هشدار و وحشت در تنگنای تحریمها

اندازه متن
Aa Aa

هشدار مسئولان حکومت در وحشت از تنگنای تحریمها

نگاهی به سخنان مقامات و رسانه های نظام آخوندی

لیست گذاری سپاه و تشدید تحریمها، به بحرانهای مختلف دامن زده و آنها را تشدید کرده است. بحران بی آیندگی و بحران وحشت از مردم. حرفهایی را که مردم در شبکه های اجتماعی و در میان خود و یا در تجمعات اعتراضی علیه نظام می گویند را می شود کم و بیش از زبان کارگزاران و رسانه های حکومتی هم شنید. محور مشترک اظهارات کارگزاران هر دو باند حاکم تیره بودن چشم انداز آینده، بی راه حلی نظام و خشم انفجاری مردم است. به گزارش کوتاهی در این زمینه توجه کنید:

گزارش:

آخوند صدیقی در جمعه بازار این هفته تهران سیل را آزمایش الهی خواند و در مورد تحریمها هم گفت به جهنم که تحریم شویم. سایت حکومتی بهار همسو با باند روحانی در واکنش به این اظهارات نوشت:« امتحان الهی فقط شامل حال مردم است؟» و در ادامه با بیان اینکه « نمی‌شود که همه سختی‌ها بر دوش مردم باشد و مسؤولان فقط نگاه کنند و حرف بزنند»هشدار و وحشت در تنگنای تحریمها

افزوده است:« آیا مسؤولان درد مردم را می‌فهمند؟ آیا آنها هم واقعا مثل مردم زندگی می‌کنند؟ آیا آنها هم چند ماه یک بار گوشت می‌خورند؟ آیا آنها هم برای تهیه جهیزیه دختران‌شان کاسه چه کنم چه کنم دست می‌گیرند؟ آیا آنها هم در خرج زندگی روزمره‌شان مانده‌اند؟».

سایت پاسدار محسن رضایی در فشار فضای انفجاری جامعه و نفرت عمومی حتی در باندهای وابسته به خود رژیم، ناگزیر از فاصله گرفتن از حرفهای آخوند صدیقی شد و زیر عنوان « بار دیگر بی تفاوتی مسولان درمقابل تحریم‌ها» نوشت:« سخنان صدیقی، همان ادامه «کاغذپاره» خواندن تحریم‌هاست».

و در ادامه نوشته است:« قطعا با چنین منطقی نظیر «کاغذپاره خواندن تحریم ها»ی ظالمانه علیه مردم کشورمان یا اینکه خب نباید از اعمال تحریم و تشدید آن نگران بود، نه تنها باری از روی دوش مردم و کشور برداشته نمی شود، بلکه هر روز بر میزان مشکلات نیز افزوده خواهد شد. این را می توان در راستای همان واکنشی ارزیابی کرد که دشمن از اعمال تحریم ها به دنبال آن است».

بی اعتمادی مردم

آذر منصوری یک مهرة باند موسوم به اصلاح طلب نظام با بیان اینکه « کشورهای اروپایی تا‌کنون موفق نشده‌اند مانع اقدامات ترامپ شوند» در وحشت از بی اعتمادی مردم به نظام، از همة نهادهای حکومتی که جزیی از ساختار قدرت در نظام هستند خواست رویکردهای خود را تغییر دهند و پیش بینی کرد «سال ۹۸، سال دشوار و بزنگاه سختی برای نظام خواهد بود».هشدار و وحشت در تنگنای تحریمها

این کارگزار نظام گفت:« حاکمیت باید برای عبور از این بزنگاه و دور کردن تهدیدها بیشترین توان خود را صرف رضایت‌مندی مردم و تقویت اعتماد و امید اجتماعی کند». وی هشدار داد اگر صدای مردم در حاکمیت به درستی شنیده نشود در اینصورت باید نگران بود.

عبدالله ناصری مشاور آخوند خاتمی نسبت به بی اعتمادی مردم از کل نظام ابراز نگرانی کرده و می گوید:« با توجه به وضعیت فعلی جامعه مدنی متاسفانه به دلیل آن که از لحاظ معیشتی دچار یک نوع تنگنا شده کف جامعه هم به این برداشت رسیده است که هر دو جریان سیاسی به دلیل عدم داشتن یک برنامه‌ریزی صحیح و درست کارآمدی رفع مشکلات اقتصادی ندارد ».

وی با اشاره به بحرانهای خارجی و به طور خاص FATF هم اذعان کرد« درحال حاضر مهم‌تر از برجام کنوانسیون‌ها و پروتکل‌های مالی است که تبدیل به یک معضل شده و به نظر می‌رسد یک سردرگمی برای تصمیم‌گیران به وجود آورده است». این کارگزار حکومتی با اشاره به فشار تحریمها بر مردم و ناکارآمدی دولت، پیش بینی کرد «سال ۹۸، سال بسیار سختی هم برای مردم و هم برای دولت خواهد بود».

مطالب مرتبط

نشنال اینترست-تمرکز تحریم ها علیه سپاه پاسداران نقطه شروع مناسبی برای تغییر

خامنه ای ، هشدار نسبت به «برهم خوردن آرامش مردم» و اضطراب نیروهای مسلح!