وزیرخارجه آمریکا-منتفی بودن معافیت نفت و فروش نفت رژیم باید به صفر برسد

اندازه متن
Aa Aa

وزیرخارجه آمریکا-منتفی بودن معافیت نفت و فروش نفت رژیم باید به صفر برسد

وزير خارجه آمريكا : از هفته آينده هرگونه معافيت خريد نفت از رژيم ايران منتفي است.

هيچ يك از ۸ كشوري كه معاف بودند ديگر مجاز به خريد نفت از اين رژيم نيستند.

فروش نفت رژيم بايد به صفر برسد

وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی  خود در روز دوشنبه  اعلام کرد: تقريباً يكسال پيش، بدنبال خروج از توافق اتمي ايران، پرزيدنت ترامپ سخت‌ترين كارزار فشار در تاريخ را عليه جمهوري اسلامي ايران برقرار کر د. هدف كماكان روشن است. محروم ساختن رژيم ياغي حاکم بر ايران از پولي كه براي بي‌ثبات‌سازي خاورميانه ۴ دهه است، استفاده ميكند.

وی افزود : نزديك به ۴۰% درآمد رژيم از فروش نفت حاصل مي‌شود و اين منبع شماره يك پول نقد براي رژيم است. قبل از شروع تحريم‌هاي ما، ايران تا ۵۰ ميليارد دلار در سال درآمد نفتي داشت. تخمين ما اين است كه رويهم رفته تا امروز، تحريم‌هاي ما رژيم را كاملاً از بيش از ۱۰ ميليارد دلار محروم كرده است.

مایک پومپئو افزود : رژيم از اين پول براي حمايت از گروه‌هاي تروريستي مانند حماس و حزب‌الله، و ادامه دادن به توسعه موشكي خود در نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شوراي امنيت ملل متحد استفاده ميكرد و بحران انساني در يمن را تداوم ميداد.

هدف ما اين است كه كشورها بطور كامل از خرید نفت از حکومت ايران خودداري كنند.

وی اضافه کرد : مابرای رژیم ایران روشن ساخته‌ايم: به دنبال كردن تسليحات اتمي پايان دهيد، به آزمايش و تكثير موشك‌هاي بالستيك پايان دهيد، به حمايت از تروريسم و دست زدن به تروريسم پايان دهيد، به بازداشت خودسرانه اتباع آمريكا پايان دهيد.

وزير خارجه آمريكا همچنين در پاسخ به سؤال يك خبرنگار در باره حمايت آمريكا از مجاهدين تصريح كرد : ما از هيچ گروهي در خارج از ايران از جمله مجاهدين خلق پشتيباني نكرده ايم.

سایت وزارت خارجه آمریکا ۲۲آوریل ۲۰۱۹