پاراگوئه- مایک پمپئو – تلاش آمریکا در همکاری با شرکایش برای کاستن خطر رژیم در این منطقه

اندازه متن
Aa Aa

پاراگوئه- مایک پمپئو – تلاش آمریکا در همکاری با شرکایش برای کاستن خطر رژیم در این منطقه

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر به پاراگوئه،  گفت: رژیم  ایران «از حزب‌الله و از گروه‌های تبهکار فراملیتی و از تلاش‌های تروریستی در سراسر منطقه حمایت می‌کند».

وزیر خارجه آمریکا افزود: این رژیم «عمده‌ترین رژیم حامی تروریسم است» و آمریکا در همکاری با شرکای خود در منطقه، در تلاش برای کاستن از این شبکه‌ها و خطرات آنهاست ».

سایت وزارت خارجه آمریکا ۲۵/۱/۹۸

همچنین در جای دیگر :

وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با  با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر از «همکاریها، در حفظ ثَبات و امنیت منطقه و فعالیت ضدتروریسم برای مقابله با نقش شرورانه رژیم آخوندی» تقدیر کرد.

توئیتر مایک پومپئو ۲۰/۱/۹۸

همچنین

روز سه شنبه نیز مایک پمپئو  وزیر خارجه آمریکا در جلسه استماع زیر کمیته تخصیص بودجه سنای آمریکا در پاسخ به سئوالی درباره لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران گفت: لیست گذاری سپاه پاسداران هزینه تروریسم را برای رژیم ایران در سراسر جهان بالا می برد. ما ۱۲ ماده را تعیین کرده و از سران رژیم  ایران خواسته ایم  که آن را  انجام دهند، ما از مردم ایران حمایت کرده و به آنها کمک می کنیم تا خواسته ها و اَعمال رژیم ایران را تغییر دهند.

 سی اسپن ۲۰/۱/۹۸

همچنین

در جلسه استماع وزير خارجه آمريکا در سناي اين کشور، مايک پمپئو ليست گذاري سپاه پاسداران به عنوان يک سازمان تروريستي را بيان واقعيت تروريستي اين نهاد توصيف کرد و گفت:‌ آمريکا به تشديد فشار عليه حکومت آخوندي ادامه مي‌دهد.

در اين جلسه در کميته خارجه سنا، اشرف نشان ها شرکت داشتند و شماري از سناتورها بر ضرورت و اهميت ليست‌ گذاري تروريستي سپاه پاسداران تأکيد کردند.

سناتور مارکو روبيو گفت: من از ليست گذاري سپاه پاسداران حمايت مي کنم و اين تصميم درستي بود.

‌سایت وزارت خارجه آمریکا ۲۱/۱/۹۸