مشروح اخبار ایران و جهان – ۱۹ خرداد ۱۳۹۸

اندازه متن
Aa Aa

خبرهای ایران و جهان

برای ایران آزاد –همبستگی با قیام و مقاومت مردم ایران

تظاهرات در واشنگتن مقابل وزارت‌خارجه

جمعه۲۱ژوئن۲۰۱۹-۳۱خرداد۱۳۹۸

– زنگنه، وزیردر هم شكسته نفت: یکی از سخت‌ترین مقاطع تاریخی پس از  ۴۰ سال

-نميتوانم يكسري مسائل را افشا كنم. بعضي ها ميخواهند با فشار آوردن من را در يك موضعي قرار دهند كه برخي از فعاليتهاي مان را افشا كنم.

– آمریکایی‌ها در موضوع تحریم‌های به اصطلاح هوشمند به نقطه‌ای رسیده‌اند که می‌خواهند جلوی تمامی راه‌های ما برای مقابله با تحریم‌ها را بگیرند، در حال حاضر اگر یک کشتی به سمت بنادر ایران حرکت کند از سوی بنادر کشورهای دیگر تحریم می‌شود

-توتال تمام تلاش خود را از طریق دولت فرانسه به کار بست تا از دولت آمریکا مجوز معافیت بگیرد اما نتوانست

۳-وزير ورشكسته نفت : مجاهدین در کاخ سفید نفوذ کرده اند

-آقای بولتون نماینده مجاهدین در کاخ سفید است!

-در کاخ سفید مجاهدین علیه ما کار می کنند ما چرا نباید با هم مهربان باشیم و چرا با یکدیگر همدل نیستیم!

ما یک مجموعه ایم باهم بایدمهربان باشیم منافقین الان تو کاخ سفید نفوذ کرده اند فراموش میکنیم؟ آقای بولتون الان نماینده منافقین است توی کاخ سفیدآنجا دارند علیه ما کارمیکنند ما با هم چرا مهربان نیستیم؟

۴-فرق این دوره با زمان جنگ در این است که آن زمان ما می‌توانستیم هر میزان، نفت مورد نظر خود را بفروشیم  اما اکنون فروش نفت، تامین کشتی و جا به جایی پول و حتی خرید بسیاری از کالاها با مشکل رو به رو شده است

۵ -در حال حاضر حتی یک کشور هم وجود ندارد که معافیت نفتی برای خرید نفت از ایران داشته باشد و حتی میعانات گازی نیز به لیست تحریم‌ها اضافه شده و تحریم‌های کشتیرانی و بانکی هم شدیدتر از دوره قبل شده است.

-چین بعد از ماه می هیچ برداشت نفتی از ایران نداشته است

۶-لاريجاني رئيس مجلس ارتجاع و جيغ بنفش عليه ماكرون،

پاسدار علي لاريجاني: سخنان اخير رئيس جمهور فرانسه در ديدار با آقاي ترامپ تاسف آور بود. هيچ سنخيتي با محتواي مطالب مذاكرات متعدد حضوري و تلفني با آقاي روحاني، نداشت!

-اگر آقاي ماكرون اينقدر در خط و نشان كشيدن متبحر است، مشكلات داخلي خود را سر و سامان دهد كه اينقدر كشته و زخمي روي دست ملت فرانسه نگذارد!!

۷-آسوشیتدپرس: ناوآبراهام لینکلن، روز شنبه در آبهای بین المللی شرق عمان و در ۲۰۰مایلی ساحل جنوبی ایران گشت داد.

-این ناو هواپیمابر همراه با ناوهای اژدرانداز ذخیره، و کشتیها و نیروی جنگی، شامل ۷۰هواپیما بعنوان تجهیزات اصلی، پاسخ پنتاگون به تهدیدات رژیم ایران در خلیج فارس است

۸-دریادار جان وید(Wade) فرمانده گروه ضربت لینکلن به آسو شیتدپرس گفت :تا این نقطه نیروهای رژیم ایران از هرکاری در ممانعت از جابجایی های ما، و از هر عملی که به واکنش ما نیاز باشد، خودداری کرده اند.

۹-ژنرال مک کنزی فرمانده سنتكام به دنبال آرايش نظامي جديد و تقويت نيرو در خليج فارس: یک حمله کاملا محتمل بود، اما اكنون رژیم ایران مجدد حساب و کتاب کرده و مجبور است میزان تجهیزاتی  را که ما دراین جا داریم در نظر بگیرد.

۱۰-آسوشيتدپرس : در حالی که دهها هزار نیروی آمریکا در سراسر منطقه حضور دارند…آمريكا اعلام كرده است : ۹۰۰ نفر ديگر افزوده ميشوند و حضور ۶۰۰ نفر تمديد ميشود

۱۱-تحلیل کیهان خامنه ای از سفر نخست وزیر ژاپن و وزیرخارجه آلمان به ایران:

-رسانه‌های (دولت روحانی) مشغول فضاسازی و بزرگنمایی آن هستند

-برخلاف برخی فضاسازی‌ها، مقامات ژاپن و آلمان برای میانجیگری و حفظ برجام و ارتقای روابط اقتصادی به ایران نمی‌آیند، بلکه اینها تنها در نقش «پیام‌رسان‌های ترامپ» به ایران سفر می‌کنند و هدف اصلی صرفا دلالی برای پیاده‌سازی خواسته‌های زیاده‌خواهانة رئیس‌جمهور آمریکا است.

۱۲-حکومت آخوندی قیمت بلیت قطار را از  روزیکشنبه ۲۲ درصد افزایش داد

-قیمت هر کیلوسیب زمینی در تهران ۶ تا ۸ هزار تومان .

-هر کیلو گوشت قرمز ۱۲۵۰۰۰ تومان .

 ۱۳-گرمای بی سابقه در خوزستان، دمای هوا در این هفته از ۵۰ درجه خواهد گذشت،

-شرایط بسیار دشوار هموطنان سیل زده در شوش ، شادگان و دشت آزادگان،

 ۱۴-جان باختن عبدالباسط ساروت، فوتبالیست و هنرمند مشهور مقاومت سوریه و از پیشگامان و فرماندهان ارتش آزاد سوریه، به دنبال جراحات شدید در درگیری با نظامیان جنایتکار اسد،