واکنش رژیم ایران به تصویب قطعنامه تمدید مأموریت گزارشگر ویژه برای نقض حقوق بشر در ایران

اندازه متن
Aa Aa

واکنش رژیم ایران به تصویب قطعنامه تمدید مأموریت گزارشگر ویژه برای نقض حقوق بشر در ایران

غیظ حکومت آخوندی از تصويب قطعنامه تمديد ماموريت گزارشگر ويژه برای نقض حقوق بشر در ایران در اجلاس اخیر شورای حقوق بشر ملل متحد درژنو

 

به دنبال تصويب قطعنامه تمديد ماموريت گزارشگر ويژه توسط شوراي حقوق بشر سازمان ملل متحد ، جواد لاریجانی گماشته خامنه‌ای در دستگاه قضایی رژیم  برای توجیه شکنجه و اعدام، در بیانیه‌ای غیظ ولی فقیه ارتجاع و آخوند جلاد ابراهیم رئیسی را از این قطعنامه برملا کرد و درسوزنامه یی تحت عنوان دجالگرانه «ستاد حقوق‌بشر» نوشت: جمهوری اسلامی ضمن محكوم كردن این اقدام شورای حقوق بشر سازمان ملل با صراحت اعلام می كند كه پرده از روی این توطئه ها برمی دارد و چهره های نفاق و دشمنی كه زیر نقاب دفاع از حقوق بشر پنهان شده اند برای مردم جهان آشكار خواهد نمود.

بیانیه دستگاه جنایتکار قضایی رژیم به ویژه از افشای جهانی جنایات رژیم توسط مجاهدین به سوز و گداز پرداخته و می افزاید: گزارشگر نمی تواند با تروریستها همكاری نماید و از آن بدتر پوشش حقوق بشری تهیه كند،.. تعیین گزارشگر ویژه برای (نظام ما) آشكارا اقدامی ناموجه، نامشروع و سیاسی است»

جواد لاریجانی در بیانیه خود به نحوه مسخره یی ر‌ژیم قتل عام و رکورد دار جهانی اعدام را بزرگترین دموکراسی توصیف کرد ودر منتهای سخافت نوشت: جمهوری اسلامی بزرگترین و پیشرفته ترین دموكراسی غرب آسیا و جهان می باشد!!

شایان ذکر است، شوراي حقوق بشر سازمان ملل متحد در روز اول فروردین قطعنامه تمديد ماموريت گزارشگر ويژه وضعيت حقوق بشر در ايران را براي يك سال ديگر تمديد كرد. در اين قطعامه توسط۳۴كشور از جمله آلبانی، استرالیا، اتریش، آلمان، ایتالیا، بلژیك، فرانسه،  نروژ و لهستان  به چهلمین اجلاس شورای حقوق بشر ارائه شده، به رژیم آخوندی فراخوان میدهد كه با گزارشگر ویژه همكاری كامل را مبذول بدارد و اجازه دسترسی و دیدار از كشور را بدهد و همه اطلاعات ضروری برای ممكن كردن انجام مأموریت را ارائه دهد. این قطعنامه هم‌چنین از دبیر كل سازمان ملل درخواست میكند كه به گزارشگر ویژه منابع ضروری برای انجام مأموریت را بدهد.

خبرهای مرتبط :

مأموریت گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران از سوی سازمان ملل تمدید شد

گرانی مایک پمپئو و گوترز و وزیر دفاع آمریکا،برنامه موشکی و دخالتهای منطقه‌ای ایران

ابراز نگرانی جاوید رحمان گزارشگر ویژه سازمان ملل درر رابطه با نقض حقوق بشر