آمریكا روز دوشنبه لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران را اجرایی می کند

اندازه متن
Aa Aa

  1. خبرگزاری بلومبرگ: هیچکس خواهان خرید نفت ایران نیست

  2. آمریكا روز دوشنبه لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران را اجرایی می کند
  3. اعدام ۲ زندانی در زندان عادل آباد شیراز

خبرگزاری بلومبرگ: هیچکس خواهان خرید نفت ایران نیست

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد: رژیم ایران مجددا در حال دوره‌گردی برای فروش یک میلیون بشکه نفت است. ولی هیچکس خواهان خرید آن نیست.  یک «بورس انرژی» ایران امسال تا شش میلیون بشکه نفت را برای فروش به معامله‌گران ارائه کرد، ولی تنها یک قرارداد برای فروش 35 هزار بشکه نفت انجام شده است. تولید و صادرات نفت ایران بعد از تحریم های اعمال شده مجدد افت جدی داشته است. فروش نفت سوت و کور بوده و حتی مقامهای نفت ایران اذعان میکنند که تا زمانیکه تحریم‌ها دست نخورده باقی بمانند قراردادها نامطلوب خواهند بود.

آمریكا روز دوشنبه لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران را  اجرایی می کند

سفارت آمریكا در فرانسه: وزارت خارجه آمریكا امروز(دوشنبه) لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران را به مرحله اجرا می گذارد. سپاه پاسداران گروههای تروریستی را در چندین كشور آموزش می‌دهد، تجهیز و پشتیبانی می كند.

روز دوشنبه هفته گذشته دونالد ترامپ در بیانیه ای رسماً سپاه پاسداران را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد. وی طی بیانیه یی گفت: رژيم ايران سردمدار حامي تروريسم است.  به درگيريها در سراسر خاورميانه دامن مي زند و از نيروهاي نيابتي تروريست حمايت ميكند.

هشدار نسبت به رابطه تجاری  با رژیم ایران  به دلیل لیست تروریستی

مارک دوبوویتز مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها به رابطه اقتصادی با رژیم ایران هشدار داد و گفت: تعیین سپاه پاسداران به عنوان اصلی‌ترین سازمان تروریستی در جهان پیامده‌های عملی عظیمی برای هرکسی خواهد داشت که بخواهد با رژیم ایران تجارت کند زیرا ۲۰ تا ۴۰ درصد کل اقتصاد ایران توسط سپاه پاسداران کنترل می شود. بنابر این اگر شما با بخش های اصلی استراتژیک اقتصاد ایران کار کنید شما با یک سازمان تروریستی تجارت کرده اید و این خطر عظیم قانونی و مدنی برای شرکت ها خواهد داشت.

اعدام ۲ زندانی در زندان عادل آباد شیراز

رژیم ضدبشری آخوندی دو زندانی را در زندان عادل آباد شیراز به دار آویخت. این دو زندانی که طاها شیردوخت و کاظم مینائی  نام داشتند روز پنجشنبه  22 فروردین اعدام شدند.  این دو زندانی اخیرا از زندان اسدآباد اصفهان به زندان مرکزی اصفهان منتقل و سپس روز یک‌شنبه ۱۸ فروردین ماه، به همراه چهار زندانی محکوم به اعدام دیگر به زندان عادل آباد شیراز منتقل شدند. از سرنوشت چهار زندانی دیگر اطلاع دقیقی در دست نیست.

اعتراض جمعی از هموطنان سیل زده حمیدیه

هموطنان در حمیدیه به نبود امکانات دولتی برای کمک به سیلزدگان اعتراض کردند.

«زن و بچه هایمان چند روز است که خواب ندارند بعضا ۱۰ تا ۱۵ روز است که خواب ندارند. / اگر الان نفت بود کمپرسی نمی آوردند؟ ماشین و لودر نمی آوردند؟ این آب که طرف ما میاید میگذارند رد شود».

بروجرد: اعتراض مردم در به نبود کمکهای دولتی 

یک هموطن در بروجرد به نبود امکانات دولتی برای مهار سیل اعتراض کرد و گفت هیچ  کمکی برای درست کردن سیل بند نشده اگر اتفاقی بیتفد دولت مسئول آن است