غارتگری رژیم و فقر مردم، دو روی سکه نظام ولایت – تقاطع خبرها

اندازه متن
Aa Aa

اعترافات ناگزیر به چپاول نهادینه در نظام آخوندی

نگاهی به اظهارات مهره ها و رسانه های حکومت آخوندی

این روزها در اظهارات مقامات و مهره‌های حکومتی اعترافات ناگزیر به چپاول نهادینه در نظام آخوندی در ابعاد خرد و کلان دیده و شنیده می شود. به رغم اشک تمساح مقامات حکومتی برای معیشت مردم، اذعان به تداوم چپاول در کنار وضعیت بحرانی معیشت مردم امری رایج شده است. گزارشی را در این مورد ببینیم:

گزارش:

در حالی که ظریف وزیر خارجة رژیم ضمن آویختن به غرب برای شل کردن طناب تحریمها از گردن رژیم، دشواری وضعیت زندگی مردم را بهانه می کند، اذعان به نهادینه بودن غارت مردم و سخت‌تر شدن معیشت مردم، در اظهارات مقامات و مهره‌های حکومتی به وفور دیده می شود.

آش مفتخوری در نظام ولایت به قدری شور شده است که خامنه‌ای خلیفة ارتجاع، در روز ۲۵تیر گماشتگانش در نمایشهای جمعه سراسر کشور را از فضاحت رو شدة این جماعت برحذر داشت و تحت عنوان «سلوک عملی » گفت «از رفتن به سمت صاحبان ثروت و قدرت و افراد چرب‌زبان» خودداری کنند و در مورد غارتگری آقازاده‌ها هم به صورت سربسته گفت «مراقب نزدیکان و فرزندان خود» باشید.

نتیجة بلافصل عملکرد آخوندها و کسانی که خامنه‌ای «صاحبان ثروت و قدرت» می نامد، در زندگی مردم به جان آمده به قدری آشکار است که رسالت ارگان باند موتلفه از شرکای خامنه‌ای یک روز بعد از حرفهای خامنه‌ای با اشاره به آمار فزاینده خودکشی در کشور نوشت: «مولفه‌هاي خودکشي در کشور معمولا به دليل وضعيت اقتصادي، اجتماعي و حتي فرهنگي است.

افسردگی

برخي معتقدند هنگامي که وضعيت اقتصادي جامعه‌اي رو به افول حرکت کند، به تدريج مردم به جهت تلاشهاي بسيار بالا براي رفع اين معضلات و مواجه شدن با بن‌بست آهسته آهسته با افسردگي روبه‌رو شده و تصورشان آن است که خودکشي آسان‌ترين و بهترين راه حل براي عبور از مسائل است».

همین روزنامة حکومتی در مطلب دیگری یک نمونه از آثار بلافصل چپاولگری‌های رژيم بر زندگی کارگران را در دعوای باندی برملا کرده و نوشته است: « دولت ۸۵ میلیون دلار به یک محصول نهایی برای خوراک دام و طیور اختصاص داده درحالی که می‌توان تنها با ۲۵میلیون دلار مواد اولیه این محصول را وارد کرد»

این روزنامه حکومتی در ادامه پیامد این خاصه خرجی رژیم و ریختن رانت به جیب کارگزاران نظام را با بیان اینکه « در ايران حدود ۴۷ کارخانه و کارگاه براي توليد اين محصول وجود دارد که طي يک سال گذشته تعطيل شده اند». برملا کرد و افزود در اثر این اقدام حدود ۷هزار کارگر بیکار شده اند.

تا آنجا که به رژیم بر می گردد پیوسته در صدد کوچک نمایی پیامدهای سیاستهای چپاولگرانه است. برای نمونه در حالی که اقتصاددانان حکومتی مثل حسین راغفر اذعان می کنند بیش از ۳۳درصد جمعیت کشور دچار فقر مطلق هستند، عادل شاهی آذر رئیس دیوان محاسبات رژیم ابعاد فقر گسترده در کشور را انکار کرده و می گوید «در ایران خط فقر مطلق وجود ندارد.

کارتن خوابی

حداکثر ۱۴میلیون ایرانی زیر خط فقر نسبی قرار دارند. این وقاحت کارگزار حکومتی در حالی است که فاجعه کارتن خوابی و گورخوابی و فروش اندامهای بدن و حتی فروش فرزندان در اثر فقر، رسانه‌های خود رژیم را هم پر کرده است. از جمله مجلس ارتجاع طی گزارشی در مورد گسترش فقر با اشاره به اینکه بر اساس اعلام مرکز آمار رژیم، نرخ تورم نقطه به نقطه در اسفند ۱۳۹۷ به بیش از ۴۷ درصد رسید،

نوشته است که: «در کنار آن رشد اقتصادی منفی پیش‌بینی شده برای سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸، کاهش شدید درآمد حقیقی و رفاه خانوار را در پی خواهد داشت. برآوردها از نرخ فقر نشان می‌دهد در حالی که در سال ۱۳۹۶، در حدود ۱۶درصد از جمعیت کشور در زیر خط فقر مطلق قرار داشته‌اند، تا پایان سال ۱۳۹۷ در حدود ۲۳ الی ۴۰ درصد (با سناریوهای مختلف برای وضعیت درآمدی خانوار در سال ۱۳۹۷) در زیر خط فقر قرار خواهند گرفت».

این همان وضعیتی است که خامنه ای در وحشت از آن به آخوندهای گماشته‌اش در جمعه بازارها، سرپوش گذاشتن را توصیه کرد و گفت: « نباید به محض دیدن مشکلی در دستگاه‌های دولتی، قضائی و یا مراکز دیگر، آن را در خطبه‌ها مطرح کرد، چراکه تأثیر مثبت ندارد، موجب افزایش شکاف‌ها و اختلاف‌ها می‌شود و مردم را دچار تشویش می‌کند».

مطالب مرتبط

فضاحت غارتگری باندهای مختلف حکومتی

عاقبت غارتگری!