تقاطع خبرها _ اتمام حجت ۶۰روزه وبال گردن رژیم

اندازه متن
Aa Aa

نظام ولایت فقیه و اتمام حجت ۶۰ روزه

نگاهی به اظهارات مهره ها و رسانه های حکومت آخوندی

همان طور که می‌دانید روز ۱۸اردیبهشت آخوند روحانی و شورای عالی امنیت رژیم کشورهای اروپایی را تهدید کرد که اگه به خواسته‌های رژیم توجه نکنند، نظام از تعهدات برجامی اش گام به گام شانه خالی می‌کند و تا لغو کامل برجام پیش می‌رود. رژیم برای گام اول ۶۰روز به اروپا به اصطلاح فرصت داد. الان بیش از یک ماه از این مهلت گذشته و مهلت خود ساختة رژیم اسباب درد سرش شده گزارش کوتاهی را در این مورد ببینیم:

گزارش:

یک روز بعد از اتمام حجت رژیم به اتحادیه اروپا، در اولین پاسخ خود با لحنی تند محاسبات رژیم را در هم ریخت. اتحادیه اروپا تاکید کرد به هیچگونه شرطی مقید نیست و از رژیم خواست به تعهدات برجامی اش ادامه دهد. اکنون با نزدیک شدن پایان مهلت ۶۰ روزه و ادامه بی اعتنایی اروپا در درون رژیم نگرانی‌ها از اینکه بعد از ۶۰ روز چی؟ بالا گرفته است.اتمام حجت ۶۰ روزه وبال گردن نظام ولایت فقیه

محمد جواد ابطحی عضو مجلس ارتجاع در روز ۱۹ خرداد با بیان اینکه: « اروپایی‌ها به دلیل همراهی با آمریکا دنبال وقت کُشی هستند» گفت:« اروپایی‌ها در فکر سوزاندن فرصت هستند، متاسفانه دولت ما هم تصور می‌کند با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دیگر ترامپ روی کار نمی‌آید لذا در این اندیشه هستند که با آمریکای بدون ترامپ می‌توان برجام را پیش برد».

وی در ادامه با بیان اینکه:« وقت کُشی اروپایی‌ها طبیعی است زیرا همراه آمریکا هستند و علی رغم همه اظهارات و وعده‌ها این وقت کُشی را مدیریت می‌کنند» وی با اذعان به شکست پروژة تهدید و مهلت دو ماهه افزود:« اروپایی‌ها تا پایان فرصت ۶۰ روزه گام موثر برای جمهوری اسلامی بر نمی‌دارند… آنها تاکید خواهند کرد که نظام برای پیشرفت کشور باید همه هستی‌ خود را در اختیار آمریکا قرار دهد».

روزنامة حکومتی جهان صنعت درروز ۱۹خرداد با نگرانی از بی اعتنایی کشورهای طرف حساب برجام نوشت:« در یک ماه گذشته که ایران وارد فاز کاهش اجرای تعهدات هسته‌ای خود شده است، کمترین تلاش و نگرانی را در بین سه کشور اروپایی و چین و روسیه شاهد بودیم». این روزنامه افزود:« هنوز هیچ خبر جدی و امیدبخشی درباره شروع به کار عملی کانال مالی اروپا (اینستکس) دیده و شنیده نمی‌شود».

حوزه نفتی و بانکی

این روزنامه با ناامیدی افزوده: «حتی اگر این کانال برای تبادل کالاهای اساسی فعالیتش را شروع کند، که با وجود چراغ سبز آمریکا به نظر نمی آید شرکت یا کشوری اروپایی برای این کار پیش قدم شود، دردی از ایران دوا نخواهد کرد؛ چرا که شرط ایران برای بازگشت به اجرای تعهداتش طبق برجام، تامین نیازهایش در حوزه نفتی و بانکی است».اتمام حجت ۶۰ روزه وبال گردن نظام ولایت فقیه

روزنامه حکومتی آرمان هم در مطلب مشابهی، در مورد مهلت رژیم و پیامدآن که بر سر خودش آوار خواهد شد نوشت:« با شروع کاهش تعهدات برجامی ایران، پنجره‌ای که در برابر دیپلماسی تلاش می‌شد باز بماند در حال بسته شدن است و در این مدت هیچ تلاش جدی و قابل توجهی از سوی ۱+۴ برای حفظ برجام و اجرای خواست‌های ایران انجام نگرفته است و برعکس این کشورها ایران را هم چنان به صبوری دعوت می‌کنند».

روزنامة حکومتی رویش ملت هم به دو راهی مرگ و خودکشی از ترس مرگ اذعان کرد و نوشت:« شاید از بین رفتن برجام و بازگشت تحریم‌ها و اقدامات همه جانبه برای ایران مضر و خطرناک باشد اما به همان میزان که تحریم‌ها اثری به مراتب وحشتناک‌تر از ۲۰۱۰ برای ایران پیدا کرده است، تبعات منطقه‌ای و امنیتی بازگشت بحران هسته‌ای نیز قابل پیش‌بینی و مدیریت نیست». اکنون باید دید رژیم از بن بست خودساختة مهلت ۶۰ روز چطور می خواهد بیرون بیاید؟

مطالب مرتبط

مهلت ۶۰روزه حکومت به اروپا – روزنامه‌های حکومتی

تعامل با اروپا، از اوهام تا واقعیت