از جشن ملی چهارشنبه‌سوری و بیهوده بودن اقدام رژیم در جلوگیری از برپایی آن نوشت: کسی نداند گمان می کند حتما به شهر حمله شده است. غروب سه‌شنبه همه شهرهای ایران تبدیل می شود به منطقه جنگی، صدای ترقه ها و آتش بازی بچه ها به اسم حفظ رسم و سنت «چهارشنبه سوری» انجام می شود. نیروی انتظامی تمام تلاش خود را برای کنترل این وضعیت به کار می گیرد؛ اما بازهم نمی تواند حریف (مردم) شود.

خبرهای مرتبط :

چهارشنبه سوری غوغا می‌کنیم – برنامه آنلاین

آرزوی چهارشنبه سوری آتشین و گرم

چهارشنبه سوری همیشه آتشین