ایران-پیامدهای بحران سراسری سیل در شهرهای مختلف میهن

اندازه متن
Aa Aa

ایران-پیامدهای بحران سراسری سیل در شهرهای مختلف میهن

تهران و شماري از استانهاي كشور همچنان با بارندگي و آبگرفتي و سيلاب مواجه هستند، گزارشي داريم در اين زمينه

هشت استان کشور روزهای جمعه و شنبه با بارش باران و وزش باد شدید با خطر سیلاب  روبرو هستند. این بارش ها از عصر پنجشنبه در تهران  شروع شد و روزهای جمعه و شنبه در استانهای  شمال، غرب، جنوب و بخشهاي مركزي با شدت ادامه خواهد  يافت.

‌میزان ۹۸۰۱۳۰

گرداننده سازمان راهداری رژیم اعتراف کرد که در سیل اخیر نزدیک به ۱۰هزار پل و نیز حدود ۱۴هزار و ۵۰۰کیلومتر از شبکه راه کشور آسیب جدی دیده‌اند.

شعبان خاوری گفت برخی از پل‌ها از جمله پل‌های ساخته شده بر رودخانه کشکان که حجم آب در اطراف آنها بسیار بالا بود تخریب شدند.

مدیرکل دفتر ابنیه فنی راههای سازمان راهداری با بیان این‌که حدود ۱۴ تا ۱۴هزار و ۵۰۰کیلومتر از شبکه راه کشور آسیب جدی دیده است، گفت: از مهم‌ترین محورهای آسیب دیده مسیر خرم‌آباد – پل دختر.

لازم به ذکر است که روز ۲۷ فروردین‌ماه در یک نامه‌نگاری بین روحانی و خامنه‌ای، ولی‌فقیه ارتجاع به پیشنهاد رئیس‌جمهور رژیم برای برداشت از صندوق توسعه به به‌منظور جبران خسارات سیل، جوابی سربالا و منفی داد.

خامنه‌ای که از صندوق توسعه، بی‌دریغ برای مصارف پاسداران و جنگ‌افروزیهای منطقه‌یی استفاده می‌کند، در پاسخِ خود برداشت از این صندوق برای جبران خسارات سیل را به شرایطی موکول کرد که از همه منابع دیگر استفاده شده باشد.

خامنه‌ای در پاسخ خود به روحانی نوشت: مطلعید که استفاده از صندوق توسعه، صرفاً در صورت مسدود بودن راههای دیگر ممکن است. لذا، تأکید می‌شود که دولت سریعاً از محلهای دیگر تأمین کند.

منظور خامنه‌ای از محلهای دیگر، بودجه عمومی، بودجه‌های عمرانی و ذخایر بانکی و بیمه است که به‌معنای آن است که فشار خسارات سیل روی مردم سرشکن می‌شود.