بن‌بست دو جانبه در روابط رژیم و اروپا – تقاطع خبرها

اندازه متن
Aa Aa

تقاطع خبرها – بن‌بست دو جانبه در روابط رژیم و اروپا

نگاهی به اظهارات مهره ها و رسانه های حکومت آخوندیبن‌بست دو جانبه در روابط رژیم و اروپا – تقاطع خبرها

در وانفسای طرد و انزوای بین‌المللی رژیم آخوندی، اروپا و سیاست مماشاتی که هنوز کم و بیش در کشورهای اروپایی حیات دارد، تنها نقطه امید رژیم است؛ اما رژیم که هم بر اثر فساد و ناکارآمدی خود و هم بر اثر تأثیر تحریمها، در آستانة خفگی اقتصادی است و برای خروج از این وضعیت، توقعاتی از اروپا دارد که برآوردن آن از یکسو خارج از توان و عهدة اروپاست

و از سوی دیگر اروپا نمی‌تواند و نمی‌خواهد به خاطر رژیم با امریکا سرشاخ شود، بخصوص آن که رژیم قادر نیست به هیچ یک از خواسته‌های اروپا پاسخ مثبت دهد. چیزی که رژیم و ولی‌فقیه ارتجاع از آن به عنوان بدعهدی اروپا یاد می‌کنند. به هر حال این وضعیت یک بن‌بست دو جانبه را به وجود آورده و رژیم اکنون می‌تواند به خود ببالد که در امر صادر کردن بن‌بست خود به اروپا موفق بوده است. گزارشی در این باره:

گزارش:

حسن روحاني رئيس جمهور آخوندها كه با شكست برجام مورد حمله باند رقیب قرار دارد، در تماس تلفنی با ماکرون رئیس جمهور فرانسه دست به دامن امریکا شد و از او خواست: اروپا باید بر تلاش‌های خود برای برآوردن انتظارات مشروع ایران و کسب آتش بس در جنگ اقتصادی آمریکا علیه رژیم بيفزايدبن‌بست دو جانبه در روابط رژیم و اروپا – تقاطع خبرها

درخواست از اروپا برای راضی کردن آمریکا به آتش‌بس در جنگ اقتصادی، در حالی است که روحاني در گذشته بارها تحريم هاي امريكا را بي تاثير دانسته و مدعی . راديو فرانسه در گزارش خود از صحبت هاي رئيس جمهور فرانسه و آخوندي روحاني نتيجه گيري كرده و ميگويد: این تلاش‌ها با این حال به سبب سرسختی آمریکا در برابر ایران و دیگر طرفین توافق تا کنون به جائی نرسیده است …….. و با «تشدید فشارها و مجازات‌ها»ی آمریکا روبروست.

از طرف ديگر حربه تروريستي رژيم جهت باجگيري نيز موجب وحشت در خود رژيم شده است. سايت حکومتی ديپلماسي ايراني در ترجمه مطلبي از فاينانشل تايمز مينويسد: بازی تلافی جویانه ای که ایران در پیش گرفته و اظهارات تنش آمیزی که مقامات ایرانی بیان می کنند و به «مقاومت» در برابر «جنگ اقتصادی» آمریکا علیه ایران وعده می دهند، بازی خطرناکی است.

در اين ميان زانو زدن وزير خارجه آخوندها نيز که در حال حاضر در تلاش برای پیدا کردن راهی برای خروج از بن‌بست در نیویورک به سر می‌برد معامله‌یی نشدنی را پیشنهاد کرده است. در همين رابطه سایت حکومتی انتخاب به نقل از روزنامه گاردين ۲۷تيرماه پرداخته مينويسد:

عقب نشینی

«محمد جواد ظریف» امروز در جمع گروهی از خبرنگاران در نیویورک، گفته است که ایران حاضر است در ازای رفع دائمی تحریم‌های ایالات متحده، بازرسی‌های ارتقاء یافته و دائمی از برنامه هسته‌ای خود را بپذیرد. گاردين با اشاره به این که ظريف وعده عقب نشيني هاي بيشتري را نيز داده است.بن‌بست دو جانبه در روابط رژیم و اروپا – تقاطع خبرها

مينويسد : ظریف، این پیشنهاد را «اقدامی قابل توجه» توصیف کرده و گفته است: «بحث عکس یادگاری نیست. ما به دنبال محتوا هستیم. اقدامات قابل توجه دیگری هم هست که می‌توان انجام داد.» موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز (چهارشنبه) در سخنرانی خود در پارلمان اروپا در استراسبورگ به رژیم در مورد سرپیچی از تعهدات برجامی‌اش هشدار داد.

موگرینی گفت: همه ما از وضعیت کنونی مطلعیم. این شرایط هیچ گاه به اندازه امروز دشوار نبوده است. آژانس بین المللی انرژی اتمی اکنون اعلام کرده که ایران ذخیره اورانیوم با غنای پایین خود را افزایش داده و بالاتر از حد تعیین شده در برجام غنی سازی می کند.

وی این اقدامات رژیم را خلاف برجام دانست و گفت: ما به همراه انگلیس، فرانسه و آلمان در دو بیانیه مشترک خواهان بازگشت رژیم ایران به پایبندی کامل به برجام شدیم. من می خواهم کاملا شفاف بگویم که اگر ایران بیش از این در این مسیر پیش برود، به لحاظ فنی بازگشت بسیار سخت تر خواهد بود. درخواست ما از رژیم ایران کاملا مشخص است؛ بازگشت به اجرای کامل برجام، همان طور که تا به امروز بوده است.

مطالب مرتبط

سم مذاکره و بن‌بست نظام ولایت فقیه

نماینده پارلمان اروپا از لهستان از موگرینی خواست در مقابل رژیم ایران قاطعتر باشد