تیغ دو دم سرکوب و وحشت از خشم مردم_تقاطع خبرها

اندازه متن
Aa Aa

وحشت از خشم مردم و تیغ دو دم سرکوب

نگاهی به اظهارات مهره ها و رسانه های حکومت آخوندی

رژیم آخوندی در چنبرة بحرانهای لاعلاج داخلی، منطقه‌یی و بین المللی و دروحشت از انفجار خشم مردم، برای ایجاد فضای رعب به منظور مهار واکنشهای اجتماعی باردیگر تحت عنوان مبارزه با بدحجابی به سرکوب عریان زنان و جوانان در کوچه و خیابان پرداخته.

اما به کار انداختن حربة سرکوب با واکنشهای خشمگینانه و گستردة اجتماعی مواجه شده و موجب وحشت مهره‌ها و ایادی رژیم شده است آن چنان که برخی سردمداران رژیم اعلام کرد مزدوران به اصطلاح نهی از منکر اجازه برخورد ندارند و فقط تذکر می دهند. و ماموران هم حق برخورد ندارند و موارد را باید به مراجع قضایی معرفی کنند. اما واکنشها خلاف تصور رژیم بود. گزارشی را در این مورد ببینیم:

گزارش:تیغ دو دم سرکوب و وحشت از خشم مردم

رسانه های حکومتی اذعان کردند انتشار ویدئویی از برخورد یک مزدور انتظامی با دختری جوان، موجی از خشم و نفرت مردمی را در شبکه های اجتماعی بر انگیخته است. این موج بلافاصله به درون خود نظام آخوندی ریخت. تلویزیون رژیم یکی از سرکردگان نیروی انتظامی را برای غلط کردم گویی به صحنه آورد تا خشم و نفرت عمومی را آرام کند.

سایت حکومتی مشرق نیوز با سوز و گداز نوشت«پلیس را هیچ وقت تا این اندازه بی‌دفاع و عقب‌نشسته ندیده بودم. شب گذشته، مجری تلویزیون تا اقرار سرکلانتر را نسبت به اشتباه مأمور انتظامی در ماجرای زن بدحجاب در شرق تهران نگرفت، کوتاه نیامد».

این سایت حکومتی در ادامه با وحشت از ترک برداشتن دیوار اختناق پلیسی نوشته است«عقب‌نشینی عاجزانه پلیس در برابر حادثه‌ای مانند برخورد با زن بدحجاب در تهران‌پارس، صحنه‌های دیگری را رقم خواهد زد که قانون‌شکن را نسبت به مجری قانون، گستاخ‌تر می‌کند.

تعرض به پلیس

نمونه‌اش راننده تریلری است که چند وقت قبل در یکی از جاده‌های جنوب، وقتی با فرمان ایست پلیس مواجه شد، تمکین نکرد و عاقبت از روی بدن مأمور وظیفه‌شناس عبور کرد. صحنه‌های دیگری از تعرض به پلیس و امکانات دولتی هست که همه ما در حافظه داریم».تیغ دو دم سرکوب و وحشت از خشم مردم

اما وحشت از فضای انفجاری جامعه در درون رژیم سنگین تر فضای وحشت از پاره شدن تور اختناق در رژیم عمل کرده است. مقامات و مهره های رژیم هریک برای در بردن خود از پیامد جنایتهای نیروهای سرکوبگر در محکومیت این اعمال از دیگری پیشی می گیرد

پروانه سلحشوری عضو مجلس ارتجاع در روز چهارم تیر، گفت: بعد از انتشار فیلمی از برخورد پلیس با یک دختر جوان در یکی از پارک‌های تهران امروز ۳۰ نماینده در تذکر کتبی به وزیر کشور خواستار توضیح در این باره شدند. همچنین سوالی از وزیر کشور درباره علت برخورد خشن نیروی انتظامی با دختر جوان در یکی از پارک‌های تهران به جریان افتاد.

این عضو مجلس به نیروهای سرکوبگر امکان انفجار خشم مردم در اثر این اعمال را گوشزد کرد و گفت:« این نوع رفتارها باعث اغتشاش در جامعه می‌شود. در هفته‌های اخیر جو بسیار متشنجی در جامعه ایجاد شد که به بی‌اعتمادی دامن می‌زند».

پیامد انفجاری

محمود صادقی عضو دیگر مجلس ارتجاع از پیامد انفجاری عمل سرکوبگرانة مزدور انتظامی ابراز وحشت کرد و گفت:« نه تنها این کار تأثیر مثبتی در پذیرش هنجارها و ارزشهای دینی ندارد بلکه موجب بدبینی، کینه و فاصله گرفتن مردم به ویژه نسل جوان از حاکمیت خواهد شد». وی با اذعان به شکست این شیوه‌های سرکوبگرانه گفت:« امر به معروف ونهی از منکر از تکالیف نتیجه محور است و در صورتی که احتمال تأثیر ندهیم انجام این تکلیف ساقط است».تیغ دو دم سرکوب و وحشت از خشم مردم

طیبه سیاوشی عضو دیگر مجلس ارتجاع هم در وحشت از انفجار اجتماعی ضمن گوشزد کردن شکست روشهای سرکوبگرانه به پشت کردن مردم به قوانین آخوند ساخته اذعان کرد و گفت: در روزهای اخیر در تهران با مسئله‌ای فراتر از حجاب مواجه هستیم که صرفاً ایجاد محدودیت بر پوشش مد نظر نیست

و در واقع امنیت روانی را از شهروندان تهرانی سلب کرده است حرکت در این جهت و پافشاری روی آن علاوه بر زیر پا گذاردن حقوق شهروندی در نهایت منجر به خدشه بر اعتبار و حرمت قانونی نهادهای نظم دهنده به جامعه خواهد شد. کلیپ منتشر شده دستگیری یک دختر تحت هر عنوانی رفتار دستگیرکنندگان را توجیه نمی کند

بر اساس گزارش منتشره شده مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نشان داده شده که ارزشمندی حجاب در جامعه دچار تحول شده و بر اساس آخرین تحقیقات تعاریف عرفی تعریف شرعی از وجود حجاب متفاوت تلقی گردیده و بیشتر افراد تلقی عرفی از حجاب دارند که به هیچ وجه مد نظر سیاست گذاران قرار نگرفته است».

مطالب مرتبط

خیز برای سرکوب در عین ضعف و وحشت_قیام ایران

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی تهران در اعتراض به ادامه بازداشتها و صدور احکام قضایی برای دانشجویان