واکنش مضحک مجلس رژیم نسبت به بردن سپاه پاسداران در لیست تروریستی

اندازه متن
Aa Aa

واکنش مضحک مجلس رژیم نسبت به بردن سپاه پاسداران در لیست تروریستی

يک روز پس از رسمي شدن ليست‌گذاري تروريستي سپاه پاسداران، مجلس ارتجاع در اقدامي مضحک، کليات طرح حمايت از سپاه پاسداران در برابر اقدامات آمريکا را تصويب کرد که مطابق آن سنتکام به عنوان يک ارگان تروريستي اعلام شده است.

در جلسه بررسي کليات اين طرح، يک عضو مجلس رژيم در قبال درخواست برخي ديگر اعضاي مجلس ارتجاع که خواهان تروريست اعلام کردن تماميت ارتش آمريکا شده بود، پاسخي مضحك داد و گفت: ما در اين طرح نخواستيم شعار بدهيم و موضوعات عملي را گنجانده‌ايم.

تسنيم ۲۶/۱/۹۸

از سوي ديگر عباس عبدي، از باند مغلوب نظام گفت: اين که سپاه فکر کند با فشاري که ترامپ آورده و سياستي که او اتخاذ کرده مي‌تواند از اين موضوع استفاده کند، برداشت نادرستي است و به نتيجه نمي‌رسد و به بن‌بست مي‌‌رسد.

وي شرط خروج سپاه پاسداران از بن‌بست کنوني را کوتاه آمدن ارگان اصلي سرکوب و اختناق رژيم از مواضعش دانست و افزود: نيروها نسبت به عملکرد سپاه معترض هستند. سپاه پاسداران در حوزه سياست خارجي، اقتصاد و سياست داخلي،  با بخش مؤثري از مجموعه حاکميت، اختلاف نظر جدي دارد و اينها چيزي نيست که بتوانند آن را ناديده بگيرند و کنار بگذارند.

رويداد ۲۴ – ۲۵/۱/۹۸

همچنین

سعدالله زارعی یکی از مهره‌های باند خامنه‌ای در واکنش به لیست‌گذاری سپاه به‌طور مضحکی پیشنهاد کرد: »صادارت نفت سعودی را صفر کنیم».

وی راه‌کار را هم نشان داده و با یادآوری شیوه‌های تروریستی رژیم در عراق، این شیوه را راه تحقق شکستن حلقهٔ تحریم‌ها دانسته و افزود:« به احتمال خیلی زیاد به‌محض آن که بخش اول صادرات نفت سعودی متوقف شود، اروپایی‌ها و سعودی‌ها، رایزنی با محافل مؤثر آمریکایی نظیر کنگره آمریکا برای متوقف کردن اقدامات ضدایرانی را شروع می‌کنند». (کیهان ۲۴فروردین ۹۸)