مشروح اخبار ایران و جهان – ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

اندازه متن
Aa Aa

عناوین خبرهای ایران و جهان

۱-رئيس جمهور آمريكا : چنانچه رژيم ايران اقدامي عليه ايالات متحده بكند با واكنش بزرگ روبرو خواهد شد. ما انتخاب ديگري نداريم .

-آنها حقيقتاً محرك شماره يك ترور بوده اند.

۲-رويترز : اظهارات ترامپ برغم اصرارهاي تهران در روز دوشنبه بود كه ايالات متحده با رژيم ايران با احترام رفتار كند

-ترامپ به سران رژيم ايران هشدار داد تماس نگيرند مگر اينكه براي مذاكره آماده باشند

۳-رئيس جمهور آمريكا : اخبار جعلی (فيك نيوز) بطور معمول و بدون اطلاع، اظهارات غلط در باره تلاش ايالات متحده براي مذاكره با رژيم ايران منتشر میكنند. این یك گزارش غلط است.

۴-دونالد ترامپ : رژيم ایران به ما زنگ خواهد زد اگر و در زمانی كه آنها آماده باشند. در عین حال اقتصاد آنها كماكان رو به فروپاشی است-بسيار غم انگيز برای مردم ایران

۵-وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: احتمال زیادی» دارد رژیم ایران پشت خرابکاری علیه منافع نفتی کشورهای حوزه خلیج‌فارس  باشد

۶-سناتور گراهام : روشن است که در هفته هاي گذشته، رژيم ایران به لوله های نفت و کشتیهای سایر کشورها حمله کرده و سلسله یی از تهدیدات علیه آمریکا در عراق ایجاد کرده است.

-اگر تهدید آنها فعليت پيدا كند بايد يك جواب كوبنده نظامي نشان بدهيم

۷-وزیر دفاع انگلستان در پارلمان این کشور گفت: اگر تنش در خلیج فارس جدی شود ارتش انگلستان از آمریکا حمایت می کند و ما همین الان در آن منطقه مستقر هستیم.

وی افزود: انگلستان با متحدانمان در اروپا و در خلیج فارس درباره فعالیت های بی ثبات کننده رژیم ایران در آن منطقه نگرانی های مشترکی دارد. 

۸-العربیه: پدافند عربستان سعودی سحرگاه دوشنبه دو موشک بالیستیک شلیک شده توسط حوثی ها را منهدم کرد. اين دو موشک به سمت مکه و جده هدف گیری شده بودند

۹-رويترز: ترکیه برغم لفاظیها، بطور كامل از تحریم نفتی ایالات متحده علیه رژيم ایران تبعیت میکند. این در حالیست که آنکارا بطور علنی انتقاد میکند

-هیچ نفتکشی که در ایران بارگیری کرده باشد در اين ماه وارد بنادر ترکیه نشده است

۱۰-حكومت آخوندي در يك قدرت نمايي متناقض و پوشالي در مورد نقض برجام اعلام كرد غني سازي اورانيوم خود را چهار برابر كرد.

-آسوشيتدپرس : اين اقدام در بحبوحة تنشها با آمريكا در مورد تباه شدن توافق اتمي صورت مي‌گيرد

۱۱-خبرگزاريهاي سپاه تروريستي پاسداران و نيروي قدس سريعاً گزارش كردند اورانیوم غنی شده سبک تا ۳ و ۶۷صدم درصد غنی سازی می شود

۱۲-رسانه هاي رژيم قبلاً فاش كردند كه رژيم در حال حاضر بجاي ۳۰۰ كيلو فقط ۱۶۴ كيلو اورانيوم غني شده دارد و حجم ذخاير آب سنگين نيز از ۱۳۹ تن مجاز كمتر است و بنابراين حرفهاي شوراي عالي امنيت رژيم بلافاصله قابل اجراء نیست!

۱۳-سازمان انرژي اتمي رژيم در يك شوي هراسان و مضحك با ماسك اعلام كرد :  اقدامات رژيم درچارچوب برجام است و بنا ندارد از آن بیرون بیاید.  قدم های بعدی هم در همین چارچوب خواهد بود!

۱۴-آخوند روحانی در وضعيت استيصال خواهان اختيارات بيشتر، مشابه دوران جنگ ۸ ساله براي اداره امورگرديد.

-روحاني: در دوران جنگ در مقطعی که با مشکل مواجه شدیم، شورای عالی پشتیبانی جنگ ایجاد شد و همه اختیارات در دست این شورا بود… با این اختیارات توانستیم جنگ را اداره کنیم و امروز هم به چنین اختیاراتی نیاز داریم.

۱۵- کیهان خامنه‌ای در پاسخ به معركه گيري روحاني دربارة رفراندوم بر سر تعامل یا تقابل: این تئوری‌بافی‌ها  در حکم بمب صوتی و نارنجک دودزا برای پوشاندن ناکارآمدی دولت عمل می‌کند.

۱۶-خارج کردن سی اف تی از دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام، همزمان با نزدیک شدن ضرب الاجل اف ای تی اف،

۱۷-مجلس ارتجاع و کشمکشهای فزاینده در مرداب بحرانها برسر طرح دوفوریتی درباره پولشویی

۱۸-تهران ـ تجمعات اعتراضی بازنشستگان فرهنگی، غارت شدگان و دیگر اقشار به ستوه آمده از ستم و چپاول آخوندی

۱۹-در شهرهاي ميهن