ادعاهای آخوند حسن روحانی – روزنامه‌های حکومتی

اندازه متن
Aa Aa

چکیده ای از روزنامه های حکومتی – ادعاهای آخوند حسن روحانی

گزیده ای از مطالب مندرج در روزنامه های نظام آخوندی

روزنامه‌های حکومتی دوشنبه بیست و چهارم تیرماه، مهم ترین عنوانهای خود را اختصاص داده اند به ادعاهای آخوند روحانی در خراسان شمالی، و در کنار آن به موضوع فساد در وزرات بهداشت، سالگرد امضای برجام و همچنین موضوع توقیف کشتی نفت کش رژیم. بحرانهای اقتصادی اجتماعی با محوریت فساد در کنار ادعاهای رونق اقتصادی تیترهای دیگر روزنامه های امروز است.

روزنامه‌های هردو باند حاکم ادعاهای اقتصادی آخوند روحانی در خراسان شمالی را به چالش کشیده‌اند:

جهان صنعت: برخورد سطحی با مباحث اقتصادی، ویژگی اصلی دولتی است که بنا دارد با استناد به آمارهای غیرواقعی از دستاوردهای مثبتی بگوید که هیچ گاه در زندگی واقعی جامعه مردمی منعکس نشده و از سنگینی بار فشارهای اقتصادی بر دوش آنها نکاسته است.ادعاهای آخوند حسن روحانی - روزنامه‌های حکومتی

همدلی: اتکا به آمار‌های غلط، تظاهر به آرامش در سپهر سیاست ایران، کتمان‌سازی واقعیت‌های معیشتی مردم، ایجاد امید‌های کاذب،گره زدن همه مشکلات به تحریم‌ها و پناه گرفتن در زیر چتر نظریه‌های پوسیده و نخ‌نمای دایی‌جان ناپلئونی، همگی اتکای روحانی به پوپولیسم را در جمع مردم شیروان به نمایش می‌گذارند.

کیهان: دولت روحانی چون نتوانست وام بگیرد بدهی‌های خارجی‌اش کم شده است. در حالی که حسن روحانی،دیروز کاهش بدهی‌های کشوررا به عنوان سند موفقیت دولتش فاکتور کرد، یک کارشناس اقتصادی، علت این اتفاق را ناتوانی دولت در استقراض از خارجی‌ها دانست.

رسالت: از میان گفته های روحانی در سفر اخیرش به خراسان شمالی، دو جمله به تیتر دو رسانه دولتی ایرنا و ایسنا تبدیل شده است. یکی «برجام پیروزی بزرگ سیاسی و اخلاقی ملت ایران بود» و دیگری «ناکارآمدی دولت، ادعایی نارواست»… دستاوردسازی برای برجام و رد ناکارآمدی دولت، دو روی یک سکه اند و دقیقا باید گفت، متاسفانه خلاف آنچه جناب رئیس جمهور گفته اند،‌ ناکارآمدی دولت، ادعایی رواست!

در روزنامه‌ های باند خامنه‌ای سالگرد برجام بهانه‌یی شده که بن بست نظام در برجام را بر سر باند رقیب بزنند، برای نمونه کیهان خامنه‌ای را ورق می زنیم:

کیهان: سینه‌چاکان برجام از یادآوری سالگرد برجام خجالت کشیدندادعاهای آخوند حسن روحانی - روزنامه‌های حکومتی
کیهان: یک جریان واداده – اگر نگوییم وابسته- برای سرپوش نهادن بر خسارت کلانی که به نظام و مردم تحمیل کرده است، ساز جدیدی کوک کرده…

از آنجا که احتمال می‌رود تحمیل‌کنندگان برجام با سرپوش نهادن بر فاجعه‌ای که به مردم و نظام تحمیل کرده‌اند درپی زمینه‌سازی برای فاجعه‌ای دیگر باشند، ‌اشاره‌ای گذرا به چند نکته درباره این دروغ بزرگ ضروری به نظر می‌رسد و مخصوصاً با توجه به اظهارات امروز رئیس‌جمهور در سفر به خراسان شمالی بیم آن می‌رود که مشاوره‌های غلط دیگری به ایشان در میان باشد!

کیهان: رئیس‌جمهور در اظهارنظری تأمل برانگیز گفته است که برجام، پیروزی اخلاقی ایران بود! حال سؤال این است که آیا دادن آن همه امتیاز نقد برای گرفتن کاپ اخلاق بود؟!

در روزنامه های باند روحانی ابراز وحشت از انزوای جهانی و منطقه‌یی رژیم، و ضرورت عقب نشینی دیده می شود:

آرمان: دستمالچیان سفیر پیشین رژیم در لبنان: به طورکلی راه دیپلماسی برای نجات برجام باز است و ایران آماده است تا برای حفظ این توافق مهم و حیاتی طرح‌های اروپا را بررسی کند.ادعاهای آخوند حسن روحانی - روزنامه‌های حکومتی

آرمان: هرمیداس باوند: انتظار ایران از اتحادیه اروپا در برابر آمریکا تقریبا بی‌معنی شده و اروپایی‌ها نشان داده‌اند که نمی‌توانند در برابر آمریکا ایستادگی کنند. بنابراین چون چنین وضعی پیش آمده نگرانی عمده آن است تا مساله به‌نحوی فیصله یابد تا گزینه نظامی منتفی گردد.

ایران: حشمت الله فلاحت پیشه: نباید کاری کنیم حضور پرونده ما در شورای حکام نهادینه شود، زیرا در این صورت پرونده ما به یک بحث روز تبدیل شده و می‌تواند پیامدهای درازمدتی برای ایران داشته باشد.

اذعان به گسترش فقر و فساد حکومتی موضوع مشترک روزنامه‌های دوشنبه است:

همدلی: بر اساس گزارش فوربًس، ایران که در سال ۲۰۱۷، رتبه یازدهم شاخص فلاکت را در میان کشورهای دنیا به خود اختصاص داده بود حالا در سال جاری، به

مطالب مرتبط

کشمکش سر ادامه برجام – روزنامه‌های حکومتی

مروری بر رسانه‌های حکومتی –دوشنبه ۲۴تیر۹۸