برنارد کوشنر در گردهمایی ایران آزاد در اشرف۳

اندازه متن
Aa Aa

برنارد کوشنر وزیر خارجهٔ پیشین فرانسه در اجلاس سالانه مقاومت ایران در اشرف۳

خانم رجوی عزیز، من در اینجا یک شاهکار از دوستی و همبستگی را می‌بینم. واقعاً افتخار آمیز است. شما واقعاً شایسته‌اید که یک کشور واقعی را بنا کنید. این جا بسیار عالی بنا شده. در اروپا به اشرف ۳که آمدیم این یک جایزهٔ شایسته بود برای کسانی که از شما حمایت می‌کردند و هم برای شما که از مردمتان پشتیبانی می‌کنید.

ما با یک گام جدید و سرفصلی تازه مواجه هستیم. دورانی که آزادی ایران را به ارمغان می‌آورد. من به سخنان وزیر خارجهٔ پیشین کانادا گوش می‌کردم، شما داشتید برنامه خانم رجوی را به ما یادآوری می‌کردید. مردم ایران بدون شک از نه تنها به برنامه‌های خانم رجوی ایمان دارند بلکه آماده هستند که کشورشان را از نو بنا کنند.

بقیه اروپا هم باید فقط به برنامه خانم رجوی گوش فرابدهند؛ انتخابات آزاد با حق رأی برای همه، ثانیا یک سیستم کثرت‌گرای سیاسی با مجالس آزاد. سوم لغو حکم اعدام، کی مخالف این هست. لیست کسانی که تحت حکم اعدام هستند را به من بدهید. چهارم، جدایی دین از دولت، قطعاً این نکتهٔ کلیدی است، برای استبداد این چنینی که حاکم است و برای بقیهٔ جهان که دست رد به سینهٴ این رژیم می‌زند. سیستم قضایی در ایران به اعلامیه جهانی حقوق‌بشر پایبند خواهد بود. حفاظت از اموال خصوصی و سیاست خارجی بر مبنای همزیستی مسالمت‌آمیز و توقف پیگرد سلاح اتمی. چه کسی از مردم ایران مخالف این هاست؟ حتی در اروپا و سایر کشورهای جهان چه کسی مخالف این هاست؟ به نظرم هیچکس با این مواد برنامه خانم رجوی مخالف نیست، برنامه‌یی که بر پایه یک سیاست بنا شده. من با آقای جولیانی موافقم که مردم ایران از خامنه‌ای حمایت نمی‌کنند، سران رژیم ایران قاتل هستند، آقای جولیانی درست گفت، آنها قاتل هستند در خاورمیانه آتش بپا می‌کنند بسیاری از مردم خاورمیانه مورد حملات تروریستی این رژیم قرار دارند. شرایط صلح آمیزی برقرار نیست، می‌دانیم تهدیدهایی وجود دارد، تنشهایی بین دولت آمریکا و رژیم ایران وجود دارد و مردم ایران هم در خطر هستند. مردم فرانسه هم آماده هستند در این مسیر به مردم ایران کمک کنند. مهم‌ترین حرفی که می‌خواستم بگویم این است که ما آماده هستیم مردم ایران را از زیر این استبداد مذهبی رها کنیم. ما مخالف مذهب نیستیم. ما مخالف سوء‌استفاده از مذهب برای کشتار مردم هستیم. تماماً مخالف چنین نمایش دموکراسی دروغین برای توجیه شکنجه‌ها و کشتارها هستیم.

رژیم ایران همهٔ جنایتها را تحت نام مذهب انجام می‌دهد. قطعاً مردم ایران از این رژیم رها خواهند شد. متأسفم که کم ستایش کردم از خانم رجوی. شما واقعاً یک فرد مقاوم و یک الگوی مقاومت از زنان در جهان هستید.