واشینگتن تایمز-تام ریچ–ضرورت گذاشتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی-رژیم ایران یک جایگزین واقعی دارد

اندازه متن
Aa Aa

واشینگتن تایمز-تام ریچ–ضرورت گذاشتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی-رژیم ایران یک جایگزین واقعی دارد

تام ريج اولين وزير امنيت داخلي امريكا در مقاله یی در واشينگتن تايمز بر ضرورت لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران تاکید کرد.

واشينگتن تايمز-بله رژيم ايران يك جايگزين واقعي دارد-به قلم تام ريج

«بله، رژيم ايران يك جايگزين واقعي دارد»، این، عنوان مقاله یی است از تام ریج اولین وزیر امنیت داخلی ایالات متحده  که طی آن بر ضرورت تغيير در ايران تاكيد کرده و می نویسد: تغییر خواهد آمد. اما این  تغییر قطعا نه از بازگشت به گذشته – سلطنتی که هیچ کس نمی تواند به عنوان یک دموکراسی به هیچ صورت یا شکل و فرمي به آن اشاره کند. و قطعا نه از درون وضعیت موجود، خواهد بود. به این دلیل است که من خود را در میان یک گروه فوق العاده از مردان و زنان از گرایشهای مختلف اجتماعی و سیاسی در اروپا و اینجا در آمریکا قرار میدهم که تصمیم گرفته اند جایگزین مناسب برای رژیم آخوندی، شورای ملی مقاومت ایران و طرح ۱۰ ماده ای مریم رجوی رئیس جمهور منتخب این شورا را بپذیرند.

تام ريج سپس به ليست گذاري تروريستي سپاه پاسداران توسط وزارت خارجه دولت ترامپ و اینکه قبلا و به ناحق مجاهدین را دراین لیست گذاشته بودند، اشاره کرده و می نویسد:در دوران تصدیم به عنوان وزير امنيت داخلي، من تقریبا هر روز صبح در دفتر رئيس جمهور در جلسه توجيه روزانه حضور داشتم که تمامي تهدیدهای تروریستی عليه آمریکا و منافع آمریکا را مرور کنیم. من در بررسي هاي صدها جلسه توجیهی و هزاران صفحه تهدید تروریستی شركت كرده ام. یکی از دلایلی که من تصمیم گرفتم از آرمان مردم ایران حمایت کنم این بود که نام «مجاهدین خلق» هرگزحتی یک روز در یک یادداشت، در یک صفحه، در يك اتهام، ظاهر نشد. مجاهدین خلق به درستی از فهرست سازمانهای تروریستی خارجی خارج شدند.

وزیر پیشین امنیت داخلی آمریکا سپس درحمایت ازلیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران اضافه می کند: اوایل این هفته سپاه پاسداران آخوندها به درستی به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی توسط وزیر امور خارجه مایک پومپئو نامگذاری شد. شما نه تنها پرسنل سپاه پاسداران، بلکه پول و سلاح های آنها را در یمن، سودان جنوبی و لبنان پیدا می کنید.

وی با حمایت از چرخش سیاست آمریکا در دوران ترامپ علیه رژیم، تاکید می کند: دیدگاه های رئیس جمهور ترامپ در مورد ایران هم روشن، و هم صحيح هستند، اما صادقانه بگویم که ميخواهم ببینم صادرات نفت ايران به صفر برسد. برخی می گویند این بدان معنی است که مردم ایران رنج می برند، اما آنها همین الان رنج می برند. تورم ۴۰ درصد است، بیکاری ۵۰ درصد است. ریال ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. و سیل های ویرانگر اخیر که ۲۷ استان از ۳۱ استان ايران را فراگرفتند، این،یک سند محکومیت محکم آخوندها بخاطر ۴۰ سال سوء مدیریت، بی کفایتی و غارت ثروت ملت ایران است. ما باید رییس جمهور، دولت و کنگره را تشویق کنیم تا فشار را حفظ کنند.

این یک رژیم ميانه رو نیست؛ این یک رژیم بی رحم، خشن، سركوبگر و بی کفایت است. اما یک جایگزین، یک راه بهتر، يك راه نو وجود دارد: شورای ملی مقاومت، به رهبری خانم رجوی، براي يك ايراني که مطبوعات، تجمعات، بیان، نظرات مخالف تحمل و محافظت می شوند، و یک ایران غیراتمی می تواند به جامعه ملل ملحق شود و این فرهنگ و دانش و تاریخ فوق العاده و جمعیت پویا را با جامعه گسترده جهانی بیامیزد.

واشينگتن تايمز: ۱۰ آوريل ۲۰۱۹