تام مک کلینناک: جنبش ایران آزاد رو در روی بی‌عدالتی و جنایات رژیم ایران

اندازه متن
Aa Aa

تام مك كلينتاك ، نماينده كنگره امريكا:

جنبش ايران آزاد رو در روی بي عدالتي و جنايات رژيم ايران

 رشد كرده  و در شرايط دشوار و خطرناك فعلی

شما فهرست بعدی تمدن بشريت را می نويسيد

كنگره ايالات متحده آمريكا

واشنگتن دي.سي

۱۳ژوئيه ۲۰۱۹

خطاب به گردهمايي ايران آزاد،

جنبش ايران آزاد نه فقط پايداري كرده، بلكه در مقابل بي عدالتي و جنايات رژيم نامشروع ايران -كه گسترده تر و منزجر كننده تر شده- رشد كرده است. درحاليكه ديكتاتوري آخوندها افراطي تر شده، مقاومت بين المللي نسبت به آن قاطع تر شده است.

هرچه بيشتر از داستان ميراث باستاني و پرافتخار آزادي و تمدن ايران گفته ميشود، و  هرچه بیشتر از نفرين ديكتاتوري و ترور آخوندها سخن گفته میشود، جهان هرچه بيشتر به آرمان شما مي پيوندد.

ما اينرا در انتقال مبارزين آزادي ، مجاهدين خلق كه در عراق در محاصره بودند، شاهد بوديم.

ما اينرا در گسترش مخالفت با رژيم ملايان از طرف كشورهاي اسلامي ديگر شاهد بوديم.

ما اينرا با ۷۵ همكارم اينجا در كنگره كه قطعنامه ۳۷۴ را امضا كرده اند شاهد هستيم تا مجددا بر تعهد و حمايتمان از خواست مردم ايران براي ايران دموكراتيك، و يك جمهوري مبتني بر جدايي دين و دولت و غيراتمي تاكيد كنيم.

ايران يكي از بزرگترین و باستانی ترین تمدن ها در تاريخ بشر است، ولي تحت سركوب یک باند شرور و ياغي که دیکتاتوری خود را به ایران تحمیل کرده اند ، این میراث بزرگ به تاراج رفته است. حكومت آنها نامشروع است و زمان سرنگوني آنها فرا رسيده است.

در داخل ایران، سلطنت ترور آنها عليه مردم ایران گواهي كافي است كه اعمال قدرت آنها فقط با زور و با سركوب است.

درخارج ایران ، حملات گستاخانه آنها عليه تجارت مسالمت آميز، اعتراف اخير آنها درمورد  نقض قرارداد غني سازي و انباشت كردن اورانيوم در مدار تسليحاتي، افزايش تهديدات هيستريك ‌آنها عليه همسايگان، حملات غيرمنتظره به هواپيمای بی سرنشین در فضاي بين المللي، و اخيرا تلاش شكست خورده سپاه پاسداران براي گروگان گرفتن يك نفتكش در تنگه هرمز، همگي علائم انكار ناپذير استيصال و ضعف و وحشت است.

مردم ايران اطمينان دارند که آرمان شما عادلانه است، شما تنها نیستید و در زمان مناسب آرمان هاي عادلانه هميشه پيروز ميشوند. جهان شاهد مبارزه شماست و تاريخ پيشاپيش شکست دیکتاتوری و  پيروزي نزديك شما را بشارت داده است.

شجاعت شما به تحسين و حمايت مردم سراسر جهان الهام مي بخشد و حتي در شرايط دشوار  و خطرناك فعلي، شما فهرست بعدي تمدن بشريت را مي نويسيد: درست درهمان زمانی که چهره سیاه حوادث توسط این رژیم رخ می نماید، این مردم ايران هستند که سرانجام اين ديکتاتوری را سرنگون ميكنند و كشور خود را بعنوان چراغ آزادي و عدالت، روشن بيني و فراگیری، بردباري و پيشرفت، هم چنانکه میراث باستانی و تاریخی آن بوده، برای آینده یی تابناک بازسازي ميكنند.

مردم ايران ميدانند و جهان هم ميداند که ما بزودي به آن لحظات كمياب در تاريخ مي رسيم كه جهان شبانه تغيير خواهد كرد.

كسانيكه عاشق و قدرشناس آزادي در كشور ما و سراسر جهان هستند، در كنار شما ايستادهاند. همچنين نسلهاي بعدي ايراني نسبت به همه كارهايي كه اين نسل براي بازسازي پيشرفت، و برای سعادت و شرافت انجام داده، احترام خواهد گذاشت و آزادي را جشن خواهد گرفت.

تام مك كلينتاك

نماینده کنگره ایالات متحده