مشروح اخبار ایران و جهان – ۲ تیر ۱۳۹۸

اندازه متن
Aa Aa

خبرهای ایران و جهان

برای ايـــــران آزاد

تظاهـرات و راهپيمايی در واشنگتـن

جمعه ۳۱خرداد ۱۳۹۸

همبستگي با قيام و مقاومت مردم ايران

پشتيبانی ازجايگزين دموكراتيك- شورای ملي مقاومت ايران

حمايت از برنامه خانم مريم رجوی

برد شرمن –نماينده ارشد دموکرات در کميته خارجي مجلس نمايندگان آمريکا

بسيار مسخره است که کشور بزرگي همانند ايران، کشوري که براي ما اولين اعلاميه حقوق بشر را به ارمغان آورد، حالا مجبور است که تحت يک نظام سرکوبگر و غير دموکراتيک به‌سر ببرد، رژيمي که اقدام به کشتن مردم مي‌کند، رژيمي که دست به تجاوز بين‌المللي مي‌زند، با اين هدف که افکار مردم را از فساد مالي خود منحرف کند. اين وضعيت بايد خاتمه يابد

تام مک‌کلينتاک –  نماينده کنگره آمريکا

از همه شما ممنونم.

از تک‌تک شما به‌خاطر حضورتان در اينجا تشکر مي‌کنم. جنبش آزادي ايران نه فقط تاب تحمل داشته بلکه بسيار گسترش پيدا کرده، آن هم در برابر بي‌عدالتي‌ها و شقاوت‌هاي رژيم نامشروع ايران. بي‌عدالتي‌ها و شقاوت‌هايي که بسيار گسترده و مورد انزجار هستند.

هر چه ديکتاتوري آخوندها شدت پيدا کرده، عزم مقاومت در برابر آن هم جزم‌تر شده است.

سناتور رابرت منندز – رهبر دموکرات‌ها در کميته خارجي سناي ايالات متحده

از شما به‌خاطر برجسته کردن مستمر درد و رنج مردم ايران که با سرکوب و خفقان يک رژيم وحشي مواجهند، تشکر مي‌کنم. من با ديدگاه شما در باره يک آينده بهتر براي ايران و ايرانيان همنظر هستم. آينده‌يي که در آن همه مردم ايران بدون ترس زندگي ‌کنند و حکومتي داشته باشند که نماينده  مردم باشد، به حقوق بشر احترام بگذارد، به حکومت قانون وفادار باشد و باکشورهاي همسايه در صلح و همکاري باشد.

تلويزيون اي بي سي :

ايرانيان مقيم آمريکا در واشينگتن به خيابان ها آمده اند  و خواستار تغيير رژيم در ايران  هستند.

آنها  همچنين احساساتي قوي نسبت به تنشها ميان  آمريکا و  رژيم ايران دارند.

خبرگزاري آسوشيتدپرس ۲۱ژوئن  :

حاميان مقاومت درتبعيد روز جمعه براي تغيير رژيم در ايران تجمع کردند. اين در بحبوحه تنشهاي تشديد شده بين آمريکا و ايران است. زردپوشان با پوستر ايران آزاد در مقابل وزارت خارجه آمريکا خواهان پايان حکومت ديکتاتوري مذهبي حاکم بر ايران شدند.

العربيه : جنبش مجاهدين خلق خواستار تغيير رژيم ايران شد

حاميان مجاهدين براي تغيير رژيم در ايران در واشنگتن تظاهرات کردند. اين  تظاهرات  همزمان با افزايش تنش بين واشنگتن و تهران انجام ميشود.

پنتاگون  در يک حمله فلج كننده سايبري ، سيستم كامپيوتري سپاه پاسداران و دستگاه كنترل شليك راكت و موشكهاي رژيم آخوندي را مورد تهاجم قرار داد.

رئيس جمهور آمريکا اعلام کرد: من هرگز از  حمله (نظامي) عليه رژيم ايران عقب نکشيدم. من فقط اين بار انجام آن را متوقف کردم.

جان بولتون مشاور امنيت ملي رئيس جمهور آمريکا به حکومت آخوندي اخطار داد كه نبايد احتياط آمريكا را ضعف تلقي کند.

نيروي دريايي انگلستان غواصان نخبه اي را  براي حفاظت از کشتيهاي اين کشور از حملات تروريستي رژيم آخوندي به خليج فارس مي‌فرستد.

مايک پمپئو وزيرخارجه آمريکا روز شنبه گفت آمريکا فشار تحريمهاي اقتصادي بر رژيم ايران را تشديد خواهد کرد تا اين رژيم از خشونت دست بردارد و وارد تعامل با تلاشهاي ديپلوماتيک شود.

برايان هوک مسئول اقدام ايران در وزارت خارجه آمريکا گفت رژيم ايران به عقب رانده مي شود و بسيار مهم است که جامعه بين المللي اجازه ندهد  اين رژيم با خشونتي که بکار مي برد ادامه دهد.

صبح روز يکشنبه  معلمان معترض  از استان‌هاي مختلف کشور از جمله قزوين، اصفهان و سيستان و بلوچستان به تهران آمده و در مقابل مجلس ارتجاع تجمع اعتراضي برگزار کردند.

تصميم اجلاس اف.اي.تي.اف براي تشديد نظارت بر تبادلات مالي رژيم و هشدار مجدد اف.اي.تي.اف به حکومت آخوندي درباره تن دادن به کنوانسيونهاي مربوط به نهاد جهاني مبارزه با تأمين مالي تروريسم و پولشويي، بحران در درون رژيم بر سر اين موضوع را تشديد کرده است.

تجارت چين با حکومت آخوندي به ميزان زيادي کاهش يافته است.

حکومت آخوندي براي زهر چشم گرفتن يکي از کارکنان هوافضاي خود را اعدام کرد.

در استانبول راي‌گيري مجدد براي انتخاب شهردار جديد که از صبح يکشنبه آغاز شده بود، پايان پايان يافت و شمارش آرا آغاز شد.