خسارت سیل به ۱۰ هزار پل و ۱۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از شبکه راه کشور

اندازه متن
Aa Aa
  1. باران و سیل در شهرهای خوزستان

  2. خسارت سیل به ۱۰ هزار پل
  3. آمریکا بانک مرکزی ونزوئلا را تحریم کرد

آغاز بارش باران و سیل در شهرهای خوزستان

بارش باران  شدید در شهرهای مختلف  خوزستان امروز پنجشنبه شروع شده است. سیلاب به سمت شادگان جاری است. چند روستای شادگان تخلیه شده است. وضعیت سیلاب در شهرستان کارون، سوسنگرد، حمیدیه و شادگان بحرانی است

خیابان باغ شیخ در اهواز روز چهارشنبه بر اثر جاری شدن سیل و بالا آمدن فاضلاب مشکلاتی برای مردم بوجود اورد. همچنین سیلاب در جاده دارخوین- شادگان. پیشروی داشت

خسارت سیل به ۱۰ هزار پل

گرداننده سازمان راهداری رژیم اعتراف کرد که در سیل اخیر نزدیک به ۱۰ هزار پل و حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از شبکه راه کشور آسیب جدی دیده‌اند. شعبان خاوری  گفت برخی از پل‌ها از جمله پل‌های ساخته شده بر رودخانه کشکان که حجم آب در اطراف آنها بسیار بالا بود تخریب شدند.

مدیرکل دفتر ابنیه فنی راه‌های سازمان راهداری با بیان اینکه حدود ۱۴ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از شبکه راه کشور آسیب جدی دیده است، گفت: از مهم‌ترین محورهای آسیب دیده مسیر خرم آباد – پل دختر است.

توقف خرید نفت از ایران توسط شماری از پالایشگاه‌های آسیایی

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ در آستانه بازبینی معافیت تحریم‌های نفتی آمریکا علیه رژیم ایران، برخی پالایشگاه‌های چین، ژاپن و کره جنوبی سفارش خرید نفت از ایران را متوقف کرده‌اند. بنا به این گزارش حداقل پنج پالایشگاه آسیایی سفارش جدیدی برای خرید نفت ایران نداده‌اند. هفته گذشته صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز سقوط کرد.

لغو سفر تیم‌های ملی کاراته به رقابت‌های آسیایی به دلیل نداشتن پول

رژیم آخوندی به دلیل بحران اقتصادی و نداشتن پول، سفر تیم‌های نوجوانان، جوانان و امید کاراته را  به رقابت‌های قهرمانی آسیا لغو کرد.

سرمربی تیم کاراته جوانان و امید با اعتراف به لغو این سفر به دلیل نبود پول گفت: «مومنی، دبیر فدراسیون با من تماس گرفت و اعلام کرد بدلیل تامین نشدن منابع مالی اعزام تیم‌های ملی به رقابت‌های قهرمانی آسیا در مالزی لغو شده است.

آمریکا بانک مرکزی ونزوئلا را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه ای از اعمال تحریم این کشور علیه بانک مرکزی ونزوئلا  خبر داد.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: آمریکا به منظور جلوگیری از سوءاستفاده غیرقانونی رژیم مادورو از اموال مردم ونزوئلا، بانک مرکزی این کشور را تحریم کرد. وی تاکید کرد: رژیم مادورو اموال مردم ونزوئلا را غارت و چپاول کرده و از آن به نفع حلقه فاسد پولشویی استفاده می کند.

عمر البشیر، رئیس جمهور سابق سودان به زندان منتقل شد

عمر البشیر، رئیس جمهور سابق سودان، چند روز پس از برکناری به سلول انفرادی  یکی از زندان های این کشور منتقل شد.  وی تا کنون در مقر ریاست جمهوری سودان نگهداری میشد… هم اکنون ژنرال عبدالفتاح عبدالرحمن به عنوان رئیس شورای نظامی انتقالی کشور را اداره می کند. تظاهرکنندگان گفته اند تا زمان انتقال قدرت به حکومتی غیرنظامی در خیابان ها باقی خواهند ماند.