گزارش واشینگتن تایمز از گردهمایی ایران آزاد-۱۳ ژوئیه ۲۰۱۹

اندازه متن
Aa Aa

گردهمایی ایران آزاد در اشرف۳ در واشینگتن تایمز

بیش از ۳۶۰شخصیت از ۴۷کشور برای شرکت در گردهمایی«ایران آزاد» در اشرف۳ از راه رسیدند.

هدف اصلی مجاهدین بعد از سرنگونی رژیم ایران برپایی انتخاباتی آزاد و تأسیس حکومتی مبتنی بر جدایی دین و دولت است.

جولیانی گفت: حمایت از مجاهدین خلق باید یک نتیجه‌گیری ساده برای همه در سراسر دنیا داشته باشد،

این انتخابی است بین یکی از بدترین حامیان تروریسم در دنیا و مجاهدین خلق که آمادگی دارد به جای آن بیاید.

جولیانی: تمام این شهر در کمتر از دوسال ساخته شد اگر شما تلاش می کردید که این کار را در نیویورک انجام دهید ۱۵سال وقت می گرفت….

اشرف ۳ آلبانی ـ گردهمایی بزرگترین گروه اپوزیسیون ایران روز شنبه با موجی از ستایش و شور وشوق رهبران سیاسی از چپ و راست  و از نزدیک به ۵۰ کشور مختلف همراه بود که این گروه  و اهداف آنرا  می ستودند

اشرف سوم  تا ۳۰ ماه پیش زمین مزروعی بودو  هنوز جدیدتر از آن است که در برنامه نقشه ظاهر شود. ….

سیمان های برخی از ستون های پرچم ها در اطراف پایگاه درحال خشک شدن بودند و کارگران هنوز مشغول نقاشی نرده های پل بودند که بیش از ۳۵۰ شخصیت از ۴۷کشور از راه رسیدند.

این گردهمایی، پانزدهمین مراسم «ایران آزاد» سازمان مجاهدين بود اما اولین بار بود که در خانه جدید مجاهدين  در آلبانی برگزار می شد.

پاریس میزبان این  مراسم بین ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۸ بود.

دو موضوع اصلی که در اکثر سخنان سخنرانان روز شنبه مشترك بود ستایش از مجاهدين بخاطر ساختن اشرف ۳ و  سازماندهی این مراسم و نیز شوق دیدن سرنگوني رژيم ايران بود.

درمورد آخر ،که هدف اصلی مجاهدين بوده ، آنها رسماً بدنبال اين هستند كه بعد از سرنگوني رژيم ايران، انتخاباتی آزاد برپا کنند و حاکمیتی مبتني بر جدايي دين و دولت تأسیس کنند.

مريم رجوی چهره مراسم روز شنبه بود.

سخنان او مرتباً با شعارهای بلند ایران، مریم، آزادی  و از اشرف تا تهران می جنگیم تا پایان، قطع می شد .

خانم مريم رجوی در سخنانش گفت : آخوندها روي بي‌عملي و تحمل جامعة بين‌المللي حساب باز كرده‌اند و  روي اين که عمليات تروريستي و جنگ‌افروزي در كشورهاي منطقه، دست كم تا انتخابات آمريكا چندان قيمتي براي آنها نخواهد داشت. مي‌گويند: ۱۶ ماه ديگر صبر مي‌كنيم، شايد آمريكا رئيس جمهور ديگري داشته باشد و بتوان با او دوباره به همان «اَبـر امتيازات» در توافق اتمي دست يافت!

او  تاکید کرد که این استراتژی با توجه به تلاشهای مجاهدین خلق شكست خواهد خورد: خانم رجوی گفت ”ما هرگز از مبارزه مان دست بر نخواهیم داشت.“

شهردار سابق نیویورك رودی جولیانی، در اكثر برنامه های مجاهدین خلق در پاریس شركت كرده است.

وی گفت كه احساس ”نوعی خوشبینی در اشرف سه میكند كه در پاریس نداشت.“ جولیانی گفت كه حمایت از مجاهدين باید یك نتیجه گیری ساده برای همه در سراسر دنیا داشته  باشد.

آقای جولیانی گفت، ”این یك انتخاب بین عزل یك دیكتاتور با يك ديكتاتوري بدتر نيست.. این انتخابی بین یكی از بدترین حامیان تروریسم در دنیا يعني  رژیم كنونی ایران و مجاهدین خلق  است كه آمادگی دارد كه به جای آن بیاید.“

سناتور جوزف لیبرمن، كاندیدای معاون رئیس جمهور ‌آمریکا در سال ۲۰۰۰ با این موافق بود، آقای لیبرمن گفت: ”شما نه فقط یك آلترناتیو برای آخوندهای ایران را نمایندگی میكنید بلكه شما آلترناتیو درست را نمایندگی میكنید.“

اشرف سه دارای یك موزه است كه حزئیاتی از  شكنجه ها و شهادت مجاهدین را در تاریخچه سازمان نشان  میدهد.

در مبارزه با رژیم حاکم بیش از ۱۲۰ هزار تن به شهادت رسیده اند .

اشرف سه كه اولین خانه مجاهدين در خارج خاورمیانه است در آلبانی ساخته شد …

سرعت ساخت این شهر به شدت حفاظت شده كه با پاركها، سالنهای كنفرانس، مراكز خرید، و ديگر بناها تكميل شده جولیانی از نیویورك را شگفت زده کرد. آقای جولیانی گفت، ”تمام این شهر در كمتر از دو سال ساخته شد. اگر شما تلاش میكردید كه این كار را در نیویورك انجام دهید ۱۵ سال وقت میگرفت ….