مشروح اخبار ایران و جهان – ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

اندازه متن
Aa Aa

خبرهای ایران و جهان

سالگردكودتاي نافرجام ۱۷ژوئن

درهمشكسته شدن كامل توطئهای بزرگ

سرفرازی و پيروزی مقاومت ايران

تلویزیون ار.ت.ال. بلژیک:

تظاهر کنندگان در بروکسل

خواستار تغییر دموکراتیک در ایران شدند

روز (شنبه) در بروكسل تظاهراتی علیه رژیم ایران برگزار شد. در این تظاهرات مخالفان (این رژیم) و انجمن‌های مدافع حقوق بشر شرکت داشتند که خواهان تغییر دموکراتیک در ایران هستند و از اتحادیه اروپا می‌خواهند سیاست قاطع‌تری را در قبال حکومت تهران در پیش بگیرد. چندین شخصیت از جمله اینگرید بتانکور (در این تظاهرات) شرکت داشتند.

خبرگزاری فرانسه

تظاهرات در بروکسل برای یک ایران آزاد

خبرگزاری فرانسه – ۱۵ ژوئن ۲۰۱۹: روز شنبه تظاهرکنندگان در بروکسل در را هپیمایی که (در حمایت از) یک ایران آزاد برگزار شده بود، شرکت کردند و علیه رژیم ایران دست به اعتراض زدند.

تظاهرات هزاران  تن ازحامیان مجاهدین خلق ایران

در مقابل مقر اتحادیه اروپا در بروکسل

تلویزیون العربیه۲۵خرداد۹۸: هزاران تن از حامیان مجاهدین خلق ایران در مقابل مقر اتحادیه اروپا دست به تظاهرات زدند . تظاهر کنندگان از اتحادیه اروپا خواستار توقف  تعامل با رژیم آخوندها شدند. چرا که این رژیم با حمایت از شبه نظامیان تروریست، در کشورهای منطقه دخالت می کند.

آلب اسپریت(آلبانی):

تظاهرات بزرگ هزاران ایرانی در بروكسل

آلب اسپریت(آلبانی) :۱۶ژوئن۲۰1۹(۲۶خرداد۹۸)- هزاران ایرانی در تظاهرات بزرگی در بروكسل گردآمدند.

شركت كنندگان در این تظاهرات، نقض وحشیانه حقوق بشر توسط رژیم حاكم برایران و تروریسم و جنگ‌افروزی این رژیم فاسد در منطقه را محكوم كردند.

تظاهر كنندگان در اجتماع میدان شومان و در راهپیمایی خود در خیابانهای بلژیک از جنبش مقاومت ایران به رهبری خانم مریم رجوی و از سازمان مجاهدین خلق ایران و کانونهای شورشی داخل كشور حمایت كردند.

خانم مریم رجوی خطاب به تظاهر كنندگان گفت:رژیم درهم شکسته آخوندها اکنون در محاصره یک ملت به ستوه آمده و به پاخاسته قراردارد.

EPA آژانس خبری عکس اروپا: «شورای ملی مقاومت ایران در بروکسل تظاهراتی را برگزار کرد. در مقابل مقر اتحادیه اروپا  ایرانیان  با پرچم و  بنرهایی  که در دست داشتند، علیه رژیم ایران تظاهرات کردند. این تظاهرات توسط شورای ملی مقاومت ایران در حمایت از مردم ایران در مبارزه‌شان برای آزادی و دموکراسی در ایران برگزار شد.

هزاران تظاهرکننده ایرانی در پایتخت بلژیک

اقدامات تروریستی رژیم ایران را محکوم کردند

ایلاف -۱۶ژوئن۲۰۱۹

مریم رجوی اتحادیه اروپا را به گنجاندن سپاه پاسداران

و وزارت اطلاعات رژیم ایران در لیست گروههای تروریستی

و اخراج مزدوران این رژیم از کشورهای اروپایی فراخواند

وزير خارجه آمريکا در پاسخ به سؤال فاکس نيوز درباره تأکيد ترامپ و پنتاگون مبني بر غيرقابل انکار بودن نقش نيروهاي رژيم ايران در حمله به نفتکشها در درياي عمان گفت: بدون هيچ شکي، رژيم ايران مسئول حملات به نفتکش‌ها در حوزه خليج فارس است. ترامپ هر کاري که لازم بوده، انجام داده تا از بروز جنگ جلوگيري کند. مقامات رژيم ايران بايد درک کنند که واشينگتن بازدارندگي عليه اقدامات اين رژيم در منطقه را با قدرت ادامه خواهد داد.

ادی راما نخست وزیر آلبانی انفجار نفتکش ها در دریای عمان را یک حرکت تحریک آمیز مهندسی شده توسط رژیم ایران دانست و تاکید کرد آلبانی درکنار آمریکا و عربستان و امارات ایستاده است.

نخست وزیر آلبانی اعلام کرد: این حملات در دریای عمان یك تهدید جدی برای صلح و امنیت انرژی بین المللی است.آلبانی در كنار آمریكا، عربستان سعودی و امارات متحده عربی علیه آنچه که یك حركت تحریك آمیز مهندسی شده معمول رژیم ایران برای افزایش تنشها می باشد، ثابت قدم ایستاده است.

جرمی هانت، وزیر خارجه انگلستان اعلام کرد حکومت آخوندی  عامل حمله به به نفتکش‌ها در دریای عمان است.

فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا- سنتکام، اعلام کرد: ناوشکن یواس‌اس میسون در حال حرکت به سوی دریای عمان است.

هیل نشریه کنگره آمریکا نوشت: دولت ترامپ اعزام نیروی بیشتر نظامی به خاورمیانه را مورد بحث قرار میدهد.

انگلستان براي حفاظت از كشتيها نیروی ویژه تفنگدار دریایی به خلیج فارس اعزام می کند.

معاون وزیر دفاع انگلستان، در هشداری به حکومت آخوندی به خاطر حمله به نفتکشها در دریای عمان گفت: رژیم ایران باید آگاه باشد که انگلستان به حمایت از منافع خود در منطقه مصمم است.

عربستان رژیم ایران را مسئول حمله به دو نفتکش در دریای عمان دانست.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان خواستار “پاسخی قاطع و فوری” به حملات روز پنجشنبه به دو نفتکش در دریای عمان شد.

وی هشدار داد: چنین حملاتی ثبات بازار انرژی و عرضه آن را تهدید می‌کند.

نمایندگان هر دو حزب آمریکا بر مقابله با تهدیدهای جنگ‌افروزانه حکومت آخوندی تأکید می‌کنند.

شورای بین‌المللی دریانوردی بالتیک (بیمکو) بزرگ‌ترین انجمن کشتیرانی در جهان به وخیم‌تر شدن اوضاع در تنگه هرمز و خلیح فارس هشدار داده است.

آسوشیتدپرس گزارش داد بامداد یکشنبه، شبه نظامیان حوثی وابسته به رژیم ایران باردیگر دو فرودگاه جیزان و ابها در جنوب  عربستان را با پهپاد هدف قرار دادند.

عربستان اعلام کرد یک پهپاد را در نزدیکی فرودگاه ابها سرنگون کرده است.

دریک مانور ابلهانة آخوندی،کمالوندی سخنگوی انرژی اتمی رژیم با لحنی بچه ترسان برای گدایی اینستکس و الباقی برجام، گفت رژیم آخوندی در ششم تیر ماه از سقف مجاز ذخیره اورنیوم غنی شده سبک طبق برجام (یعنی سیصدکیلو) عبور خواهد کرد.

رویترز در گزارشی راجع به این خودزنی رژیم نوشت: رژيم ایران با نقض محدودیتهاي هسته ای و افزایش غنی سازی اورانیوم نگرانی های غرب را برمی انگیزد و وتنش ها با واشینگتن نیز افزایش می یابد این در حالی است که کشورهای اروپایی برای نجات معامله هسته ای تلاش می کنند.

همزمان با شروع جلسات اف اي تي اف و در آستانه پايان ضرب الاجل به حكومت آخوندي براي تن دادن به كنوانسيون مربوط به اف اي تي اف، حكومت آخوندي بار ديگر تصويب لوايج سي اف تي و پالرمو را به عقب انداخت.