مشروح اخبار ایران و جهان – ۲۷ تیر ۱۳۹۸

اندازه متن
Aa Aa

خبرهای ایران و جهان

واشینگتن تایمز

۱۶ژوئيه ۲۰۱۹ (۲۵تير ۹۸)

چیزی این هفته در آلبانی تغییر کرد…

سازمان مجاهدین خلق ایران براي دهه‌ها

بخاطر يك بسيج سازمان‌يافته و مؤثر اطلاعات گمراه‌كننده

توسط وزارت اطلاعات رژيم ایران

و به خاطر مماشات رؤساي جمهورآمريكا با ملايان

شیطان سازی شدند

بخاطر بدست آوردن توافقی با ” ميانه‌روها “ در ایران

که وجود خارجی ندارند

مجاهدين خلق به‌واقع چندین بار به زیر اتوبوس انداخته شدند

در دولت اوباما اجازه داده شد آنها توسط نیروهای عراقي تحت كنترل رژيم ايران

تا مرز نابودی بروند

۳۰۰۰نفر باقيمانده سرانجام در ۲۰۱۶ به آلباني منتقل شدند

آنها طی این مدت، تروریست، فرقه، غير مؤثر و برای جهان خطرناک خوانده شدند

هفته گذشته همه چیز تغییر کرد

طی یک گردهمایی بزرگ شامل سیاستمداران و مدعوین از سراسر جهان

که چندين روز به کمپ اشرف۳ در خارج تیرانا سرازیر شدند

طلسم شکسته شد و مرکز جغرافیایی مقاومت جهانی علیه رژیم جنايتكار ایران

متولد و برقرار گرديد

بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی

اشر ف ۳-جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ (۱۲ ژوئیه ۲۰۱۹)

پنجاه نماینده کنگره آمریکا به لغو معافیتهای اتمی حکومت آخوندی فراخوان دادند.

تلویزیون حکومت آخوندی، تنگنای مرگبار نظام ولایت فقیه  در برجام و پیامدهای زهر اتمی دراثر افشای برنامه های مخفی رژیم توسط مجاهدین را، با تحمیل زهر آتش بس به خمینی ملعون توسط مجاهدین و ارتش صلح و آزادی، مقایسه کرد

آخوند مجتبی نامخواه، تلویزیون رژیم ۲۶/۴/۹۸

توی ماجرای قطعنامه امام می‌بیند اگر این قطعنامه، ببینید پذیرفته بشود ایران در موضع ضعف قرار می‌گیره و باید بیایی با سربازهای مریم رجوی بجنگی، می‌بیند که وقتی ما این قطعنامه را بپذیریم هم امام می‌بیند هم انسان خمینی می‌بیند جنگ تازه شروع میشه کما این‌که شد قطعنامه که به تعبیری چیزی شبیه همین برجام فعلی است یعنی یک قطعنامه‌یی که فقط ما بهش متعهد هستیم خودمان فقط توی اون قطعنامه موضوع هستیم وقتی می‌پذیریم تازه جنگ شروع میشه    و می‌شویم روبه‌روی سربازان مریم رجوی حالا این ماجرای برجام یک بود. برجام دو که ما باهاش مواجه هستیم هم باز یک پیام مشابه قطعنامه‌یی داره

خانم آنا  فوتیگا عضو پارلمان اروپا و وزیر خارجه پیشین لهستان، در اجلاس این پارلمان ضمن محکوم کردن تروریسم حکومت آخوندی در خاک اروپا و اقدامات این رژیم در نقض برجام، گفت: رژیم ایران تروریسم را حتی به قلمروی اتحادیه اروپا صادر می‌کند، اما  از ده روز پیش متوجه شدیم كه این رژیم شروع به نقض برجام كرده است.

وی افزود: رژیم ایران همان برجامی را نقض می‌کند که ما خیلی آن را مورد تحسین قرار میدهیم و قصد دارد به غنی سازی با غلظت بالاتر از چهار و نیم درصد نیز اقدام کند.

موگرینی (باید بداند که ) اقدامات ما غیر موثر است و باید قاطعانه‌تر عمل کنیم.

خانم فوتیگا افزود: پیش از این ما میدانستیم حکومت ایران رفتار بسیار شقاوت باری با مردم این کشور دارد ولی اکنون با مشاهده راهزنیهای دریایی، شاهد شرارتهای فزاینده آنها در منطقه هستیم.

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه یک لایحه دوحزبی درباره تروریسم حکومت آخوندی را تصویب کرد که مطابق آن دسترسی به بیش از  یک میلیارد دلار از سرمایه های این رژیم برای غرامت به خانواده قربانیان ترورِ بیش از ۲۰۰تفنگدار آمریکا در سال ۱۹۸۳ امکانپذیر می‌شود.

این قانون با ۳۹۷ رأی موافق و ۳۱ رأی مخالف به تصویب رسید.

حکومت آخوندی غیظ خود را از تصویب قانون مجازات رژیم به خاطر جنایات تروریستی نشان داد

دژخیمان خامنه ای ۴ زندانی دیگر را در زندان گوهردشت کرج و مهاباد اعدام کردند. 

سه زندانی روز چهارشنبه در کرج و یک زندانی در روز سه‌شنبه در مهاباد در ملآعام اعدام شدند.

حکومت آخوندی هم‌چنین روز چهارشنبه ۴ زندانی را در زندانهای ارومیه، بندرماهشهر و نوشهر اعدام کرد.

روز سه شنبه نیز ۳ زندانی را در زندان ارومیه ، یک زندانی را در زندان خنداب اراک اعدام کردند كه به اين ترتيب؛ تنها طي دوروز سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۲ زنداني به دست دژخيمان خامنه اي اعدام شده اند.

مقاومت ایران، ملل متحد و دیگر مراجع بین‌الملی را به محکومیت اعدامهای وحشیانه توسط رژیم بحرانزده آخوندها فراخوانده و خواستار ارجاع پرونده جنایات ضد بشری این رژیم به شورای امنیت ملل متحد شده است.

سی ان ان ‌گزارش داد، دولت آمریکا در بحبوحه افزایش تنشها با رژیم ایران، ۵۰۰نیروی آمریکایی را به یک پایگاه هوایی در عربستان منتقل کرد. هم اینک تعدادی از نیروها و پرسنل پشتیبانی  آمریکا در این پایگاه  مستقر هستند و آماده سازیهای اولیه را برای استقرار سکوهای موشکهای دفاعی پاتریوت انجام میدهند.

وزیر خارجه آمریکا درباره مزاحمتهای دریایی رژیم آخوندی علیه نفتکشها گفت: باید به صراحت بگویم اقدامات این رژیم برای ممانعت از عبور كشتیهای تجاری، نفتكشهای حامل نفت خام و سایر شناورها با سوابق ۴۰سال گذشته‌اش همخوانی دارد. به همین خاطر، آمریكا آمادگی دارد سهم خودش را در تضمین باز نگهداشتن تنگه ها ایفا کند.

وزیر خارجه آمریکا افزود: در حکومت ایران، این خامنه‌ای است که همه تصمیمهای استراتژیک را اتخاذ می‌کند. او در سمت راست خود قاسم سلیمانی را دارد كه اقدامات شرورانه رژیم را پیش می برد و جواد ظریف هم دوره گردی میكند و به مانند بقیه سران رژیم در اقداماتی که این حکومت انجام می‌دهد، مسئول است.

آمریکا از ژاپن خواست به ائتلاف نظامی جهانی برای حفاظت از کشتیرانی در خلیج‌فارس ملحق شود.

وزرای خارجه آمریکا و بحرین در واشینگتن درباره مقابله با ماجراجوییهای دریایی و جنگ‌افروزیهای حکومت آخوندی در کشورهای منطقه وامنیت تردد دریایی گفتگو کردند.

سپاه پاسداران خلافت ارتجاع دریک بلوف مضحک اعلام کرد یک کشتی که نفت خود رژیم راقاچاق می کرده توقیف کرده است.