مشروح اخبار ایران و جهان – ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

اندازه متن
Aa Aa

مشروح اخبار ایران و جهان – ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

۱-يادوارده شهيدان و قهرمانان ۱۲ و ۱۹ ارديبهشت ۶۱ در جمع مجاهدين اشرف(قسمت چهارم)

۲-اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت : اسامي ۱۱تن از زندانيان سياسي كه در اوايل ارديبهشت ماه امسال دستگير شده اند

-انتقال وحوش حشد الشعبي از عراق به مناطق سيلزده، براه انداختن گشتهاي شبانه و«گشتهاي امنيت محله محور» موسوم به رضويون و موج جديد دستگيريها ، بخشي از تدابير سركوبگرانه و تشبثات نوميدانة فاشيسم ديني براي جلوگيري از قيامهاي مردمي و مقابله با كانونهاي شورشي است.

-فراخوان مجدد بين المللي از سوي خانم مريم رجوي به بازديد از زندانهاي حكومت آخوندي و ديدار با زندانيان سياسي

۳-تایمز انگلستان : سرويس هاي اطلاعاتي بريتانيا از تهديدات جاسوسي و فعاليت خصمانه مأموران رژيم ايران در بريتانيا بسيار مطلعند.

-سر ديويد ايمس، رئيس مشترك كميته بريتانيايي براي آزادي ايران به يك ”تحقيقات كامل و دقيق“ فراخوان داده است

-سخنگوي پليس اسكاتلند: هرگونه تهديد مورد تحقيق قرار خواهد گرفت.

۴-استرون استیونسون در تایمز اسکاتلند:

طبق گزارش تحقیقاتی پنتاگون و كتابخانه كنگره ‌آمریکا كار اصلي مأموران وزارت اطلاعات شناسايي و حذف مخالفان رژيم در داخل و خارج  و هدف عمده آن جنبش اصلي اپوزيسيون دمكراتيك،سازمان مجاهدين خلق ايران و خانم مريم رجوي است

۵-سناتور مارکو روبیو عضو کمیته اطلاعات سنا گفت، جریانی از اطلاعات راجع به تهدیدهاي رژیم ایران در خاورميانه علیه نیروها و پايگاههاي آمریکا حاکی از یک منازعه بالقوه فوری و حائز  اهمیت است كه او در ۸ سال گذشته مشابه آنرا نديده است. اطلاعات ارائه شده با واقعیات روی زمین همخوانی دارد.

۶- آسوشیتدپرس : رهبران کنگره یک بریفینگ محرمانه را در باره ایران از کاخ سفید تحویل گرفتند.

سناتور مارک وارنر گفت قانونگذاران بیشتری بايد نسبت به تهدید رژیم ایران مطلع شوند.

۷-رویترز :  مقامات دولت ترامپ هفته آینده نمايندگان را در موضوع ایران در جلسه محرمانه بریف ميكنند

۸-سناتور تیلیس عضو کمیته قضایی سنای آمریکا: رژيم ایران با رفتار شرورانه اش سالانه صدها میلیون دلار صرف حمایت از سازمان های تروریستی درجهان می کند. این رژیم به شبه نظامیانی کمک می کند که صد ها سرباز آمریکا را در عراق کشته اند.

۹-جرمی هانت وزیر خارجه انگلستان : ما ارزیابی مشترکی از تشدید تهدیدهاي رژيم ايران داريم و از نزدیک با آمریکا در اين باره کار می کنیم.

۱۰-محمود عباس رئیس دولت فلسطین، خرابكاري و حملة حوثی‌هاي وابسته به رژیم ايران در عربستان را محکوم کرد و گفت این اقدام تروریستی تنش را در منطقه افزایش میدهد.

۱۱-محققان یك شركت كانادایی اعلام كردند به شواهدی از بسیج اینترنتی جهانی وابسته به رژيم ايران براي دروغپراكني دست يافته اند.

شركت سیتیزن لب Citizen Lab مستقر در دانشگاه تورنتو در گزارش خود گفت : یك شبكه شخصیتها و حسابهای ساختگی در شبكه های اجتماعی  تحت نام  Endless Mayfly كشف كرده كه خارج از ایران عمل میكرد و آمریكا و رقبای منطقه ای رژیم ایران را هدف قرار میداد.

۱۲-وحشت در ولایت خامنه ای، آخوند علم الهدی: مهم این است که ما نترسیم!

۱۳-جاری شدن سیل سمهگین در کلات در  استان خراسان رضوی