ابراز ترس و وحشت رژیم از شرایط و شکست برجام و مذاکره

اندازه متن
Aa Aa

بحران در راس نظام ولایت فقیه ، در شرایطی که رژیم  درمرداب بحرانهای مرحله پایانی  دست وپا می زند و راه برون رفتی ندارد:

خامنه ای:

مذاکره سم است  بااین دولت کنونی یک سم مضاعف است .

تلویزیون رژیم ۲۵/۲/۹۷

کیهان خامنه‌ای نوشت: مذاکره با آمریکا سمّ است یعنی هسته‌ای رفت ولی تحریم‌ها ماند! برجام یکی از مصادیق روشن  سمّ بودن مذاکره با آمریکا و  هدف گذاری واشنگتن در ضربه زدن به نقاط قوت ایران در قالب مذاکره است.

کیهان افزود : دولت روحانی تنها ظرف مدت دو ماه تمامی تعهدات برجامی خود را انجام داد. خروج بیش از ۱۲ هزار سانتریفیوژ از چرخه غنی‌سازی، توقف تحقیق و توسعه برای غنی‌سازی در فردو، بتن‌ریزی در قلب رآکتور اراک و خروج ۹۷۰۰ کیلوگرم از ده‌هزار کیلوگرم اورانیوم غنی شده زیر ۵ درصد از جمله این اقدامات بود که هزینه‌های سنگینی را در پی داشت.

روزنامه حکومتی رسالت نیز در سرمقاله خود تلویحا روحانی را جاهل و خائن توصیف کرد و نوشت: روحاني با افتخار از قرار گرفتن نام جمهوری اسلامی در زمره معدود صادرکنندگان اورانيوم غني شده و آب سنگين سخن گفته، حال آن که امروز معلوم شده اين صادرات نه تنها دستاورد نبوده، بلکه از سر اجبار و براي پايين نگه داشتن سقف موجودي اورانيوم غني شده و آب سنگين در داخل بوده است،

امروز اگر کسي باور کند برجام و مذاکره با آمريکا گره اي از مشکلات اقتصادي کشور گشوده، قطعا جاهل است، اگر کسي بگويد برجام و مذاکره با آمريکا سايه جنگ را از سر کشور دور کرده، احتمالا خائن است.

آخوند روحانی در سخنرانی در جلسه کارگزاران نظام با حضور خامنه‌ای در روز ۲۴ اردیبهشت ضمن مجیزگویی از خامنه ای، سال گذشته و امسال را سالهایی بسیار سخت در حیات ننگین ۴۰ ساله رژیم توصیف کرد :

به اصطلاح خودشان تصمیم گرفتند صادرات نفت را به صفر برسانند و در بقیه صادرات غیر نفتی ما هم اخلال ایجاد کنند  رهبری شجاع ما دولت ما مجلس ما و همه قوا در کنار همدیگر کاری کردیم که دشمن از لحاظ سیاسی ناموفق بوده. ‌امروز هم می‌بینیم دشمن در پی هم زور است و هم تزویر است ، صبح ناوگانش رامی‌فرستد شب شماره تلفن میده  بعضی‌ها اشتباه می‌کنند می‌گویند اینها ۶۰ روز مهلت دادند که۶۰روز دیگر عمل کنند نه ما از روز ۱۸ـ۲(ارديبهشت) عمل کردیم، دو تعهد مان را کنار گذاشتیم و ۲ تعهد دیگر بعد از ۶۰روز کنار خواهیم گذاشت   حکومتی که امروز در کاخ سفید در کنارش مشاوران جنگ‌طلب و برخی از آنها مشاورین میهن‌فروش قرار گرفتند آنها مسیر غلط را به آنها نشان دادند.