جنبش دادخواهی قتل عام ۶۷ _ آنلاین

اندازه متن
Aa Aa

نظری به فضای مجازی – جنبش دادخواهی قتل عام ۶۷

گزیده ای از نظرات و توئیت های هموطنان در شبکه اجتماعی توئیتر

جلسه ای که دیروز در اشرف ۳ دررابطه با جنبش دادخواهی قتل عام ۶۷ برگزار شد در فضای مجازی و رسانه های مختلف بازتابهایی داشت از جمله بخش هایی از سخنرانی شخصیتهایی که در اون حضور داشتن. دکتر خوان گارسه وکیل سالوادر آلنده رئیس جمهور مردمی شیلی: شورای امنیت سازمان ملل این صلاحیت را دارد که یک دادگاه بین المللی را به اجرا بگذارد همانطور که در رواندا این کار را کرد. همینطور دادگاه بین المللی عدالت که در سال ۱۹۸۸ ایجاد شد وجود دارد

دکتر طاهر بومدرا: عاملان قتل‌عام۶۷باید در برابر عدالت قرار بگیرند. اما جنایتهای رژيم فقط مربوط به گذشته نیست، امروز هم جهان از تروریسم و جنگ افروزی در عذابه. موضوعی که موضع گیریهای بین المللی علیه رژيم رو افزایش داده
حملاتی که رژیم ایران به نفتکشها در خلیج فارس انجام میدهد، هزینه حمل ونقل را افزایش و جانها را در معرض خطر قرار میدهد. این حملات اثبات میکند که رژیم از خشونت و تهدید برای تاثیر گذاری بر جامعه جهانی استفاده میکند

افزایش تنشها در خلیج فارس. آماده‌باش در خلیج فارس بدنبال لو رفتن «قایق انفجاری» سپاه پاسداران در مسیر ناوجنگی انگلستان. روزنامه بریتانیایی «دیلی‌میرور» گزارش داد یک فروند ناو جنگی این کشور که عازم خلیج فارس بوده پس از مشاهده یک «شناور انفجاری» ایرانی در مسیر خود در وضعیت هشدار قرار گرفته است.

مواد منفجره

به نوشته این روزنامه، این شناور که مشخصات آن اعلام نشده است پر از مواد منفجره‌ لازم برای سوراخ کردن بدنه ناوشکن اچ‌ام‌اس دانکن تیپ ۴۵ بوده است. این روزنامه اضافه کرد که این شناور انفجاری کنترل از راه دور را نیروهای عربستان سعودی در نزدیکی مسیر ناوشکن بریتانیایی در دریای سرخ مشاهده کردند. این ناوشکن با هدف حفاظت از کشتیرانی در خلیج فارس عازم منطقه است.

جیم بنکس، نماینده جمهوری‌خواه ایالت ایندیانا در مجلس نمایندگان روز دوشنبه ۲۴ تیرماه در پیامی در توئیتر گفت: متحدان اروپایی ما باید از بین این دو گزینه یکی را انتخاب کنند: ۱) هرچیزی که آیت‌الله می‌خواهد به او بدهند: که می‌شود همان توافق قدیمی و خطرناکی که به ایران بمب اتمی داده و امنیت ما را با خطر می‌اندازد.و یا ۲) مذاکره برای توافقی که اطمینان پیدا کند ایران هیچ‌وقت به بمب اتمی نمی‌رسد و همچنین امنیت ملی غرب و متحدان را تقویت می‌کند.

در ادامه محدودیت تردد ظریف در نیویورک نقشه ای از محدوده مجازش منتشر شده. واشنگتن ممدجواد ظریف وزیر خارجه نظام ولایت فقیه خامنه‌ای را تحقیر کرد. مایک پمپئو: ویزای ظریف شامل تردد در محدوده‌ی سازمان ملل تا دفتر نمایندگی ایران (حدود ۸۰۰ متر فاصله) و محل اقامت سفیر (در مجاورت دفتر نمایندگی) است.

فصل گرما

این روزها که در فصل گرماهستیم یکی از معضلاتی که در بسیاری از مناطق ایران به بحران تبدیل شده موضوع بحران آب هست. پست هایی در این رابطه رو باهم می بینیم. بعد از چهل سال حاکمیت رژیم چپاولگر آخوندی در استان خراسان رضوی ۴۲۰ روستا با تانکر آبرسانی می شوند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی رژیم در استان خراسان رضوی در این زمینه اذعان کرد: «۴۲۰ روستا در خراسان‌رضوی با تانکر آبرسانی می‌شوند. در سال جاری تخصیص اعتبار صورت نگرفته است». رباط کریم. تو رباط کریم دیدن فشار آبشون کمه، مسئولین آب و فاضلاب که کاری نکردن، خودِ مردم برای پیدا کردن علت دست به کار بشن و در اتفاقی عجیب لاشه یک پرنده از لوله بیرون اومده!

وضعیت اینروزهای آب شهری در رشت. آب و فاضلاب از مردم پول آب شرب را دریافت میکنند و در عوض لجن تحویلشان میدهند. روستای سرپوشیده باغملک هر سه روز، چند ساعتی آب دارد آن‌هم نیمه شب. مردم این روستا می‌گویند به فرمانداری و آبفا روستایی برای حل مشکل خود مراجعه کرده‌اند. حالا دست به دامان رسانه‌ها شده‌اند، راستی چه کسی باید فریاد العطش مردم این روستا را بشنود.

پایان بخش گزارش امروز مون صبحتهای تکون دهنده یک مادر خشمگین از اصفهان خطاب به ولی فقیه ارتجاعه و شکی نیست که این خشم ودرد وکینه به زودی دامن دیکتاتور رو خواهد گرفت

مطالب مرتبط

حمایت از گردهمایی ایران آزاد در اشرف۳ _آنلاین

آتشفشان دادخواهی