افزایش قیمت دلار و بالارفتن قیمت کالاهای ضروری در آستانه ماه رمضان

اندازه متن
Aa Aa

افزایش قیمت دلار و بالارفتن قیمت کالاهای ضروری در آستانه ماه رمضان

قیمت دلار روز دوشنبه باز هم افزایش یافت و از مرز ۱۵۰۰۰ تومان گذشت .

روز دوشنبه  هر یورو نیز با ۱۰۰ تومان افزایش ۱۶۷۰۰ تومان بفروش رسید.

در آستانه ماه رمضان که کالاهای ضروری تا سه برابر قیمت نسبت به سال گذشته بفروش می رسد . مردم می بایست حتی برای خرید خرما و پنیر و گوشت ساعت ها در صف بایستند.

شکر با سه برابر قیمت نسبت به سال گذشته کمیاب است و تنها پس از  ساعتها انتظار مردم در صفهای طولانی  به میزان حداکثر سه کیلو با قیمت هر کیلو ۱۰هزار تومان فروخته می شود.

قیمت هر کیلو آش و حلیم ساده نیز بیش از دو برابر قیمت سال گذشته هر کیلو ۲۵۰۰۰ تومان اعلام شد. قیمت هر کیلو آش و حلیم سال گذشته ۱۲هزارتومان بوده است.

هرکیلو زولبیا و بامیه ۲۰هزار تومان  است که نسبت به سال قبل شش هزارتومان گرانتر است.

رژیم آخوندی همچنین می خواهد قیمت آب بها در تهران  را در خرداد ما تا ۱۶ درصد افزایش بدهد.

به دنبال واکنش شدید اجتماعی در مورد افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین، که قرار بود در روزهای آینده به اجرا درآید، مجلس رژیم سراسیمه انجام طرح افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین را متوقف کرد.

هفته گذشته رسانه‌های رژیم اعلام کردند بر اساس مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، طرح سهمیه بندی بنزين از نیمه‌شب پنجشنبه (۱۲ اردیبهشت) به اجرا درمی‌آید که بر اساس آن میزان بنزین سهمیه‌ای ۶۰ لیتر و قیمت آن ۱۰۰۰تومان برای هر لیتر ولی قیمت بنزین آزاد به ۲۵۰۰ تومان در هر لیتر و نرخ بنزین سوپر به سه هزار تومان خواهد رسید.

به دنبال انتشار این خبر، پاسدار علی لاریجانی، رئيس مجلس ارتجاع اذعان کرد، در نشست سران قوا درباره این موضوع بحث و مقرر شد که به گونه‌ای اجرا شود که قانون رعایت شود… ولی قانون اجازه داده که این موضوع با شرایطی انجام شود.

وزیر نفت رژیم نیز پیش از این گفته بود، افزایش قیمت سوخت تا میزانی که مردم تحمل کنند منطقی است.

با مطرح شدن این موضوع توسط سران و کارگزاران رژیم، تورم هم رو به افزایش گذاشت و بنا به گزارش مرکز آمار رژیم، تورم نقطه به نقطه در فروردین ماه امسال در مقایسه با فروردین سال قبل به ۵۱.۴ درصد رسیده است.

از هفته گذشته نیز در شهرهای مختلف کشور، به رغم اعلام به تأخیر افتادن اجرای سهمیه‌بندی بنزین،  صفهای طولانی در پمپ‌بنرینها تشکیل شد. شدت واکنش مردم و فضای انفجاری جامعه به حدی بود که مجلس رژیم در جلسه روز یکشنبه خود ضمن هشدارنسبت به پیامدهای اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام کرد این طرح در سال جاری اجرا نخواهد شد.