مشروح اخبار ایران و جهان – ۲۸ تیر ۱۳۹۸

اندازه متن
Aa Aa

خبرهای ایران و جهان

بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی

اشر ف ۳-جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ (۱۲ ژوئیه ۲۰۱۹)

رئیس‌جمهور آمریکا عصر پنجشنبه اعلام کرد: ناو یو.اس.اس. باکسر در خلیج‌فارس یک پهپاد رژیم ایران را که به این ناو نزدیک شده بود، هدف قرار داد و نابود کرد.

وزارت دفاع آمریکا دربیانیه خود درباره منهدم ساختن پهپاد حکومت آخوندی توسط كشتی آبی خاكی یو اس اس باكسر گفت، این عملیات در آبهای بین المللی و هنگامی صورت گرفت که ناو تهاجمی آمریکا  در حال عبور برنامه ریزی شده خود از تنگه هرمز بود. این پهپاد بال ثابت به ناو یو اس اس باكسر نزدیك شد و منهدم ساختن آن یک اقدام دفاعی بوده است.

قرارگاه شبه نظامیان حشدالشعبی وابسته به رژيم آخوندي در استان صلاح الدین در عراق بمباران شد و شماری از پاسداران و شبه نظامیان رژیم کشته شدند.

وزارت خزانه‌داری تعداد دیگری از شبکه غنی‌سازی هسته‌ای رژیم آخوندی و نیز شماري از سركردگان شبه نظاميان تروريست حکومت اخوندی در عراق را تحریم کرد

تحريم شبكه غني سازي هسته اي رژيم آخوندي

توسط وزارت خزانه داري امريكا

۱۸ ژوئيه ۲۰۱۹ – ۲۷ تير ۱۳۹۸

بيانيه وزارت خزانه داري ‌آمریکا:

خزانه داري عليه شبكه یی از نمایندگیها و شركتهای پوششی

که برای برنامه اتمی رژيم ایران مواد حساس  تهیه می کردند

دست به اقدام زد

استيون منوچين وزير خزانه داری امريكا:

دولت آمریكا نسبت به غنی سازی اورانیوم توسط رژیم ایران

و سایر رفتارهاي  تحریك آمیز اين رژيم عمیقا نگران است

و به هدف قرار دادن همه آنهایی كه از برنامه اتمی رژيم ایران

پشتیبانی می كنند، ادامه خواهد داد

وزير خارجه امريكا: اصلي ترين حكومت حامي تروريسم نبايد اورانيوم غني سازی كند

جان بولتون: فشار حداکثری تا زمانی که رژيم ایران جاه طلبی های اتمی

و فعالیت های مخرب خود را کنار بگذارد، ادامه خواهد

آمریکا توقیف یک نفتکش توسط سپاه پاسداران در تنگه هرمز را محکوم کرد. وزارت‌خارجه آمریکا اعلام کرد رژیم ایران باید به فوریت کشتی مصادره شده و خدمه آنرا آزاد کند.

دادستان عالي جبل‌الطارق اعلام کرد که توقيف نفتکش غول‌پيکر حامل نفت رژيم آخوندي را به مدت ۳۰ روز ديگر تمديد کرده است.

دو کشتی باری رژیم آخوندی به خاطر قوانین تحریمی آمریکا قادر به سوخت‌گیری از بنادر برزيل برای حرکت نیستند.

ژنرال جک کین معاون فرماندة سابق نیروی زمینی آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز درباره انهدم پهپاد رژیم آخوندی توسط ناو  باکسر آمریکا گفت: تمامی فرماندهان صحنه در ارتش آمریکا میتوانند این تصمیم را بگیرند. آنها هشدار داده اند و برای حفاظت از خود حق دارند که این کار را انجام دهند.

وی درباره علت دست زدن رژیم به اقدامات تحریک آمیز گفت :رژیم ایران سنگینی تحریم های خرد کننده را احساس می کند تحریمهایی که در ۳۹ سال سابقه نداشته .و این فشارها روی رژیم مطلق است

خبرگزاری رویترز به نقل از خبرنگار خود که از عرشه ناو تهاجمی یو.اس.اس باکسر گزارش مي‌داد نوشت: گشت‌زنی این ناو یک امر معمول است اما در وضعیتی که تنش فزاینده‌  میان آمریکا و رژیم ایران وجود دارد، حضور آن امری عادی نیست. -سرهنگ فریدریک فریدریکسون(Fridrik Fridrikson) که افسر فرماندهی واحد یازدهم تفنگدار واکنش سریع است گفت ما می خواهیم آزادی دریانوردی در این منطقه را تضمین کنیم

رویترز در ادامه افزود: آمریکا حضور نظامی اش را افزایش داده و از متحدانش خواسته است به حفاظت از آبهای استراتژیک نزدیک ایران و یمن کمک کنند. ناوگان پنجم آمریکا مستقر در بحرین می گوید کشورهای عرب حوزه خلیج‌فارس گشتها را افزایش داده اند. این ناوگان شامل ناو یو.اس.اس جان مورتا، ناو یو.اس.اس هارپرز فری و واحد یازدهم تفنگدار است که حدود ۴۵۰۰ملوان و تفنگدار دارد

درجمعه بازار و لایت فقیه در تهران آخوند امامی کاشانی، با اشاره به شکست برجام اروپایی و توقیف نفت کش رژیم توسط انگلستان گفت که نظام آخوندی از هرطرف در محاصره است.

مایک پنس معاون رئيس جمهور آمریکا ضمن محکوم کردن سیاستهای سرکوبگرانه و تروریستی و تبعیض مذهبی توسط حکومت آخوندی  گفت، ایالات متحده در «مقابل رژیم ایران » و »در کنار مردم» ایران ایستاده است.

دولت آرژانتین حزب‌الشیطان لبنان، را در لیست تروریستی خود قرار داد و منابع مالی این گروه تروریستی وابسته به حکومت آخوندی را در این کشور مسدود کرد.