مشروح اخبار ایران و جهان – ۲۵ تیر ۱۳۹۸

اندازه متن
Aa Aa

خبرهای ایران و جهان

دادخواهی قتل عام ۶۷

محاكمه آمران و عاملان در دادگاه بين‌المللي

کنفرانس بین‌المللی در اشرف۳

دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸

اكسپرس انگلستان-۱۴ژوئیه۲۰۱۹: کنفرانس سالانه مقاومت ايران در آلبانی

 در این كنفرانس شخصیتها از كشورهای مختلف جهان از جمله هیأت انگلستان تحت هدایت دكتر متیو آفورد

خواستار اقدام قاطعتر علیه رژیم ایران  شدند

 همزمان، انگلستان حضور نیروی دریایی خود در منطقه را با اعزام ناو شكن اچ ام اس دانكن افزایش داده است

تلویزیون الاخباریه ۲۴/۴/۹۸ در گزارشی از کنفرانس همبستگی عربی اسلامی با مقاومت ایران گفت:

با حضور شخصیت های سیاسی عربی در کنار نیروهای اپوزیسیون ایران کمیته همبستگی عربی اسلامی با مقاومت ایران در تیرانا پایتخت آلبانی کنفرانس خود را برگزار کرد

واشينگتن تايمز بمدت چند ساعت كنفرانس بزرگداشت نبرد تاريخي مردم ايران برای آزادی با حضور رئيس جمهور برگزيده مقاومت و شخصيتهای برجسته بين المللي در اشرف سه را بصورت زنده بر روي سايت خود پخش كرد.

یک روز پس از تاکید اجلاس شورای وزیران اتحادیه اروپا درمورد لزوم عقب گرد رژیم آخوندی از تخلفاتش در برجام،

خامنه ای گفت این فرایند ادامه خواهد یافت :

به صراحت داره این حرف را وزیر خارجه ما میزند که اروپا ۱۱ تا تعهد در قبال ما دارد و به این یازده تعهد عمل نکرده ما چی؟ ما به اون تعهداتی که در برجام بود و به چیزی بالاتر از اون عمل کردیم حالا که شروع کردیم در مقابل اونها تعهدات مون را کاهش بدهیم اونها طلبکارانه می آیند جلو اه آقا چرا شما تعهدات تان را کاهش میدهید ؟ خب پرروها شما یازده تا تعهد داشتید هیچ عمل نکردید چرا از ما میخواهید که ما به تعهدات مان پایبند باشیم ؟ حالا ما تازه شروع کردیم به کم کردن تعهدات و این فرایند قطعا ادامه خواهد یافت .

خبرنگار سی ان ان از یک راهزنی دریایی سپاه پاسداران رژیم آخوندی خبرداد.

وزیر خارجه آمریکا در چهارمین سال امضای برجام گفت: برجام و رفع تحریمهای ناشی از آن، اشتباهی بنیادین بود و خروج آمریکا باعث پیشرفت اساسی در (کنترل رژیم ایران) شده است.

آسوشیتدپرس گزارش داد: روز دوشنبه كشورهای اتحادیة اروپا دنبال كاهش تنش در خلیج فارس بودند و از رژیم ایران خواستند به توافق اتمی ۲۰۱۵ وفادار باقی بماند.

استف بلوك Stef Blok ، وزیرخارجه هلند، گفت رژیم ایران باید به التزاماتش پایبند بماند.”  …

جرمی هانت وزیرخارجه انگلستان گفت: “خاورمیانه هم اكنون یكی از بی‌ثبات‌ترین مناطق جهان است اما اگر طرف‌های مختلف مجهز به تسلیحات اتمی باشند، تهدیدی برای موجودیت بشریت خواهد بود.”

سران کشورهای انگلستان، فرانسه و آلمان كه امضاءكنندگان برجام هستند خواستار پایان افزایش تنش‌ها در منطقه شدند.

روز سه شنبه ۲۵ تیر جمعی از بازنشستگان در مقابل وزارت کار رژیم تجمع اعتراضی برگزار کردند.

روز سه شنبه هم‌چنین غارت شدگان مؤسسه کاسپین متعلق به سپاه پاسداران در اعتراض به غارتگري عوامل رژيم، در برابر بانک مرکزی رژیم در تهران تجمع کردند.

یک عضو مجلس ارتجاع درباره شدت بحران آب در استان اصفهان گفت در بخش‌هایی از استان اصفهان آب شرب وجود ندارد:

در خصوص آب شرب همین الآن که ما اینجا نشستیم در بخش‌هایی از استان اصفهان آب شرب نیست، آی نمایندگان مجلس جنابعالی آقای مصری و همه برادران و خواهران به هر حال در جریان باشید همین دو هفته‌ای که ما رفته بودیم در حوزه انتخابیه خیلی از شهرها ده ساعت ده ساعت آب قطع بود در اصفهان والله شاهین شهرمان همین‌طور بود گرگاب مون همین‌طور بود دولت آباد مون همین‌طور بود در برخی از شهرهای دیگه همین‌طور بود…توی این گرمای هوایی که بالای ۴۳درجه گرما بود اونوقت ما چه جوابی به مردم داریم؟..

ابطحی یک عضو دیگر مجلس آخوندی در جلسه روز سه‌شنبه این مجلس درباره ورشکستگی بانکهای رژیم گفت:

بانکها دارند ورشکسته می‌شوند با اين محاسبه‌ای که کرده‌اند آقا برنگشته علاوه  بانکها نمی‌توانند تسهیلات بدهند شما هی دائم می‌گید آقا بانکها تسهیلات به حوزه اشتغال بدند، خب ندارند خوب این راه‌حل نیست برای این که بانکها را نجات بدهیم از این معضل.

… شرایط شرایط خوبی نیست شما نمایندگان چقدر مراجعه کنندگان دارید که با گریه و التماس می‌آیند می‌گویند آقا ما فرش زیر پایمان را هم بفروشیم نمی‌توانیم بدهی مضاعف بانکها را بدهیم خانمی آمده ضمانت یک همسایه‌اش را کرده ده میلیون تومان آقای دکتر لاریجانی ۴۰میلیون تا حالا دادند و باز بانک می‌خواهد ده میلیون تومان بوده این اصل وام خب ما که داریم می‌بینیم مراجعه می‌کنند مردم به خاک سیاه نشستند…

به دلیل شدت گرما در خوزستان و فقدان امکانات سرمایشی، ادارات خوزستان در چهارشنبه تعطیل اعلام شد.

در دو روز گذشته ادارات به صورت نیمه وقت باز بودند. دمای هوا در روزهای آینده بالاتر از پنجاه درجه پیش بینی شده است.

درتهران نیز گرمای هوا به چهل درجه رسیده است.

صبح سه شنبه بر اثرسقوط یک مینی بوس در یک  دره در اصفهان، متأسفانه ۱۳تن از هموطنان کشته و ۹تن دیگر مصدوم شدند.. این حادثه در محور بوئین به خوانسار به وقوع پیوست. کشته شدگان  ۱۰زن و سه کودک بوده اند. حال سه تن از مصدومان وخیم گزارش شده است.

درحاکمیت تبهکار آخوندی جاده های ایران، به مرگبارترین جاده ها از بابت سوانح رانندگی تبدیل شده است.

در یک اعدام جمعی ، دژخیمان خامنه ای چهار زندانی را در ارومیه اعدام کردند.

این اعدامهای جنایتکارانه صبح روز سه‌شنبه ۲۵ تیرماه صورت گرفت.

به دنبال محاکمه نمایشی محمدعلی نجفی و طرح مجدد نقش وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران در ماجرای وزیر قاتل و زن اطلاعاتی، دستگاه قضایی رژیم اعلام کرد این موضوعات نباید در دادگاه علنی مطرح می‌شد.

رسانه های حکومتی ضمن خبرهای مربوط به دادگاه نجفی، به یادداشت های وی درمورد وارد شدن «برخی نهادها» در ماجرای میترا استاد،اشاره کرده بودند.

متعاقبا غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قضاییه رژیم، گفت: اعلام برخی مطالب، باید در دادگاه غیرعلنی باشد.