اطلاعیه شورای ملی مقاومت: احکام جنایتکارانه اعدام و فراخوان به اقدام فوری بین المللی

اندازه متن
Aa Aa

دبیرخانه شورای ملی مقاومت اطلاعیه یی درباره احكام جنايتكارانه اعدام و زندان براي چهار تن از هواداران مجاهدين صادر کرد:

اطلاعيه دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

اول خرداد ۱۳۹۸

احكام جنايتكارانه اعدام و زندان

براي چهار تن از هواداران مجاهدين

فراخوان به اقدام فوري بين المللي

براي نجات جان زندانيان سياسي 

روز يكشنبه ۲۹ارديبهشت ۱۳۹۸ بيدادگاهی در تهران به ریاست سر دژخيم محمد مقیسه اي، يك زندانی سياسي به نام عبداله قاسم پور را به اتهام آخوند ساخته ”بغي”، ”اجتماع و تبانی علیه نظام”  و ”عضویت و تبليغ و همكاري با سازمان مجاهدين” به اعدام محكوم كرد.

اين بيدادگاه سه زنداني ديگر بنامهاي محمدحسین قاسم پور(برادر عبدالله قاسم پور)، علیرضا حبیبیان(ز اقوام برادران قاسم پور) و اکبر دلیر را با اتهامات مشابهي به ۵ سال و نيم زندان محكوم كرد. این چهار زندانی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ توسط نيروهاي سركوبگر دستگير و به زندان اوین منتقل شده بودند.

آخوند جنايتكار محمد مقيسه‌اي (ناصريان) سردژخيمي است كه از دهه۶۰ به بازجويي و شكنجه زندانيان سياسي اشتغال داشته و در جريان قتل عام سال ۱۳۶۷ زندانيان را در زندان گوهردشت گروه گروه روانه جوخه هاي اعدام كرد.

مقاومت ايران در كتاب ”جنايت عليه بشريت” در سال ۱۳۸۰ و در كتاب ”برخاك افتادگان براي آزادي، ليست ۲۰هزار تن از شهيدان مجاهد خلق” در سال ۱۳۸۵ضمن برشمردن پاره اي از جنايتهاي مقيسه‌اي، او را در ليست كساني اعلام كرد كه بخاطر جنايت عليه بشريت بايد محاكمه شوند.

در شرايطي كه رژيم آخوندي از مقابله با خيزشهاي اجتماعي و فعاليتهاي فزاينده كانونهاي شورشي و شوراهاي مقاومت ناتوان مانده است، مذبوحانه تلاش ميكند با دستگيريهاي گسترده و احکام جنایتکارانه اعدام و زندانهاي طولاني مدت و ايجاد رعب و وحشت اوضاع را كنترل كرده و از بالا گرفتن قیامهای مردمی جلوگيري كند.

آخوند علوي وزير اطلاعات آخوندها در ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ از دستگيري ۱۱۶ تيم مرتبط با سازمان مجاهدين و مدير كل اطلاعات رژيم در آذربايجان شرقي در چهارم ارديبهشت ۱۳۹۸ از دستگيري و برخورد با ۱۱۰ تن از مجاهدين در اين استان خبر داد. سازمان مجاهدين خلق ايران در ۳ و ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ اسامي ۳۹ تن از دستگير شدگان را اعلام كرد.

مقاومت ایران دبيركل، كميسر عالي و شوراي حقوق بشر ملل متحد و سازمانهاي بين المللي مدافع حقوق بشر را به اقدام فوري براي نجات جان عبداله قاسم پور و ديگر زندانيان سياسي كه در معرض شكنجه و اعدام و زندانهاي طولاني مدت قرار دارند فرا خواند و خواستار تعيين هياتهايي براي بازديد از زندانهاي رژيم آخوندی و ديدار با زندانيان سياسي شد.

 

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

اول خرداد۱۳۹۸(۲۲مي ۲۰۱۹)