اعتصاب جمعی زندانیان سیاسی اهل سنت در زندان گوهردشت کرج

اندازه متن
Aa Aa

اعتصاب جمعی زندانیان سیاسی اهل سنت در زندان گوهردشت کرج

۳۵ تن از زندانیان سیاسی – عقیدتی اهل سنت سالن ۳۶ بند ۱۰ زندان گوهردشت کرج در اعتراض به حل نشدن مشکلات موجود در این بند از جمله کمبود جا، نبود امکان تماس تلفنی، برخوردار نبودن از چراغ و هواخوری مناسب، از روز دوشنبه ۲۴ تیر اعتصاب غذا کردند.

زندانیان اعتصابی اعلام کرده‌اند تا زمانی که به آنها مکان و سالن مناسبی با شرایط استاندارد داده نشود، به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

اعتراض مردم روستای بیدگنه نسبت به قطعی مداوم آب  

مردم روستای بیدگنه از توابع شهرستان ملارد واقع در استان تهران روز پنجشنبه در اعتراض به قطعی مداوم آب تجمع کردند.

تجمع اعتراضی معترضین به ادامه فعالیت معدن بوکسیت تاش 

روز پنجشنبه جمعی از معترضین به ادامه فعالیت معدن بوکسیت تاش در مقابل فرمانداری رژیم در شاهرود تجمع اعتراضی برگزار کردند.

معترضان سپس مقابل مهمانسرای جهانگردی که محل اسکان معاون استاندار رژیم و هیئت همراه او است، تجمع کردند.

قتل یک کاسبکار کُرد دراهواز با شلیک مستقیم ماموران رژیم

ماموران رژیم مستقر در ورودی شهر اهواز بسوی خودروی یک کاسبکار کُرد آتش گشودند و راننده آن با نام میلاد فاتحی را به قتل رساندند.

میلاد متاهل و دارای یک فرزند بود.

نشست رهبران کشورها در واشینگتن برای بررسی امنیت دریانوردی و تهدیدهای رژیم ایران

وزارت خارجه آمريکا  روز پنجشنبه طی بیانیه یی اعلام کرد، مقامهای  این کشور و شماری از رهبران کشورهای دیگر روز جمعه برای بررسی امنيت دريايی منطقه خليج فارس نشست برگزار خواهند کرد.

این نشست در راستای تلاش برای حفاظت از امنیت دریانوردی در خلیج فارس و پس از افزایش تهدیدهای رژیم ایران در تنگه هرمز برگزار می‌شود.

در قسمتی از این بیانیه آمده است:‌ این نشست درباره ابتکار امنیتی برای حمایت دریانوردی و حفاظت از آزادی عبور و مرور آزادانه کشتی‌ها در آب‌راه‌های خاورمیانه تمرکز خواهد کرد

دعوت آمریکا از ژاپن برای پیوستن به ائتلاف نظامی حفاظت از کشتی‌رانی در خلیج فارس

مقامهای آمریکا از شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن خواسته‌اند  به  ائتلاف نظامی بین‌المللی برای حفاظت ازآزادی کشتی‌رانی در خلیج فارس و دریای سرخ بپیوندد. مقامهای آمریکایی نسبت به تهدید کشتی‌رانی تجاری در آب‌های سرزمینی ایران و یمن تحت تسلط شبه نظامیان حوثی ابراز نگرانی کرده‌اند.

پنجاه عضو کنگره آمریکا از دونالد ترامپ خواستند همه معافیت‌های هسته‌ای رژیم ایران را لغو کند

پنجاه تن از اعضای  مجلس نمایندگان آمریکا طی نامه‌ای به دونالد ترامپ از او خواستند با توجه به اقدامات رژیم ایران، تمامی معافیت‌های این رژیم  مرتبط با برنامه هسته‌ای در قالب برجام را لغو کند.

در این نامه نمایندگان از دونالد ترامپ خواسته اند آخرین باقی‌ماند‌ه‌های توافق هسته‌ای شکست‌خورده برجام را یکبار برای همیشه از بین ببرد.

این معافیت‌ها به رژیم ایران اجازه می‌دهد با دیگر کشورهایی که هنوز به برجام متعهد هستند، در سه سایت هسته‌ای فردو، اراک و نیروگاه اتمی بوشهر، همکاری کند.  پیشتر اعضای سنا هم خواسته مشابهی از دونالد ترامپ داشتند.

آتش‌سوزی در یک استودیوی انیمیشن‌سازی در ژاپن ۲۴کشته بر جای گذاشت

آتش‌سوزی در ساختمان یک استودیوی ساخت انیمیشن در ژاپن حداقل ۲۴کشته و ۴۰مجروح بر جای گذاشت.

این آتش‌سوزی عمدی در استودیوی شرکت ساخت انیمشین کیوتو رخ داده است. به گفته شاهدان ، یک مرد وارد یکی از طبقه‌های این ساختمان شده و مایعی را آتش زده است. پلیس احتمال می‌دهد تعداد تلفات این حادثه افزایش پیدا کند.