تلویزیون الاخباریه-عربستان ۲۴تیر۹۸: کمیته عربی-اسلامی با مقاومت ایران در تیرانا

اندازه متن
Aa Aa

تلویزیون الاخباریه ۲۴/۴/۹۸ در گزارشی از کنفرانس همبستگی عربی اسلامی با مقاومت ایران گفت:

با حضور شخصیت های سیاسی عربی در کنار نیروهای اپوزیسیون ایران کمیته همبستگی عربی اسلامی با مقاومت ایران در تیرانا پایتخت آلبانی کنفرانس خود را برگزار کرد. در این کنفرانس موضوعات  مختلفی مورد بحث قرار گرفت که مهمترین آنها حمایت رژیم حاکم بر تهران از تروریزم در منطقه و جهان بود.

صالح القلاب وزیر پيشين تبليغات اردن به الاخباريه گفت:

واقعیت این است که مقاومت ايران می تواند هدفش که سرنگونی این رژیم است را محقق کند زیرا که این مقاومت تنها این تعدادی که اینجا در خارج هستند نیست، بلکه نیروهای مجاهدین خلق در داخل ایران هستند و اغلب مردم ایران را شامل می شود همه آنها حول مجاهدین و مقاومت ایران حلقه می زنند و همه آنها در راستای سرنگونی رژیم حاکم فعالیت و حمایت می کنند الان این رژیم می خواهد مردم را به بحران های خارجی مشغول کند.

الاخباريه افزود: شرکت کنندگان در این کنفرانس که در حاشیه گردهمایی سالانه مقاومت ایران برگزار شده بود تاکید کردند که به مجرد سرنگونی رژیم ولایت فقیه در تهران، آتش فرقه گرایی در منطقه نیز خاموش خواهد شد آنها به یک فعالیت منطقه ای و بین المللی برای متوقف کردن جنایتهای رژیم ایران و حمایت از قیام مردمی که در مقابل ظلم در ایران بپا خواسته اند فرا خواندند سخنرانان تاکید کردند که رژیم ولایت فقیه در ایران از دهه ها پیش از طریق دخالت های خونین در بحرین و یمن و سوریه وعراق و لبنان و بقیه کشورهای عربی، صلح وثبات منطقه را تهدید می کند.

نذیر حکیم از رهبران اپوزیسیون سوریه به الاخباريه گفت :

 ما در محلی امیدوار کننده فساد رژیم ایران را بررسی می کنیم.رژیمی که سرطانش و زیانش را به منطقه کشانده است این رژیم فقط به مردمش زیان نمی رساند. این رژیم نیروهای مقاوم و مبارز همه طیف های جامعه را کشته و کوچ داده است

الاخباريه در ادامه گفت: در کنفرانس همبستگی عربی  ـ اسلامی با مقاومت ایران، تاکید شد که رژیم اخوندی جنگ مذهبی را در منطقه شعله ور کرده امت اسلامی را پراکنده و دسته بندی کرده است آنها به حمایت از قیام مردم ایران فراخوان دادند چرا كه  پیروزی مردم ایران پیروزی مردم عرب نیز هست.

پیام این کنفرانس بسیار روشن بود پيام اين بود كه  زمان آن رسیده است که دولتها و کشورهای جهان آزاد بحرکت در آیند و موضوع مردم ایران که تحت ظلم دیکتاتور قرن و جنایت کاران جنگی این دوران هستند را مد نظر قرار دهند

در اين كنفرانس همچنين تاکید شد که حمایت از اپوزیسیون و مردم ایران راه کار اصلی برای سرنگونی این رژیم فاشیستی است.