بحران سیل در خوزستان وسایر نقاط ایران و فراخوان مریم رجوی به همیاری و تشکیل شوراهای مردمی برای مقابله با سیل

اندازه متن
Aa Aa

بحران سیل در خوزستان وسایر نقاط ایران و فراخوان مریم رجوی به همیاری و تشکیل شوراهای مردمی برای مقابله با سیل

فجایع سیل در خوزستان و سایر نقاط ایران

سیلابهای ویرانگر بیش از نیم میلیون تن از مردم اهواز را آواره کرده است. براثر آب گرفتگی در میادین نفتی خوزستان تولید نفت در بعضی از چاه ها متوقف شد تعدادی از چاه ها در آب تیمور زیرآب رفته و در منطقه اهواز سه نیز بخشی از خطوط لوله دچار آب گرفتگی شده اندروز جمعه جاده کمر بندی اهواز بدلیل طغیان کانال سلمان مسدود شدبدنبال همسطح شدن آب کارون پل کیانپارس سیل به اهواز سرازیر شده و درنتیجه بیمارستان امام علی اهواز تخلیه شده است براثر شدت سیلابها دستور تخلیه چهار شهر دشت آزادگان به همراه روستاهای حوالی آنها صادر شده است. فاضلاب در شهر اهواز که از صدها نقطه در خیابانها جاری شده با نتایج فاجعه بار بهداشتی مردم را تهدید می کند. بسیاری از خیابانهای شهر براثر جاری شدن فاضلاب مسدود شده و مردم در خانه ها در محاصره آب هستند و امکان تردد ندارند.

سایر نقاط کشور نیز از گلستان و خراسان تا صفحات غربی کشور بویژه شهرها و روستاهای لرستان بشدت درگیر پیامدهای بحران سیل هستند.

مریم رجوي:

فراخوان به همياري و تشكيل شوراهاي مردمي در اهواز براي مقابله با سيل

 امكانات سپاه و ارتش و ديگر ارگانهاي حكومتي بايد فورا در اختيار مردم قرار گيرد

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران طی اطلاعیه ای در روز ۲۲ فروردین در باره گسترش سیلاب در استان خوزستان بويژه در اهواز نوشت: بخشهای وسيعي از هموطنانمان در خوزستان بي خانمان شده اند و ميليونها تن در معرض  انواع خطرهای  جدي قرار دارند.

خانم مريم رجوي ، مردم و جوانان اهواز و ديگر نقاط خوزستان را به همياري و تشكيل شوراهاي مردمي برای مقابله باسیل در هر شهر و محل فراخواند و تاكيد كرد امكانات سپاه و ارتش و ديگر ارگانهاي حكومتي، بويژه ماشين آلات و امكانات مهندسي، قايقها، هليكوپترها، پناهگاهها، پادگانها و انبارهاي آذوقه و تداركات بايد در اختيار مردم قرار گيرد. اينها متعلق به مردم و براي مردم ايران است و بايد براي جلوگيري از سيل، نجات سيلزدگان، اسكان آنها و باز سازي مناطق سيلزده مورد استفاده قرار گيرد.

اين امكانات به وفور در اختيار سپاه و ارتش و قرارگاه موسوم به خاتم الانبيا وجود دارد، اما تماما در خدمت سركوب مردم، جنگ افروزي در منطقه و پركردن جيب سردمداران رژيم قرار دارد. گزارشها و تصاويري كه در سه هفته گذشته از مناطق سيلزده مي رسد، نشان ميدهد از اقدامات پيشگيرانه حكومتي، از امكانات نجات، وسايل جابجايي مردم و تسهيلات اسكان موقت خبري نيست و مردم به ناگزير با دست خالي و امكانات اوليه به مقابله با سيل مي پردازند. مردم از اوليه ترين وسايل بهداشتي و درماني محرومند و در معرض اپيدمي بيماريهاي خطرناك و حيوانات موذي قرار دارند.