خبرگزاری بلومبرگ-رژیم ایران در حال دوره گردی برای فروش یک میلیون بشکه نفت

اندازه متن
Aa Aa

خبرگزاری بلومبرگ-رژیم ایران در حال دوره گردی برای فروش یک میلیون بشکه نفت

خبرگزاري بلومبرگ گزارش داد: رژيم ايران مجددا در حال دوره‌گردي براي فروش يک ميليون بشکه نفت است، ولي هيچکس خواهان خريد آن نيست. يک «بورس انرژي» ايران امسال تا شش ميليون بشکه نفت را براي فروش به معامله‌گران ارائه کرد، ولي تنها يک قرارداد براي فروش 35 هزار بشکه نفت انجام شده است.

بلومبرگ  _ ۲۵/۱/۹۸

همچنین

خبرگزاري رسمي رژيم به نقل از خميس نخست‌وزير حکومت بشار اسد خبر داد: انتقال نفت از شش ماه پيش از ايران و ديگر کشورها متوقف شده و آمريکا مانع انتقال اين فرآورده از مديترانه يا از طريق «کانال سوئز» و ديگر مسيرها به سوريه مي شود.

خميس هم‌چنين گفت: تمام تلاش‌ها براي متقاعد کردن مقامات مصري به استمرار صادرات نفت ايران به سوريه شکست خورده است.

ايرنا ۲۵/۱/۹۸

صادقي، مشاور وزارت اقتصاد رژيم، نيز با تأييد اين خبر گفت: «مصر از چندي پيش، به خاطر پايبندي به تحريم‌هاي آمريکايي، با عبور نفتکش‌هاي (جمهوري اسلامي) مخالفت مي‌کند.

يک رسانه حکومتي نيز نوشت به دنبال بستن کانال سوئز، (جمهوري اسلامي) از طريق خاک عراق نفت خود را با تانکر به سوريه صادر ميکند.

پيش از اين وال استريت ژورنال خبر داده بود که آمريکا از مصر خواسته است از عبور نفتکشهاي رژيم ايران از کانال سوئز و ارسال نفت به سوريه جلوگيري کند.

فرارو ۲۵/۱/۹۸

همچنین

به گزارش خبرگزاری رویتر در روز ۲۶ فروردین ۹۸، میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران در مارس (اسفند ۹۷) نسبت به مدت مشابه سال گذشته دست کم ۱۲درصد کاهش یافته است.

بنا‌ به این گزارش کره جنوبی در مارس امسال یک میلیون و ۲۰۰هزار تن نفت خام معادل ۲۸۴هزار و ۶۳۹بشکه نفت در روز از ایران وارد کرده است، این رقم در مدت زمان مشابه در سال گذشته یک میلیون و ۳۷۰هزار تن بود.

کره جنوبی یکی از هشت کشوری است که معافیت شش ماهه دریافت کرد و می‌تواند تا ۲۰۰هزار بشکه در روز از رژیم ایران خریداری کند.