مشروح اخبار ایران و جهان – ۳ خرداد ۱۳۹۸

اندازه متن
Aa Aa

رئيس جمهور آمریکا در پاسخ به این سؤال که آیا آمریکا قصد دارد برای مقابله با حکومت ایران نیرو به خاورمیانه اعزام کند، گفت فکر نمی کنم نیازداشته باشیم، اما اگر نیاز باشد قطعاً نیرو به منطقه اعزام می‌کنیم.

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز برآمادگی نیروهای آمریکایی در مقابله با تهدید رژیم آخوندی تاکید کرد.

در باره خبرهای مربوط به طرح پنتاگون برای اعزام نیرو  به خاورميانه و درخواست ژنرال مك كينزي براي اعزام ۵ يا ۱۰ هزار نيروي افزوده ، شاناهان وزير دفاع موقت آمريكا گفت

این یك مسأله بسیار محتوایی است. از همین رو كافی نیست كه ما آن را در یك عدد مشخص خلاصه كنیم. عدد و رقم مشخصی وجود ندارد. آنچه ما روي آن متمركز هستيم حفاظت كافی برای نیروهایمان در خاورمیانه است.

قضائیه فرانسه موافقت خود را با استرداد يك دلال رژيم آخوندي به آمريكا اعلام كرد.

سفیر هند در واشینگتن گفت: هند به تمامی واردات نفتش از ایران خاتمه داده است.

رویترز نیز از قول یک مقام ارشد ترکیه نوشت: در حالیکه معافیت های نوامبر گذشته برای ۸ خریدار به پایان می رسد، ترکیه خرید نفت از ایران را متوقف کرد و به پیروی از درخواست واشنگتن برای متوقف کردن واردات نفت خام از جمهوری اسلامی ادامه خواهد داد.

قطر اعلام کرد که فقط در زمینه اقلام غذایی و دارو با رژیم ایران معامله می‌کند.

آخوند روحانی بار دیگر اوضاع دشوار رژیم را با دوران سخت رژیم درجنگ ضد میهنی با عراق مقایسه کرد و گفت: امروز همه توطئه‌ها در این است که ما مثل جنگ تحمیلی سر فرود بیاوریم.

سخنرانان پیش از خطبه جمعه‌بازار تهران در عین قدرتنمایی پوشالی و خنده‌دار، هراس حکومت آخوندی از تحولات نظامی در منطقه را برملا کردند.

تلویزیون حکومتی از زبان یکی از کارشناسان رژیم گفت: رادیو تلویزیون رژیم آخوندی نیز مانند سپاه پاسداران، در معرض لیست گذاری تروریستی قرار دارد و تا یک ماه دیگر با تحریمهای شدید آن مواجه خواهد شد.

خبرگزاری سپاه پاسداران خبر داد: علی ربیعی، دستیار ارتباطات اجتماعی آخوند روحانی و سخنگوی دولت او شد.

ریاض الحسن دبیرکل هیأت سیاسی ائتلاف ملی سوریه گفت: ارتش آزاد سوریه در یک پاتک، چند روستا در حومه حماه را بازپس گرفت.

وزارت خارجه فرانسه خواستار تحقیقات در مورد استفاده رژیم اسد از تسلیحات شیمیایی در شمال سوریه شد.

ترزا می، روز جمعه از مقامش به عنوان نخست‌وزیر انگلستان و نیز رهبری حزب محافظه کار استعفا داد.