آمریکا ۲۲نهاد و فرد خارجی را مطابق قانون منع تکثیرتسلیحاتی را تحریم کرد

اندازه متن
Aa Aa

آمریكا ۲۲نهاد و فرد خارجی را مطابق قانون منع تكثیر تسلیحاتی رژیمهای ایران، كره شمالی و سوریه تحریم کرد.

دكتر كریستوفر فورد، دستیار وزیر خارجه آمریکا در دفتر امنیت بین المللی و منع تكثیر تسليحات ضمن اعلام این تحریمها در شش توئیت اطلاعات مشروحی در باره اعمال تحریم های آمریکا علیه ۲۲ شخص و نهاد که با رژیمهای ایران و سوریه و کره شمالی در رابطه با تکثیر سلاحهای هسته‌ای و شیمیایی همکاری  داشتند، منتشر کرد.

دستیار وزیر خارجه آمریکا  نوشت:‌ آمریكا مطابق قانون منع تكثیر تسلیحات توسط رژیم ایران، كره شمالی و سوریه در  نشریه رسمی دولت فدرال آمریکا اعلام شده است.

در میان تحریم شدگان نه نهاد و  فرد هستند كه از برنامه موشك بالستیك ایران حمایت كرده اند .شامل (شرکت) تكثیر كننده زنجیره ای لی فانگ وی در چین (معروف به كارل لی) و شركت وی سنتوتك كاربون و گروه گرافیت  Graphite Corp.

دكتر كریستوفر فورد درباره (شرکت) لی فانگ وی، می نویسد: این شرکت بر اساس قانون منع تكثیر تسلیحاتی رژیم ایران، كره شمالی و سوریه بخاطر فراهم كردن ژیروسكوپها و شتاب سنجها برای رژیم ایران كه بر اساس نظام كنترل فن آوری موشكی تحت كنترل هستند، با تحریمهایی مواجه میشود. این شرکت فعالیتهای تكثیر تسلیحاتی خود با رژیم ایران را با مخفی شدن پشت یك شبكه پیچیده شركتهای پوششی با اسامی مستعار و شخصیتها پنهان میكند. در حالیكه آمریكا به هدف قرار دادن لی با تحریمها ادامه میدهد (رژیم ایران)  شركتهای ( پوششی)  تأسیس میكند تا به تكثیر تسلیحاتی خود ادامه دهد.

(شرکت ) لی فانگ وی اقلام را از طریق كانالهای كشتیرانی تجاری معمولی به خارج از چین منتقل میكند و طیف گسترده ای از قطعات برای رژیم ایران فراهم میكند.

‌توئیت های دکتر کریستوفر فورد۹۸۰۳۰۱