پس لرزه‌های لیست گذاری سپاه در حکومت آخوندی

اندازه متن
Aa Aa

لیست گذاری سپاه و پس لرزه‌های آن در حکومت آخوندی

گزارشی از اظهارات مهره ها و رسانه های نظام آخوندی در رابطه با لیست گذاری سپاه

روز گذشته وزارت خارجه آمریکا اسم سپاه را در لیست تروریستی تثبیت کرد. در بدو قرار گرفتن سپاه در لیست تروریستی آمریکا، رژیم تلاش کرد هراس خودش را در پشت واکنشهای نمایشی و دود و دمهای معمولش پنهان کنه. جمعه بازارهای خامنه‌ای و مجلس ارتجاع از جمله عرصه های این نمایشها بودند. اما رفته رفته وحشت رژیم از پشت صحنه به رسانه ها و اظهار نظر کارشناسان حکومتی هم رسید. گزارش کوتاهی را در این زمینه ببینیم:

گزارش:

پاسدار هادی محمدی، بر خلاف ادعاهای اولیه که می گفتند لیست گذاری سپاه توسط آمریکا نمایشی و جنبة جنگ روانی دارد یا حداکثر اهداف اقتصادی را دنبال می کند نوشت:« آنچه شاهد هستیم، سیاستی هوشمندانه و خبیثانه است تا ضمن تولید فشار‌های پس لرزه‌های لیست گذاری سپاه در حکومت آخوندیداخلی و تحریک منزوی‌سازی سپاه با روش‌های گوناگون، در محیط منطقه‌ای نیز راهبرد محدود کردن و حذف منطقه‌ای ایران و سپاه از طریق گام‌های بعدی به اجرا درآید».

پاسدار هادی محمدی بدون اشاره به مواضع اولیه افراد و رسانه های همسو با باند خود گفت:« اگر عده‌ای در داخل کشور از روی ساده‌انگاری و برخی از روی کینه‌ورزی در سناریوی دشمن بازی می‌کنند و راهبرد ضدسپاه را عملیات روانی و رسانه‌ای توصیف می‌کنند، نخبگان و جامعه را نسبت به عمق دشمنی و تهدیدات ترامپ و امریکا، غافل می‌کنند. تروریست دانستن سپاه در یک زنجیره چند ماهه از تروریست دانستن حزب‌الله لبنان یا گروه‌های عراقی و انصارالله یمن، به موازات قطعنامه‌ای کردن مفادی از FATF و… به معنای ورود امریکا به اقدامات جنگی است».

روزنامة‌ حکومتی جوان هم روز ۲۶فروردین با اشاره به حلقة فشارها بر گرد نظام و با ابراز نگرانی از بی عملی رژیم نوشت:« چشم‌انداز امروز مواضع جنجال برانگیز غربی‌ها بر پایه اهدافی نظیر «نظام ناقض برجام معرفی شود و شش قطعنامه گذشته به انضمام تحریم‌های گسترده علیه نظام طبق مکانیسم ماشه احیا شود» معنا می‌یابد و ما همچنان نظاره‌گر استمرار و ثبات بخشی چنین رویکردی از سوی آن‌ها هستیم!».

حداکثر فشار

دیاکو حسینی، که به عنوان کارشناس ارشد حکومتی در مرکز بررسی های استراتژیک وایسته به مجمع تشخیص مصلحت نظام، معرفی می‌شود گفت:« دلیل این اقدام کاخ سفید به خاطر آن است که تهران در حداکثر فشار از جوانب مختلف سیاسی،پس لرزه‌های لیست گذاری سپاه در حکومت آخوندی اقتصادی، منطقه‌ای و… قرار بگیرد تا به مذاکرات یکجانبه و تحمیلی با واشنگتن تن بدهد».

این کارشناس حکومتی با بیان اینکه« اقدام آمریکا درباره سپاه می‌تواند آسیب‌هایی را به نظام وارد کند»، با نگرانی در مورد کوتاه شدن دست نظام از کشورهای منطقه افزود: «اقدام ایالات متحده یک نقطه پایان بر دشمنی‌های این کشور نسبت به نظام نیست بلکه یک نقشه شروع و زمینه‌سازی برای تحت فشار قرار دادن کشورهایی است که سپاه در آن کشورها نیرو دارد یا خدمات مستشاری یا اقدامات اقتصادی در آنها انجام می‌دهد که در وهله اول شامل عراق و در وهله بعد، سوریه و یمن می‌شود».

وی با افسوس از اینکه « تروریستی اعلام کردن سپاه روزنه‌های گشایش‌های دیپلماتیک میان نظام و آمریکا را بست» اذعان کرد:« اقدام آمریکا درباره سپاه عواقب و پیامدهای بلندمدت دارد». سایت حکومتی دیپلماسی با بیانی دوگانه درلیست بردن سپاه را «اقدام بی نتیجه» ولی «خطرناک» خوانده و ابراز نگرانی کرده است که این اقدام « می تواند با ضرر و زیانهایی همراه باشد».

سایت حکومتی انتخاب به نقل از ABC News نوشته است:« هدف از تروریستی خواندن سپاه، احتمالا این است: قانون مبارزه با گروه های تروریستی مصوب ۲۰۰۱ شامل سپاه شود / این قانون اجازه برخورد نظامی را صادر می‌کند / ممکن است مدعی شوند رژیم ایران در حملات ۱۱ سپتامبر دست داشته».

مطالب مرتبط

با قراردادن سپاه درلیست تروریستی زمان حسابرسی ازسپاه فرا رسیده-رسانه ها

اینستاگرام صفحات سپاه پاسداران، پاسدار جعفری فرمانده پاسداران، محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، قاسم سلیمانی سرکرده نیروی قدس و محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم را مسدود کرد