آسوشیتدپرس: مأموریت آبه کاهش تنش بین آمریکا و رژیم ایران است

اندازه متن
Aa Aa

آسوشیتدپرس-مأموریت آبه کاهش تنش بین آمریکا و رژیم ایران است

آسوشیتدپرس گزارش داد: شینزو آبه نخست وزیر ژاپن روز چهارشنبه در تهران فرود آمد. ماموریت وی کاهش تنشها بین آمریکا و رژیم ایران است و این درست ساعاتی بعد از حمله شورشیان تحت حمایت رژیم ایران در یمن به فرودگاهی در عربستان است که ۲۶ مجروح برجای گذاشت.

آسوشیتدپرس افزود: ‌سفر آبه بالاترین سطح تلاش برای کاهش تنش در حالیست که بنظر می رسد رژیم ایران آماده خروج از برجام است .

این خبرگزاری با اشاره به حمله حوثی ها با موشک کروز به فرودگاهی در عربستان و چاپ تصویری از بمباران اتمی دو شهر ژاپن در جنگ جهانی دوم در یک رسانه رژیم پیش بینی کرد موفقیت در این ماموریت آبه ممکن است دشوار باشد.

این خبرگزاری همچنین یادآوری کرد:‌ رژیم ایران پیشاپیش می گوید تولید اورانیوم غنی شده سبک را 4برابر کرده است آمریکا حمله مشکوک به نفتکش ها در ساحل امارات را به ایران نسبت داده و در اینحال شبه‌نظاميان یمن به حملات هماهنگ به عربستان ادامه داده اند.

آسوشيتدپرس نوشت: شينزوآبه مي گويد هدفش از سفر به ايران تلاش براي جلوگيري از برخورد نظامي در منطقه است

سخنگوي وزارت خارجه آمريکا از ابتکار عمل شينزوآبه نخست وزير ژاپن در سفر به ايران استقبال کرد و گفت :‌

ما طبعا از هر كس در جامعه جهاني كه بتواند از افزايش تنش بيشتر رژيم ايران جلوگيري كند حمايت ميكنيم ، (البته) با منتقل كردن اين پيام كه رويارويي نظامي تحمل نخواهد شد، و اين يك پيامي است كه اميدواريم متحدينمان كماكان بفرستند.

مورگان اورتگاس افزود:‌ همانطور كه ما روز دوشنبه گفتيم ما اطمينان بالايي داشتيم كه وزير خارجه آلمان اين پيام را منتقل كرد و مطمئنيم كه نخست وزير ژاپن هم همين كار را خواهد كرد.

سخنگوي وزارت خارجه آمريکا در باره فعاليت هاي هسته اي رژيم گفت :‌ رژيم ايران در جهت اشتباه حركت ميكند همانطور كه در گزارش علني آژانس بين المللي انرژي اتمي شاهد بوديم. آنها براي صلح و امنيت بين المللي چالش ايجاد ميكنند و ما به اين كارزار فشار حداكثري در رابطه با برنامه تسليحات هسته اي، تروريسم و فعاليتهاي شرورانه آنها در سراسر منطقه ادامه خواهيم داد.

اورتگاس گفت که حمله به فرودگاهي در عربستان توسط شبه نظامياني که  با تسليحات بسيار پيچيده‌اي كه آنها طبعا از رژيم ايران دريافت ميكنند،  صورت گرفته و رژیم ایران به خاطر حمایت از این گروه مسئول است.